korktuğumuz herşey başımıza gelir mi?

Konusu 'Kişisel Gelişim' forumundadır ve recepivedik tarafından 27 Haziran 2009 başlatılmıştır.

27 Haziran 2009
    Konu Sahibi : recepivedik
  1. recepivedik

recepivedik kökleri içimde bir çınar Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bi filozof "korktuğum ne varsa başıma geldi!" demiş..
    ben de buna inanıyorum..yani negatif düşününce negatif şeylerin başımıza geldiğine..
    ya siz?

2. 27 Haziran 2009
  3. Hayalimsi_n

Hayalimsi_n Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    kesinlikle dogru canim aynen katiliyorum insanin korktugu basina geliyo oyuzden hep olumlu dusunmek gerek ama insan iste herzamanda yapamiyor. bi negatif dusun tamam artik corap sökugu gibi olumsuz seyler insanin basina gelir.negatif enerjinin cok guclu bi cekimi oldugunu dusunuyorum.iste hersey beyinde bitiyor ah bide kullanmasini bi ogrensek cozebilsek super olacak

4. 27 Haziran 2009
  5. Lyre

Lyre TuğçEgehan Pro Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    negatif düsünceyi kendimize çekmekle alakalı bence..

6. 28 Haziran 2009
  7. dila

dila Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    ArkadaŞlar bazı kelımeler var onları kullanmamamız gerekıyor mesela" umarım bu benım baŞıma gelmez,umarım bu bır daha olmaz,asla,yapmamak,etmemek" gıbı kelımelere dıkkat etmemız gerekıyor.sedona(serbest bırakma) metodunu uyguluyorum ben.Çok faydalandım her gÜn kendımle ılgılı olan cÜmlelerı not aldım onları sÖylÜyorum.gÜnlÜk baŞıma gelen olaylarda sedona yÖntemı adlı kıtabımdan faydalanarak benı rahatsız eden yada etmeyen Şeylerı serbest bırakıyorum.serbest bırakma yÖntemı adı altında sıteye gırın Çok faydasını gÖreceksınız arkadaŞlar.

8. 28 Haziran 2009
  9. charming

charming Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Genel anlamda baktığımız zaman düşündüğümüz şeyler başımıza gelir demek daha doğru.
    Eğer korktuğumuz şeyleri bilinç altına yerleştirdiysek,korku ve endişeyle yaşıyorsak tabiki korktuğumuz şeylerin başımıza gelmesi kaçınılmazdır.
    ıstediğimiz şeyi,güven duygusuyla iyimserlik duygusuyla,yani onu sanki elde etmiş gibi davranırsak emin olursak hem sahip oluruz,hem de içinde güzellikler olan başarılı bir hayat sürdürmüş oluruz.

10. 28 Haziran 2009
  11. recepivedik

recepivedik kökleri içimde bir çınar Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    evet..mesela benim eşimde böyle oldu..aradığım tipteki kişinin karşıma elbet çıkacağına içtenlikle inanıyordum (her ne kadar arkadaşlarım benim evde kalacağımı düşünse de a.s ) ve sonunda öyle de oldu..yani onunla evliyim..bence kuşkusuzca inanmak hayallerine..çok etkili bi yöntem..

12. 28 Haziran 2009
  13. Olala

Olala Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    bence gelir...

14. 28 Haziran 2009
  15. Slogan

Slogan dolaşayım damarlarında... Üye

Beğenildi:
    522
    Ödül Puanları:
    188
    hayır ya olmasın öyle birşey ben sevdiklerimi kaybetmekten çok korkuyorum hergün aklımdan ailemden biri ölürse naparım diye geçiriyorum allah korusun yaaa senağlama

16. 29 Haziran 2009
  17. _laylaylom_

_laylaylom_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    148
    bende düşündüklerimizin başımıza geldiğine inanıyorum...özelliklede bu korkularımız oluyor...çünkü
    bilinç altına yerleşiyor...bunun için iyi düşünmek lazım ...elimizden geldiğince kötü şeyleri çok düşünüp bilinçaltımıza yerleştirmemeliyiz...özelliklede ölüm gibi...Allah sevdiklerimizn acısını göstermesin...

18. 30 Haziran 2009
  19. pptya87

pptya87 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    268
    Ödül Puanları:
    153
    evet kesinlikle katılıyorum bazen çok düşündüğüm bir insanı bile yolda veya başka bi şekilde gördüğüm oluyor inanın bazen bu durum beni çok rahatsız ediyor ama negatif düşünmedende olmuyorki hayatımızda herşey pozitif gitmiyorki.