Konya'da Hastane ve Kadın Doğumcu Arıyorum

Konusu 'Doktor ve Hastane Tavsiyeleriniz' forumundadır ve ugurnuriye tarafından 25 Eylül 2008 başlatılmıştır.

25 Eylül 2008
    Konu Sahibi : ugurnuriye
  1. ugurnuriye

ugurnuriye Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    merhaba arkadaşlar foruma yeni üye oldum. 5 haftalık hamileyim. konyada oturuyorum ve selçuklu hastanesinden nil hanıma muayene oldum. doktorum iyi ama hastane pahalı geldi. başka hastaneleri araştıracam sizlere de danışmak istedim konyadan bildiğiniz iyi bir kadın doğumcu var mı? başkent, konya hospital, vakıf , büyükşehir hastaneleri hakkında bilgisi olan var mı?

2. 25 Eylül 2008
  3. axsxkitom

axsxkitom Konyanın Gülü :) Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    canım bende nil hanıma gidiyorum. hiçte pahalı değil bana göre.
    sigortalıyım muayeneye 10 ytl aldılar benden. sezeryan doğum ise 400 ytl.

yinede pahalı diyorsan başka hastaneleride araştırabilirsin..

4. 25 Eylül 2008
  5. Ayxsxenur Amine Su

Ayxsxenur Amine Su Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende selçuklu hastanesine hikmet beye gidiyorum
    devlet memuruyum 45 YTL muayane farkı ödüyorum, sizin nasıl oluyorda 10 YTL fark oluyor?

6. 25 Eylül 2008
  7. ugurnuriye

ugurnuriye Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    valla ben de 45 ytl fark ödedim. tahlil falan derken çok tuttu bir de ben ilçede çalıştığım için sorun çıkardılar. paranın tamamını aldılar.100 ytl verdik. her gidişimde böyle olursa ne olcak bilmiyorum.size doğum 400 ytl ise bize 1000 ytl olur artık. diğer hastaneler ve doktorlar hakkında duyum ve yorumlarınızı bekliyorum. bebeğim için en iyisini istiyorum. şimdiden teşekkürler. iyi geceler

8. 26 Eylül 2008
  9. AnlamadanDinlemeden

AnlamadanDinlemeden HayaT BeNimLe GüSeL :)) Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Konya başkentte Ayla Üçkuyu var canım.Benim aşılamalarımı o yapmıştı.
    Onu öneriebilirm.Ayrıca Başkentin diğer doktorlarıda çok cici bildiğim kadrıyla.
    Ceylan hanım var.Bir bayan daha vardı ismini hatırlayamadım.
    Ben aksaraydan geliyordum aşılama için.Hamile hastalarıda çoktu.

10. 26 Eylül 2008
  11. cocostar

cocostar azimli,sabırlı,kararlı Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    ben selçuklu hastanesine gidiyorum ssk lıyım 10 ytl alıyorlar. geçen haftalarda şeker yükleme testi yaptırdım hiç para almadan yaptılar. doğum ücretleri de baya düştü. geçen hafta bir arkadaşımın yengesi sezeryan oldu 200 küsür ödemişler.

12. 26 Eylül 2008
  13. axsxkitom

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0

geçen çarşamba kontrolüm vardı ve benden 10 ytl aldılar. daha önce 11 ytl idi.
    3 ay öncesi 25 ytl vermiştim.git gide fiyatları düşüyor sanırım.
    isterseniz hastane görevlilerine veya doktorunuza sorabilirsiniz neden farklı ücretler ödeniyor diye..
    doğumumu nil hanımda yapacağım kısmetse.. 1 ay önceki kontrolümde doğum fiyatlarını sorduğumda sezeryanı 400 ytl demişti bana..

14. 26 Eylül 2008
  15. axsxkitom

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    banada ekim ayının sonunda şeker yüklemesi yapılacak merak ediyordum ek ücret ödeyecekmiyim diye. demek almadılar . başka testler falan yapıldımı size?? yani hiç ücret almadılarmı testlerden???

hangi doktora gidiyorsunuz???

16. 26 Eylül 2008
  17. Elif

Elif Aktif Üye Yönetici Editor

Beğenileri:
    291
    Ödül Puanları:
    83
    Emeklilerle çalışanlar farkediyor olabilir akademi ye gittik geçen tahlillere fark vermedik muayene 10 ytl fark aldılar

18. 26 Eylül 2008
  19. cocostar

cocostar azimli,sabırlı,kararlı Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    ilk gittiğimde - nisan ayında - kan ve idrar tahlişli istemişti ancak dedi ki dr um dışarda yaptır booşuna para verme buraya. ben de dışarda sağlık ocağına yaptırdım . şimdi artık biliyorsunuz hükümetin ssk lılara hizmet veren hastanelerle - özel - bir anlaşması düzenlemesi oldu. o nedenle ücretler gitgide düştü. ben ilk zamanlar muayaneye 25 veriyordum .sona 11 oldu. dün gittiğimde ise 10 aldılar. hatta normal ve sezryan doğum ücreti bile baya düşmüş aradım sordum hastaneyi. ama duyduğuma göre 1 ekimde tekrar bir düzenleme yapılacakmış.