Köpekten korkar mısınız?

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve BenTulis tarafından 4 Haziran 2007 başlatılmıştır.

4 Haziran 2007
    Konu Sahibi : BenTulis
  1. BenTulis

BenTulis KURŞUN KALEM Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    Az önce Yeşilimin anılarını okurken,eski hatıralara dalmışım..Aklıma,hatırladıkça çok güldüğüm ve eşimin de köpek korkusundan kurtulmasına yol açan bir anım geldi,sizlerle de paylaşmak istedim..
    Oniki yıl kadar önceydi..Ben altı aylık falan hamileyim..Ablamla aynı sokak üzerinde oturuyoruz.Gündüz ablama ziyarete gittiğimde,akşam eşim iş dönüşü gelip,beni arabayla alıyor,soğukta eve yürümeyeyim diye..
    Ablamın apartmanının karşısında,yeni bir inşaat var..İnşaatın da bir bekçi köpeği var..Adı Pars..Böyle iri yarı,ayı benzeri beyaz bir şey..Akşamları saat beşten sonra Parsı aç bırakıyorlar ki sinirli,hırçın olsun,inşaata kimseleri sokmasın diye..
    Pars ne kadar aç kalırsa,o kadar halsızleşip,o oranda da mıymıntı,sünepe bir köpek oluyor..Kimseye hırlayıp korkutacak takati kalmıyor..
    Bir kişi dışında..
    O da benim,köpekten deli gibi tırsan ve yolda görse yolunu değiştiren eşim..Bu ikisinin yıldızları hiç barışmıyor.Ne zaman dışarda parsın uluduğunu,hırladığını duysak,tamam diyoruz,İşte benimki arabadan indi,geliyor..O mıymıntı,o sünepe hayvan,eşimi gördüğü anda kükreyen bir aslana dönüşüyor.Tüm mahalleyi ayağa kaldırıyor..
    Bir gece yine beni almaya geldi..Parsın havlamaları onun geldiğini zaten bize belli etmişti..
    Beraber apartmandan çıktık,araba biraz ilerideydi,bana
    -Güzelim,parsın bu gün zincirini çıkartmışlar..aman çabuk gidelim,şimdi bu üstüme hırlar falan..Hamilesin sana da birşey yapmasından korkuyorum,dedi..
    Acele adımlarla arabaya doğru ilerlerken...şıp..şıp..şıp...arkamızda sinsi ayak sesleri duyduk..Arkamıza bir baktık ki Pars ağzından salyalar sarkar bir şekilde eşime doğru dört nala koşturuyor..
    O an yapılacak hiç bir şey yoktu..Kaçacak vakit,koşacak kadar mesafe yoktu..Eşim beni kolumdan tutup arkasına aldı..O an nasıl bir kararla ,nasıl bir panikle bunu yapabildi bilmiyorum..
    Ağzını açıp,
    -İieeeeeeeyyyyyyyytttttttttttttttt!! diye öyle bir böğürdü ki..Hayvan anında ,ıslak cadde üzerinde fışşt diye bir fren yaptı..Durdu,eşimin yüzüne baktı.Sonra bir iyyk...sesi ile,kuyruğunu indirip,geri döndü ve sessizce kulübesine doğru,başı yerde uzaklaştı.
    Tüm balkonların ışıkları yandı,herkes camlara çıktı..Herkes,ama herkes,
    -Tamam..bu kez kesin!! Pars bu adamı ısırdı...bu haykırış başka bir şey olamaz..diye düşünmüş..Ablam eşimin çığlığını içerden duyduğunda,(evlerin içinden duyulmuş..çığlığın şiddetini düşünün artık)kalp krizi geçirecek kadar korkmuş..
    Eşim bir süre öylece kalakaldı..Alnından terler süzülüyordu..
    Sonra ne mi oldu.?
    Pars,eşimi ne zaman görse,başını önüne eğip,arkasını döndü..Sanırım bir ağız tadıyla kendisini ısırttırmadığı için küsmüştü..Eşim de o günden sonra,tüm köpeklere üstünlük kazanmış bir psikolojiyle,ne zaman yolda köpek görse,başını dikleştirip,burnunu havaya kaldırıp,korkmadan yürüyüp geçti..Çocukken kolundan ısırılmış olmanın verdiği korkuyu attı,artık köpeklerle dost..
    Pars ise,o günden sonra hiç ama hiç kimseye havlamadı....

