köpeğim bana hırlıyor

Konusu 'Evcil Hayvanlar' forumundadır ve tubatubatubatuba tarafından 26 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

26 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : tubatubatubatuba
  1. tubatubatubatuba

tubatubatubatuba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    neyapcağımı bilmiyorum

2. 26 Ağustos 2009
  3. tubatubatubatuba

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    slm arkadaşlar 10 aylık rottweiller cinsi köpeğimiz var genelde ben ilgileniyorum bahçemizde bağlı olarak duruyo arada açıyorum ve dolaşıyo ama bağlarken hırlıyo ve saldırıyo yani zinciri olmasa saldırcak ben de haliyle az da olsa korkuyorum başına böyle bi durum gelen var mı acaba

4. 26 Ağustos 2009
  5. tubatubatubatuba

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bu arada bir ay önce temel itaat eğitimine gitti 1 ay orda kaldı acaba orda bişey olmuşta böyle olmuş olabilir mi

6. 26 Ağustos 2009
  7. tubatubatubatuba

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    herkesin köpeğiyle arası iyi anlaşılan neyse

8. 27 Ağustos 2009
  9. bonibon

bonibon Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    tuba biraz aceleci davranmişsin :) aksam saatleri pek gelen olmaz.. dur bakalim yarin daha cevap gelir ...

konuna gelince.. köpegin temel itaat egitimi icin bir yere birakilmasi ve 1 ay boyunca orada kalmasi cok yanlis bir sey. köpegin egitimi sahibi tarafindan verilmeli. ayni egitime beraber gidilmeli, egitimcinin dediklerini sahibi yapmali, uygulamali ki köpek sahibine itaati ögrensin. yoksa egitim egitimci tarafindan verilirse köpek sahibini takmaz. egitimciyi patron olarak görüp onu dinler. yarin tutup egitimciye götürsen citi cikmaz ona itaat eder...

bu durumda belki haftada bir iki saat de olsa birlikte tekrar gitmelisiniz ki köpeginiz sizin patron oldugunuzu anlasin. keske bastan sorup arastirsaydiniz. isinin ehli egitimciler zaten bunu bastan söyler. beraber gelin yoksa köpek sizi dinlemez der...

bir de anladigim kadariyla sadece zincirlenirken yapiyor... acaba zincir cok agir ya da yasam alani cok dar olabilir mi zincirlenince??? daha hafif ve uzun bir zincir kullanabilirsiniz eger zincirlemeniz illaki gerekiyorsa...

10. 27 Ağustos 2009
  11. assu4

assu4 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kopegın zıncırlenmeyle ılgılı bısey yasamıs olabılır bıraktgn yerde severek klubesıne koymaya çalış mumkunse baglamamaya calıs onceden yasamıs oldgu bısey olabılır eger normal zamanlrdada bole yapıosa bı egtmcıyle gorus eskı gttgn yer olmasın zavallıcga bısey yasatmıs olablırler

12. 7 Eylül 2009
  13. erbek2004

erbek2004 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    108
    Evet büyük ihtimal zincirle ilgili bir olay tubacım. Zincire karşı bir tepki yaşıyor olabilir, başka bir zamanda bir hırlama olayı yaşamadın değil mi? Belki farklı birşeyle bağlamayı denesen bir süre, ses çıkarmayan birşey mesela yerimseniben

14. 7 Eylül 2009
  15. you_know

you_know Ne bu neşe ? Pro Üye

Beğenildi:
    89
    Ödül Puanları:
    203
    benim arkadasımın köpeğide hırlıyordu oda askere gittiğinde bi arkadasına bırakmıstı orda döverek eğitmeye calışmışlar ondan öyle davrandığını farketti

16. 8 Eylül 2009
  17. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    bağlanmaktan rahatsız olduğu iç.in hırlıyordur. onu bağlayacağınız zaman otur bekle komutu verip ödülendirin bolca da sevin. her severinde böyle yaparak stresi azaltabilirsiniz. benimde evde 1 rottum birde goldenim var. goldenime hadi banyoya dediğim an hırlar hem de tüm dişlerini gösterek. onu kızdırmak çok hoşumuza gidiyor. ama asla saldırma yada ısırma olmadı. rottuma da mama koyduğum zaman o yerken çekil ben yicem deyip dokunduğumda hırlar. sevmedikleri şeylere o şekilde tepki veriyorlar.

18. 11 Eylül 2009
  19. erbek2004

erbek2004 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    108
    Bizimki "banyo" deyince dosdoğru banyoya koşuyor. Onların da ayrı ayrı karekteri var işte :)