Konuşma terapileri

Konusu 'Konuşma Problemleri' forumundadır ve edka tarafından 1 Nisan 2008 başlatılmıştır.

1 Nisan 2008
    Konu Sahibi : edka
  1. edka

edka Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    7 yaşındaki oğlum r harfini söyleyemiyor. 8 seans terapi gördü.daha 8 seans daha olduğu söylendi.evde dil dudak egzersizlerine devam etmeyi düşünüyorum.bu konuda bilgisi ve tecrübesi olan varmı?terapistlere para yetişmiyor.

2. 2 Nisan 2008
  3. FERAYKANAL

FERAYKANAL Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    canım bende küçükken r leri söyleyemiyormuşum ama sonradan söyledim terapiste falan da gitmedim bence düzelir canını sıkma

4. 2 Nisan 2008
  5. EU1

EU1 Guest

hayır öyle demeyin,sizinki düzelmiş olabilir ama bazı insanlarda kalıcı olabiliyor.terapistiniz eğer gerçekten dalında uzman biriyse bence seanslara devam etmelisiniz.ve çocuğunuzu konuşması için kesinlikle zorlamamalısınız,çünkü bu onun psikolojisini kötü yönde etkileyecektir..

6. 2 Nisan 2008
  7. Emine

Emine Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    iyi aksamlar edkaa.s.
    bak benim oglumda r harfini söyliyemiyordu...okula ladiginda ona orada bir takim terapi seklinde ayri ders verdiler( burada parasiz di)....ve bu düzeltti, ama orada oynayarak ögendi onunda hosuna gitmisti...simdi oglum 10 yasinda hic problemi yok...
    biz zorlamadik, yani tavsiyem sen de oglunu zorlama...
    aslinda ilerdede düzelebilir kendiliginden......
    sen kendini üzme ....insaallah Allah sana ve ogluna kolay bir yolunu gösterir..Şeniz

8. 3 Nisan 2008
  9. husel

husel er:) Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    benim kızımda 3.5 yaşında r z ve s seslerini çıkaramıyor maalesf
    terapi için erken ama sanırım???????

10. 3 Nisan 2008
  11. edka

edka Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    terapi için çok erken.Terapist 7 yaşın uygun olduğunu söyledi.Ama yinede terapiye aldı.Önce 12 seans dedi sonra17-18 eçıktı.bende sonlandırdım .benden tavsiye internetten dil egzersizleri araştır.oyun şeklinde dil çalışması yap eğlenceli hale getirip dilini kullanmayı öğret.terapistlerde bunu yapıyor.

12. 22 Ocak 2009
  13. GXUXLNUR75

GXUXLNUR75 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim kızım 6 yaşında R ve L harfini Y olarak söylüyor şu anda anaokula gidiyor düzeltmek için doktora götürmedim hangi bölüm doktora gitmeli yardımcı olurmusunuz

14. 25 Ocak 2009
  15. cerkez_kizi86

cerkez_kizi86 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben kendim 22 yasindayim hala r harflerini söyleyemiyorum, genelde yutuyorum r harflerini kimse farketmiyor, bence siz terapiye devam edin

16. 4 Şubat 2009
  17. Mihriban

Mihriban Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    196
    hanımlar benim kızımda tam 4,5 yaşında s r ve z harflerini söyleyemiyo.yani r harfini y s ve zharfini d olarak söylüyo .bunun dışında konuşmasında bir sorun yok güzel cümle kuruyo kelimeleri çabuk öğreniyo hatta çok da dilli bir kız
    aslında bu seneye kadar küçük diye sorun etmedim ama hala düzelmedi şimdi kafama takmaya başladım herkes ilerde düzelir diyo ama ya düzelmezseCADIARZU
    bazı arkadaşlar terapistten bahsetmiş nereye gidebilirim hangi dr götürüyüm kızımı
    yoksa daha erkenmi biraz daha mı bekleyeyim
    yardımcı olursanız çok sevinirim hanımlar
    şimdiden teşekkür ederima.s

18. 6 Nisan 2009
  19. miray...

miray... Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    selam benım oglum da 4 bitırdı ama 2 3 kelime konusuyor vucut dilini kullanıyorherkez daha kücük konusuyor dıyor ama doktorlar yanliştıyor cunkü konusamayınca piskolojisi bozuluyor arkadas ortamına gırmıyor konusamadığı icin okula kadar mutlaka konusması gerekiyormus buyuzden konusma terapisi alması gerekıyormus ben göturdumterapiye basliyacak faydasını görenler cok var bence bır dene