2. 4 Haziran 2007
  3. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    iiiiieeeyyyyyyytttt ha. Çok güldüm Tuli Allah seni napmasın.Muhahahahha. Garibim Pars:Roflol::Roflol::Roflol:KK43:ay gözlerimden yaş geldi)

4. 4 Haziran 2007
  5. yesilim

yesilim Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    İnan hem güldüm hem okudum..Eşinin hallerine..kızma sakın,gülmek yakıştı yazdıklarına nasıl gülmeyeyim ki.Parsa bak sen.Pars olmuş kedicik .Ama birşey varki Tuliana Allah korumuş hepinizi..
    Daha sonra Sümer Tilmaçın bir anısını paylaşacağım seninle burada.Önce bu yazının tadını çıkarayım da..

6. 4 Haziran 2007
  7. mesure

mesure Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    Köpeklerin korkan insanlara daha çok yaklaşma eğilimi vardır a.s eşinin artık korktuğunu belli etmeme olayı iyi olmuş yoksa bütün köpekleri mıknatıs gibi çekerdi.

8. 5 Haziran 2007
  9. kardelenes

kardelenes Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    olay çok komik ama anlatış biçimide harikaydı:Roflol:

10. 5 Haziran 2007
  11. Herbela

Herbela Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    ya sanki karşımda anlatıyosun. Bu ne yetenektir Allahım. Yattım yerlere sürünüyorum:Roflol:

Tek kelimeyle süperdi yine.

Çok ve mutlu yaşa.a.s.

12. 5 Haziran 2007
  13. esyn

esyn Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    tuliana okadar hoş anlatmışsınki sanki olayı seyretmiş gibi olduma.s

köpekten ben de korkarım eşim benden daha çok korkar,yeni evlendiğimiz aylarda gece yürüyerek annemlerden kendi evimize geliyorduk karşımıza sokak köpekleri çıktı baktım adam beni bırakmış kaçıyor neyseki fazla üstümüze gelmediler çok bozuldum köpekler orada bana saldırsa demek ki birşey yapmayacak 17 sene oldu hala hatırlatırım o olayı söylecek bir şey bulamaz tabi
    :kızgın:

14. 5 Haziran 2007
  15. UzmaN

UzmaN Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
    Tuliana enişte parsın hakkından gelmiş ya ona bak kardeşim!Aynı dert benim eşimde de var..Adama baksan herkül gibi,enlem boylam yerinde ama senin şu pars var ya? onu gördümü yelkenler fora..

Bir insan dur hatta bir erkek köpekle karşılaştığı zaman,çocuğunun annesini,biricik eşini siper ederde,köpeğin önüne atar mı? Atar atar..Yine senin ki kükremiş,benim herkül;''Şuna taş mı atarsın,değnekle mi kovalarsın,ne yaparsan yap ama beni madara etme''diye yalvarır..
    Tam o sırada ne istersen kardır..Hepsine evet der.Hihihihihihhhh ohhh canıma değsin..
    Yani demek ki;her erkeğin bu parslarla ilgili yaşanmış en az bir tane acı deneyimleri varmış..Ayyyy savunmasız hallerini kullanmak çok zevkli çok..

Paylaşımın süperdi arkadaşım,ellerin dert görmesin..

16. 5 Haziran 2007
  17. BenTulis

BenTulis KURŞUN KALEM Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    Canlarım,valla keşke yanımda olsaydınız da size parsın taklidini,o kuyruğunu kıstırdığı anın canlandırmasını yapabilseydim..Öyle anlatınca,inanın daha komik oluyor..Sevgiler,öptüm hepinizi..

18. 5 Haziran 2007
  19. DENIZDEDIMOLMADIMI

DENIZDEDIMOLMADIMI Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    SOKAĞA FIRLAYAN KOMŞULARINIZ KADAR OLDUM sırnaşık şey TULUŞŞŞ