konuşamıyorummm..

Konusu 'Kişisel Gelişim' forumundadır ve axgxustos_bxoxcexgxi tarafından 26 Haziran 2008 başlatılmıştır.

26 Haziran 2008
    Konu Sahibi : axgxustos_bxoxcexgxi
  1. axgxustos_bxoxcexgxi

axgxustos_bxoxcexgxi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar ben birisyle konuşurken tıkanıp kalıyorum özelliklede tartışmalarda böle karşımdaki çok kolay ezio beni..ben haklıda olsam.bunun önüne nasıl geçeblirim..çatır çatır bende savunim kendimi..sonradan kazanılırmıki bu yada yetenek işi falanmı???..ooff yaaa

2. 26 Haziran 2008
  3. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    bu kendine güvenle alakalı bir durum bence...sen kendine güvendiğin sürece kimse ezemez seni ne gücüyle ne laflarıyla...kendi kendini motive et,karşındaki insanın senden üstün bir tarafı var mı da ona sessiz kalıyorsun..o nasıl savunuyorsa kendini sende savun....ama dediğim gibi belki aile ortamında fazla susturuldunuz,yada arkadaş ortamında...ama bunu kendi kendinize atlatbilirsiniz...biraz güven o kadar...
    sevgiler...

4. 26 Haziran 2008
  5. bekolim

bekolim Gecmis tozdur üfle gitsin... Pro Üye

Beğenildi:
    42
    Ödül Puanları:
    148
    Bende tam aksine tartismalarda takir takir konusurum...:icecream:
    Konusurken kasma kendini rahat ol...

6. 26 Haziran 2008
  7. iremsu

iremsu MaBel Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    ßénİ dé kİmsé susturamaz ...:icecream:
    béncé bu İnsanın doğasıyla İlgİlİ sonradan kazanılacak
    bİrşéy olduğunu zannétmém :kahve:

8. 26 Haziran 2008
  9. zuzucybel

zuzucybel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    44
    Ödül Puanları:
    88
    canım benimde kardeşim senin gibiydi yani söylemek isteyipte bir türlü söyleyemeyen içine atan biri... o böle şeylere meraklıdır. telkin var bir tane özgüven ve ego güçlendirmeyle ilğili onları dinledi. öle bunu yap onu yapma gibi telkin değil. ney sesi var işitme eşiğinin altında bazı cümleler geçiyor.. kız kardeşimde baya faydalı oldu eskiden çabuk sinirlenirdi şimdi daha sakin ve öle haksızlığı yiyip oturmuyor çatır çatır cevaplarını veriyorlaelaelaelaelae

10. 27 Haziran 2008
  11. axgxustos_bxoxcexgxi

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar teşekkür ederim.mesela şöle bi durum oluo biriyle tartşırken karşımdaki kişi eğer çok i savunuyosa kendini ben sus pus kalıyorum.söliceklerimi unutuyorum.bazen şöel yapıyorum telefonda tartışmak gerekio ya diyelim önce yazıyorum kağıda söliceklerimi ve ordan yardım alıyorum.belki tuhafınıza gidecek ama öle yapıorum.özgüvene sıfır.kiitap okumayla falan değiştirebilirmiyim kendimi.keşke bende siizn gibi çatır çatır konuşabilsem:KK43:((

12. 27 Haziran 2008
  13. axgxustos_bxoxcexgxi

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım yaaaa..çok özendim sana kendimi hiç sevmiyorum ben aptal gibi hissediyorum:KK43:(sen nasıl çözdün okuyarak falanmı???

14. 27 Haziran 2008
  15. EU3

EU3 Guest

Bir başkası konuşmaya başladığında bilinç altında -ben şimdi bu konuda ne konuşacam ki-onun benden daha çok bilgisi vardır-o konuşurken dinletiyor ben şimdi konuşmaya başlasam kim dinler ki beni vs..gibi şeyleri kurma bilinç altından bunları çıkartıyorsun.
    bilgiye dayalı konuşmalarda ,eğer okonu hakkında yeterli bilgin yoksa bunu direk söylemesin."araştırma yapmam lazım,bu konu hakkında pek bir bilgiye sahip değilim "demek bile bir konuşmadır.Yani bilgi tabanlı konularda bilgili ve o konuyla ilgili tecrüben varsa konuşursun.Ancak,normal günlük hayatın akışına bağlı konuşmaları seri ve pratik zekanla örnekler vererek konuşabilimen için ya hayatta çok tecrübe sahibi olup,içine kapalı olmaman yada çok kitap okuyup öncelikli olarak okuduğun kitapların içeriğini bir arkadaşına anlatarak yapabilirsin.
    daha da güzel ve akıcı konuşmak için
    -bilgi yönlü kitaplar okumalısın (alanlarını belirlemelisin,öncelikli alanların ilgi duydukların olmalı)
    -öncelikle ailenle çok sıkı iletişimin olmalı yakın çevrenle konuşmayı denemelisin
    -bol kitap okuyup,günlük konuşma dilini geliştirebilirsin
    -al kağıdı kalemi yazı yazmayı dene (hiçbirşey yazamazsın,buda senin konuşma yeteneğinin bir parçasını gösterir)
    -demekki bir hikaye kitabı yazmayı deneyerek kendini standartların üzerinde durmanı sağlayabilirsin
    yalnız başına iken bir konu belirle ve sanki karşında insanlar varmış ve onlar seni dinliyorlarmış gibi konuş ve onlara başından geçen iyi veya kötü olaydan bahset.Bu seni deli yapmaz :) merak etme...konuşma yeteğini güçlendirirsin
    -ne zamanki kağıda birşeyleri düşünmeden,önceden tasarlamadan döktürmeyi başarıp,yazabiliyorsan ,,çok çok çok iyi konuşmaya başlamışsındır.

16. 27 Haziran 2008
  17. EU3

EU3 Guest

ayrıca kitap okurken yanında bir sözlüğü bulundur.Anlamını bilmediğin kelimelere bakma bunları öğrenmeni ,kitap okurken konuşma yeteğini geliştirirken,bilmediğin kelimelerin anlamlarını öğrenmen,bilgi hazneni genişletecektir.Bilgin geliştikçe kendine güvenin artacak...yürümen bile değişecek.daha dik başın yukarda yürüyeceksin.Eminim şuan hafif kanburumsu ,ezik duruşun ve yürüyüşün olabilir bu normaldir.Ruh halinin ,bedene yansıması şeklidir.böyleysen ,bu durumdan da kurtulursun...Bilgi ve okumak güçtür.

18. 27 Haziran 2008
  19. ikizler11

ikizler11 Guest

bende bu konudan muzdaribim maalesef ama benim ki sadece kavga esnasında oluyor yoksa günlük hayatta herşeyi araştıran ve hatta kitap okuyan biriyim.insanlarlada iyidir diyoloğum ama konu tartışmaya gelince doğru kelimeleri bulamıyorum nedense.bilgiyle alakalı birşey değil ama benim için.eğer bilgim yoksa konu hakkında yorum yapmam zaten ben nasıl aşarım ki acaba.