Konunun Uzmanından Sütü Artırıcı Yiyecekler...

Konusu 'Doğum ve Sonrası...' forumundadır ve esther tarafından 29 Nisan 2009 başlatılmıştır.

29 Nisan 2009
    Konu Sahibi : esther
  1. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşlar prof. dr. ibrahim saraçoğlu'nu tanımayan yoktur. bu ayki mother&baby dergisinde anne sütünü artırıcı besinleri anlatmış.
    -taze beyaz uzum 1 avuç ogleden once, 1 avuç ogleden sonra
    -dereotu 1 hafta sabah ogle aksam
    ama bu ikisi aynı anda olmaycak.
    ayrıca:
    -havuc,incir,taze beyaz dut. bunların hiçbirini aynı anda tuketmemek lazımmış. herbirini 1er hafta yemeliymişiz. anason,balkabağı,çilek,kıvırcık salata,sumak,rezene çayı da sütü artırıyormuş.

nane, maydonoz, adaçayı,şeker kamışı sütü azaltıyormuş.

ben bunları dikkate alıcam. belki siz de yararlanırsınız diye düşündüm. sevgilerimle...

2. 29 Nisan 2009
  3. ezel78

ezel78 Guest

paylaşımın için çoook teşekkürler taze anne olarak sütümü arttırmaya uğraşıyorum bazılarını duymuş ve uygulamıştım ama yanlış uyguluyormuşum doğrusunu şimdi öğrendimm çok teşekkürler canım mutlaka deneyeceğim inş sütüm artar bebişime bol bol içiririm herkese bol sütlü günler a.s.

4. 29 Nisan 2009
  5. esther

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    işallah hepimizin sütü artar canım. ben de yanlış yapıyormuşum. hepsini aynı anda yüklüyüdum mideme. demek ki ayrı ayrı kullanmak lazım. denicem bakalım. ozellıkle havuç olayına cok sevındım.

6. 29 Nisan 2009
  7. ezel78

ezel78 Guest

inş canım ya takmış durumdayım bende kızımı emziremedim emmedi bir türlü şimdi oğluşu emzirmek için ne varsa sütümü artıracak deniyorum bende sen gibi hepsini birden çok fayda eder diye aynı anda tüketiyordumalkisalkisalkis
    yetmiyor yavruşuma kuzuma inş şimdi doğru yöntemle artar sütüm(üz)
    havuç olayına dikkat et şeker aranı yüksek kg aldırıyor diye duymuştum CADIARZU

8. 29 Nisan 2009
  9. esther

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    ben havuçtan değil yediğim aburcuburdan şişicem ya :KK43: deli gibi cips ve çikolata yıyorum. hamıleyken 13 kılo aldım 2 kılom kalmıştı doğumdan sonra. şimdi tartılmaya korkuyorum. neyse sut olsun da sporla veririm ben. işallah. humana çay içiyodum. bıraktım pek bi fark gormedım ya sen denedın mı?

10. 29 Nisan 2009
  11. ezel78

ezel78 Guest

denememmii kaydirigubbakcemile3 hala içiyorum faydasını gördüm sanki eşim eczacı sütle ilgili ne kadar bitkisel çay vs varsa evde mevcut delikafadulden bi humana bi rezene bi ısırgan bi vitamalt içip dudururum -tatlicadiarzu- he birde boza çok işe yarıyordu ama malesef yaz gelio ya bulmak zor :1no2: ben neler neler denedim canım bir bilsen sositososito kuru maya varya şu hamur işlerinde kullandığımız onu bile içtim böğğhk kusmamak için de ardından bardak bardak su kaydirigubbakcemile3
    şimdi de kefir aranırım oda iyiymiş ne olcek bizim bu halimiz valla çok özeniyorum bol sütü olanlara:nazar: bu arada ne kaaa uzatmışım :eek:
    humanayı günde 6 -7 bardak içmelisin ve aksatmadan hergün zamanla faydasını görürsün hem c vitamini açısından da zengin birde gaz problemim olmuyor bende gaz olmayınca bebeğime ekstra gaz geçmiyor benden a.s.

12. 29 Nisan 2009
  13. esther

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    ben gaz deposu gibiyim. bugun de akşama kadar karnım ağrıdı. ne şanslısın eczacıysa eşin humanalar beleş :) yoksa para mı yeter onlara ya. maya mı yedin amanin böğüğğğüüükkk
    bebeğin kaç aylık. sağınca ne kadar çıkıyo ki?

14. 29 Nisan 2009
  15. ezel78

ezel78 Guest

kaydirigubbakcemile3 çok yaşa emi beleş ya allaha şükürler olsun iyiki eşim eczacıymış sütüm az napardım ben kaydirigubbakcemile3
    bebeğim bugün bir aylık oldu canım sağma olayına gelince ilk sağdığım zamanlar 1 cc bile çıkmıodu sonra humana vs vs tabi narkozun geçmesi felan zamanla 3 cc ye çıktı tabii iki göğsümün toplamı ama sabırla inatla emzirmek şart ben emzirme ile artırmaya uğraşıyorum.sağmayada bebeğim yenidoğan sarılığı olup hastaneye fototerapi gördüğü zaman hast.başlamıştım anne sütü sarılıkta şart oluyor

he arkadaşım maya içtim ben böğğhk ama birdaha cesaretim yok ıyykkk :)))

16. 29 Nisan 2009
  17. esther

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    ay ne gerek var maya yemeye. yazık sana kardeş. 1 cc ne? biberondaki ölçü mü? yani 30cc ye tekabül eden miktar mı?

18. 29 Nisan 2009
  19. ezel78

ezel78 Guest

evet canım 1 cc = 30 ml ya ne biliim dedim ya deli gibi süt çoğalcak diye ne duyarsam yapıom -tatlicadiarzu-ahhh ahhhh şöle bol sütüm(üz) olsa neyse olanda yeter bari o gitmesin demi ama yerimseniben