kordon bağında tek arter tek ven sorunu olan var mı???

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve tugcal tarafından 26 Haziran 2010 başlatılmıştır.

26 Haziran 2010
    Konu Sahibi : tugcal
  1. tugcal

tugcal hoşgeldin oğlum Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    arkadaşlar benim bir arkadaşımın bebeğinde göbek kordonunda tek arter tek ven olduğu söyledindi... normalde iki arter damarı 1 ven damarı oluyormuş... kendisi 21 haftalık hamile... 2 li tarama testleri normal çıkmıştı... ama 3 lü tarama testlerinde protein sevitesi normalden yüksek çıkmış... 4 lü taramada yapıldı sonuç aynı... amniyosentez yaptıracak... birde bebeğin gelişimi 1 hafta geç görünüyor... ama hamileliğinin başından beri böyleydi... şu an haftasına göre gelişimi normal bebeğin... ama doktorlar bir damar eksik olduğundan son 2 ayda gelişimi gerileyebilir diyorlar... erken doğum olabilirmiş... bu sorunu yaşayan oldu mu aranızda...??? 7 aydan sonra bebeğin alınsa bile yaşama ihtimali olduğunu biliyoruz... böyle doğum yapan varmı????

2. 27 Haziran 2010
  3. Fundaelvan

Fundaelvan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım ben 23 gün önce doğum yaptım benim kızımında kordonunda 1 arter 1 ven vardı bende 20.haftalarda öğrenmiştim ama şükürler olsun bebeğim çok sağlıklı maaşallah hiçbi sorunumuz yok...ben çok araştırdım bu konuyu gitmediğim doktor kalmadı nasip işte sorunsuz doğdu. kii benim gibi sorunsuz doğuran okadarrr çok insan varki...umarım arkadaşının bebeğide sorunsuz doğar...

4. 27 Haziran 2010
  5. tugcal

tugcal hoşgeldin oğlum Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    canım teşekkür edrim bilgilendirmen için... Allah kızını size bağışlasın adıyla analı babalı büyüsün inşallah... şimdi bizde çok tedirgin oluyoruz... dr u onada söylrmiş zaten böle doğum yaptırdım ben diye... daha sık kontrole gelmen lazım ama demiş... İnşallah sağlıklı sıhhatli doğar...

6. 27 Haziran 2010
  7. NevYas

NevYas Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Benimde sol arterimde kan akımı yavaş çıktı şuan problemimiz yok çok şükür kontrol altındayız zaten 28. haftada tekrar ayrıntılı yapılacak en kesin sonuç o haftada alınıyormuş çünkü..Bana doktorum tuzu kestirdi,stres yok,kalabalığa girme,yorulma, kilo alma ve protein ağırlıklı beslen dedi canım arkadaşınada bunları öner istersen şuan sorun yok ama bunlar ilerisi için aldığımız önlemler..

8. 5 Temmuz 2010
  9. BenLiLa

BenLiLa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    148
    benimde 21. haftamda detaylımda çıkmıştı tek arter tek ven...
    bende çok araştırmıştım doktorum bunun üzerinde durmamam gerektiğini söylemişti bende yok saydım.
    çok şükür haftamızla uyumlu gidiyor herşey.
    bizde 8. ayımıza giriyoruz.
    sağlıkla kucaklarımıza almamızı nasip etsin Allahım...

10. 16 Eylül 2010
  11. fmc

fmc Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim de bebeğim tek arterli. şimdilik biraz küçük olması dışında bi sorunumuz yok çok şükr. son 2 hafta kaldı doğuma. Allah herkesin bebeğini sağlıklı bir şekilde kucağına almayı nasip etsin. bekliyoruz bakalım doktor bişey çıkabilir de çıkmayabilir de diyor. hayırlısıyla bebeğim sağlıklı olacak inşllh. bütün duam bu.Allah yardımcımız olsun.

12. 17 Eylül 2010
  13. pengush

pengush Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Benim bebegim Mayis sonlarinda dogdu ve onun da tek arteri vardi, hatta ben bu konuda baslik da acmistim burada. Allah'ima bin sukurler olsun ki sorunumuz yok. Ustelik bizde ne yazik ki anne karnindayken gelisme geriligi de olustu, bebisimin karni bir ara nerdeyse 1 ay geriden geliyordu, simdi de ince ve uzun bir kiz kendileri! Benim onerim: bol bol yatin, ozellikle de sol tarafiniza yatin ve stresten uzak durun. Ben ne zaman yatip dinlensem o hafta iyi kilo almis oluyordu, ne zaman ayakta dolansam, yorulsam o hafta az kilo aliyordu. Biz her hafta NST'ye, 2 haftada bir de ultrasona giriyorduk. 38 haftalikken sezaryen ile dogum yaptim.

Figen sen de dogum yapmissin, tebrikler! Allah saglikla buyutmeyi nasip etsin!

Herkese kolay gelsin!

14. 20 Eylül 2010
  15. pengush

pengush Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    fmc, baska bir forumda bana sormussun, kusura bakma, gormedim. Durumumuz yukarıdaki mesajda yazdigim gibi. Insallah saglikla kucagina alirsin bebisini.

16. 29 Ekim 2010
  17. isemk

isemk poyraz Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    slm arkadaşlar bende bügün ayrıntılı ultrasona girdim banada tek arterim olduğu söylendi doktorum görünürde problem olmadığı ama düşük kilolu bebeğimin olabileceğini ve erken doğabileceğini söylediler.çok moralim bozuk.lütfen aranızda böyle problemi olupta doğum yapmış biri varsa cevap yazın.ne kadar kiloda ve kaç haftalıkken doğuyorlar.acil cevap lütfen

18. 12 Ocak 2011
  19. zuzususu

zuzususu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    meraba
    benim de 21. haftada detaylı ultrasonda tek arter çıktı.moralimimz çok bozuldu çünkü trisomi 18 testimiz de 112:1 riskli çıkmıştı. doktor bunun bir bulgu olabileceğini söyledi.bebeğin gelişiminde hiçbir anormallik yok başka.ertesi gün amniyosentez yaptırdık.şimdi onun sonucunu bekliyoruz.ağlamaktan yoruldum..ben ilk bebeğimi de doğduktan sonra kaybetmiştim.nasıl düşüneceğimi bilemiyorum..dua etmekten başka yapabileceğim birşey yok.inş. birşey çıkmaz..ben de kucağıma alırım bebeğimi sağlıkla inş.