Köprü Yaptıran var mı?

Konusu 'Ağız - Diş Sağlığı ve Bakımı' forumundadır ve nesemese tarafından 22 Nisan 2008 başlatılmıştır.

22 Nisan 2008
    Konu Sahibi : nesemese
  1. nesemese

nesemese Mevlam bizi koru.. Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Kızlar çıkan dişin yerine köprü yaptıran var mı? Memnun musunuz? Rahatça o kısımla yemek yenebiliyor mu?

2. 22 Nisan 2008
  3. rosenoire

rosenoire Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    37
    Ödül Puanları:
    148
    Canım bende eskiden de köprü vardı çok rahattım ,şimdi yeni yaptırdım önde 8 tane porselen kaplama var .Hem görsel açıdan hem fonksiyonel olarak süper .Çok rahat yiyebiliyorsun ,ısırmada da bir problem yok yerimseniben

4. 22 Nisan 2008
  5. nesemese

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Çok teşekkürler rosenoire, bugün dişçiden kaçtım korkumdan. Köprü hiç rahat değil dediler. Ben de korktum. Bide yirmilik dişlerimi çıkarıyormuşum, felaket ağrım var.

6. 22 Nisan 2008
  7. NEFERTARi

NEFERTARi Ne mutlu TÜRKÜM diyene!!! Pro Üye

Beğenildi:
    155
    Ödül Puanları:
    113
    Bendede çekilen dişlerim için köprü yapıldı var iki tane ama içleri boş ve aralarında da yani dişeti ile diş arasında boşluk var konşurken sanki harfler ordan fırlıyormuş gibi oluyor:çok üzgünüm:

8. 24 Nisan 2008
  9. rosenoire

Beğenildi:
    37
    Ödül Puanları:
    148
    sanırım senin köprün iyi yapılmamış ,Çünkü iyi yapılan bir köprüde diş eti ve diş arasında boşluk olmuyor .Benim eskiden yaptırdığım köprüde aynen senin dediğin gibi bir boşluk vardı .Ama yeni yaptırdığım köprü metal destekli olmasına rağmen inanılmaz estetik ve doğal .Diş eti ile uyumlu ,Bence yapan doktorla konuş derim .Doktorun bilgisi ve yeniliklere açık olması çok önemli .Yoksa zirkonyum veya metal destekli porselenin estetik açıdan hiçbir farkı yok .En önemli şey doktor ,laboratuar ,hasta işbirliği .a.s.

Son düzenleme: 30 Nisan 2008
  10. 24 Nisan 2008
  11. nesemese

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Kızlar randevumu iptal ettim, bu kadar stres yaptıktan sonra biraz daha zaman vemek istiyorum kendime, oturamıyacağım o koltuğa. Bir dolgu için gidiyorum aylarca gel git, hiç işi bitmiyor, en iyisi hiç başlamamak galiba.

12. 24 Nisan 2008
  13. rosenoire

Beğenildi:
    37
    Ödül Puanları:
    148
    cnm ,bir konuda çok haklısın gerçekten iş bitmiyor uzadıkça uzuyor ,bu da insanı sıkıntıya sokuyor .Ama ihtiyacın varsa korkma derim .Şeniz

14. 24 Nisan 2008
  15. gulsehri

gulsehri Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Alt dislerimin iki tarafida tamamen kopru,14 yasinda dis kaybetmeye basladim,koprulerimden cok ama cok memnunum,yaklasik olarak sol tarafi 15,sag tarafida 12 yildir kullaniyorum ve maasallah hicbir sikayetim olmadi,iyi bir disciye yaptirildiginda hic problem olmuyor ama yapilma asamasinda biraz sikinti yasyorsunuz tabii,o kadarda olacak.

16. 25 Haziran 2008
  17. nesemese

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Canım böyle raklam vermek yasak sanırım, istersen sil.

18. 25 Haziran 2008
  19. b14081976

b14081976 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Bende erken yaşta diş kaybetmeye başladım ailem bu konularda ilgisiz olduğundan çalışmaya başladığımda dişlerimi toparlattım ağzımda 4 tane köprü var yalnızca önlerdekiler kendi dişlerim.3 köprümden memnunum ancak biri çok uzun oldu ve kırıldı tekrar yaptırmak zorunda kaldım.Onun dışında çok memnunum eğer böyle bir imkan olmasaydı nasıl ağzımı açabilir nasıl gülebilirdim bilmiyorum.