Korkular.....

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve yeldadogus tarafından 17 Şubat 2010 başlatılmıştır.

17 Şubat 2010
    Konu Sahibi : yeldadogus
  1. yeldadogus

yeldadogus Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selam arkadaşlar. ben bu aralar kendimi iyi hissetmiyorum. herşey okadar renksizki. 4 aylık evliğim eşimi çok seviyorum. ve onu kaybetmekten korkuyorum. eşim çok çalışıyor (eve iş getiriyor). geçmişde de çok yoğun çalışırmış sonra ciddi bir hastalık geçirmiş. yine aynı şeyin başından geçmesinden korkuyorum. evlenmeden öncede yakınım olan birisi evlenirsen oda ölürse napacaksın demişti(geçirdiği ciddi hastalık nedeniyle aynı şey olursa die). ozmanda çok ağladım, içimde hep o var. bu korkular beni hayattan zevk alamamama neden oluyor. ailesininde üzerine düşmesi ya başına birşey gelir diye sürekli hayatına müddehalede bulunması beni üzüyor ve etkiliyor. onlar olumsuz oldukça ben daha kötü oluyorum. sürekli ağlayan biri oldum çıktım. bu yaşadıklarımda benim sağlığımı etkiliyor. astım krizlerim arttı. içimde değişimler var. akşamları ağlıyorum. sabah kalktığımda bi baş ağrısı yetmiyormuş gibi gözlerimde şiş uyanıyorum.

nasıl aşacağım. böle yaşayan varmı ve çözüm bulan.

2. 17 Şubat 2010
  3. KucukBocuk

KucukBocuk mucizeler benimle olacak! Pro Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    canım elbette hepimiz sevdiğimiz insanı kaybetmekten korkarız... hep yanımızda olsun isteriz...ama hayat bu bazen acı bazen tatlı sürprizler yapar... bizim yapmamız gereken olumlu düşünmek...

bak eşin çok şükür ki daha önce üstesinden gelmiş bu hastalığın... daha ortada böyle bir durum yokken bu kadar karamsar bakıyorsan Allah korusun başınıza böyle birşey geldiğinde nasıl destek olabilirsin ki eşine...

eminim sen de biliyorsundur ki hastalıkların tedavisinde en önemli etken ; hastanın moralinin yüksek olması...

istersen bir süre olumlu düşünmekle ilgili kitaplar okuyabilirsin... uygulamaya geçmekte zorlansan da bu tarz yazılar okuyunca insanın içi umut doluyor... :)

yapman gereken tek şey ; olumlu düşünmeye çalışmak... sen başarırsan eşinin ailesine de bunu aşılayabilirsin...

4. 17 Şubat 2010
  5. dove

dove Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    yeldadogus,
    hayat böyle bişey olacak diye bekleyerek geçmez ki. eşinle konuştun mu? bu kadar çalışmasan bana sen lazımsın dedin mi?

6. 17 Şubat 2010
  7. yeldadogus

yeldadogus Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    haklısın aslında, böle kitapları severim. yöntemlerinide biliyorum. ama engel olamıyorum. bana ne olduğunu anlamış değilim. çok farklı bir duygu. hatta stesle ilgili birçok şey okudum yakın zamanda ama oradaki olaylar bile ağlatıyordu. yazık eşimde kendisiyle sorunum olduğunu düşünüyor :). konuştum ama böle gerekli gereksiz ağlayınca anlam veremiyor:))

8. 17 Şubat 2010
  9. laz_kxixzxix

laz_kxixzxix rize merkez kopsun herkez Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    hayatta aldığımız nefesi vereceğimiz bile malum. hayatta hiç bir şeyin garantisi yokk
    ölümde haktır. elbet bir gün olacak o gün bu gün die beklemek sana ızdırap acı vermekten başka bişe yapmaz.

10. 17 Şubat 2010
  11. yova

yova Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    yeldacım şu durumda sana en çok sen faydalı olabilirsin..

bir defa şunu neden düşünmüyorsun;yani allah korusun hepimizin bence ölüme yakınlığı eşit derecede..nerden bilebiliyoruz ki bir trafik kazasında gitmeyeceğimizi..ya da başka bir nedenden dolayı.eşin geçmişte bir hastalık geçirdi diye senin onu kaybetme riskin daha fazla sanıp yanılıyorsun.benim eşim askeri personel ve her gün mayın aramaya çıkıyor düşünebiliyormusun?saniyelik bir olay yani allah korusun hepsini.. düşün bakalım ölüme kim daha yakın canım? bence herkes eşit derecede,çünkü eceli gelmeyen gitmez..nice sağlıklı insanlar aniden hiç olup gitmiyormu? sen olası şeyler yüzünden kendini bitiriyorsun.ikincisi kötüyü çağırıyorsun farkında olmadan..güzel düşün ve dua et...

allahın verdiği sabır kuvvetini böyle gereksiz düşüncelerle harcarsan gerçekten sabretmen gereken zamanlarda güçsüz düşersin unutma..ileride hamile olucaksın,anne olucaksın,bunlar için gerekli olan enerjini bu tarz olası düşüncelerle yok etmemelisin..

geçmiş olsun canım..

12. 17 Şubat 2010
  13. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    eşin eve niye iş getiriyor?

o kadar yoğun çalışması mı gerekiyor

sana zaman ayırsa, işi eve getirmese bu halinde çözülür

14. 17 Şubat 2010
  15. olivia

olivia bazen gitmek en dogrusu, elveda KK ve sevdiklerm ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    5.651
    Ödül Puanları:
    238
    Bizde evlendigimizde alti ay sonra esimin böbrek kanseri ortaya cikti, tedaviler derken Allah`a cok sükür cok güzel atlatti. Ama tabiki benimde ta derinlerde korkum var ama bunu hayatta esime belli etmem, cünkü onuda üzmüs olurum. Sadece ikimizde cok güzel biribirimizin kiymetini biliyoruz, daha ne olsun.
    Suda var, kimin erken bu dünyadan gidecegi belli olmaz, onun icin sonuna kadar her saniyeyi güzel yasayin.
    Ama su oldu, ikimizde cok egoistlestik söyleki, sirf ikimizi düsünürüz gerisi tin...Ne kimseyi ipler nede kimseyi aile hayatimiza sokariz, etrafda bunu anladi herkes cok güzel bir mesafede bize karsi.
    Ne ben ne esim hicbir sey icin üzülmek istemiyoruz su üc günlük dünyada.
    Madem esini düsünüyorsun, onun iyiligi icin cok güclü ve arkasinda olmalisin.

16. 17 Şubat 2010
  17. yeldadogus

yeldadogus Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    haklısınız arkadaşlar. acil kendime gelmem gerekiyor. inş. aşacağım bu durumu.

eşim mecburiyeti yok. ama memur olarak çalıştığı ve diğer arkadaşların yattığı, ve stresle geçirdiği bir işi var. iş ortamını biliyorum. aynı binada çalışıyoruz.

hatta kendime gelmek için sorunumu paylaşma ihtiyacı duydum. herşeye karşı direncim kalmadığı için, işime de kendimi veremiyorum.

18. 17 Şubat 2010
  19. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    hayatta mutlu olmanın sırrı anı yaşamak

ne geçmişte yaşadıklarından dolayı ah vah edip diz döveceksin ne de gelecekte başına gelebilecek olaylardan ötürü yüzünü düşüreceksin.

hastalıklar ölümler bizim için var, her an başımıza gelebilir. düşününce gelmeyecek mi sanki : )

o konu hakkında çok düşünme

ve de eşin eve iş getirmesin. evinizde beraber güzel güzel yaşayın. ertesi sabah mesaide devam eder.

iş ile ev birbirine girince hayattan zevk alamazsın

karışır birbirine