korkularim bitmiyor, hasta olacagim...

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve mimix tarafından 5 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

5 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : mimix
  1. mimix

mimix Kizim Rabbime Emanet Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Mrb Arkadaslar,
    su hamileligin tadini cikarmayi becermedim bitürlü hep baska seyler aklima geliyo önce su 3 ayi atlatiym rahatlarim dedim yok ikili test sonucu gelsin snra rahatlarim dedim yine yok simdi 13+6 haftalik hamileyin her sabah bacagim ve parmaklarim uyusuyodu kalkincada karnimda rahmin kasilmalarini hissediyordum...bugün uyandim ne uyusma ne kasilma, kendimi hic hamile gibi hissedemiyorum, doktorumda bikti artik benden sacma sapan seylerden rahatsiz ediyorum kadini...normal midir allah korusun bebegime bisey olmus olsa baska türlü hissederdim dimi? Icimi rahatlatin nolur bide dua edinde su hamileligin tadini cikarayim biraz :-(

2. 5 Ağustos 2010
  3. glnk

glnk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    Ben de başından 2 hamilelik geçmiş ama ikisi de mutsuz sonla bitmiş ikincisi 21.haftaya kadar gelebilmiş biri olarak,korkunun ecele faydası yok diyorum sadece sana.Şu an yine hamileyim ve o kadaaaar rahatım ki anlatamam.Bebek erken doğumda yaşayabailecek haftaya ulaşana kadar(26-28.haftalar falan oluyo galiba),bebeğe ne olursa olsun yapacak hiiiç bişeyin yok.İlki boş gebelikti,öyle olunca ikincide çok pimpirikliydim sürekli doktora giderdim.Sonuçta noldu elimde olmayan bi sebepten 21.haftada sonlandırıldı.Onun için bu sefer oldukça rahatım.Endişelenmemin ne bana ne bebeğe faydası var.Tabi şimdi sen çok farklı bi psikolojide olduğun için beni anlayamayabilirsin.Ama rahat olmaya çalış.Doktorunun söylediklerini yapmak dışında elinden hiçbişey gelmez.Hamileliği kendine zehir etme.Bu doğal bi süreç akışına bırak.Allah ne yazdıysa o olur.

4. 5 Ağustos 2010
  5. yasemin1306

yasemin1306 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Allahım korusun hayırlı bır gebelık gecırırsınız ısllah ve bebıslerınızı kucagınıza huzurla alırsınız..Lutfen ıyı dusunun kı ıyı seyler sızı bulsun

6. 5 Ağustos 2010
  7. almira85

almira85 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    kendini bu kadar kasman da sana zararlı biraz rahat ol eğer bir şey olacaksa zaten olur ben de 22.haftaya başladım bu gün çok şükür allahıma bir problem yok arada ufak tefek rahatsızlıklar oluyoki bunlar artık olucak sonuçta. eğer bebeğinin günü varsa yaşar zaten mevlam ne yazmışsa o olur. sen şimdi bişi olmasın diye sakınırsın doğumda olur doğumdan sonra olur. eşimin arkadaşı hanımıyla güle oynaya doğuma gitti ilk bebekleri ölü doğdu şimdi nurtopu gibi bi oğulları var maşallah.o yüzden hamileliğin güzelliklerini yaşamaya bak. gerçi daha ufakmış bebişin ama bi kaç hafta sonra oynamaya başlayınca ufak tefek bir şeyler almaya başlayınca çok keyifleneceksiniz.

8. 5 Ağustos 2010
  9. mimix

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    glnk senin yorumun beni rahatlatmaktan ziyade korkuttu valla :S
    saol yasemin amin insallah, rabbim korusun onlari

10. 5 Ağustos 2010
  11. mimix

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    insallah saglikli sihhatle dogar bebegim almira, bugün ebeylw buluscam soracam olmadi belki bisy tavsiye eder

12. 5 Ağustos 2010
  13. glnk

glnk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148

Korkutmak için anlatmamıştım akannehir . Sadece korkarak bişeyi değiştiremeyeceğini söylemek istemiştim.Kendine ve bebeğine yazık.Hamilelikte stres hiç iyi bişey diil.Bunu düşün ve rahatlamaya çalış.Şu an hareketlerini hissedemediğimiz için her an acaba bişey oldu mu stresi oluyo.Eğer çok huzursuzsan doktora gitmekten ya da aramaktan çekinme.Bebeğinin de bişeyi yoktur merak etme.İnşallah hepimiz sağlıkla alırız kucağımıza bebişlerimizi. a.s.

14. 5 Ağustos 2010
  15. mimix

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    aaminnnnn saol cnm. haklisin rahat olmam lazim bebegimin iyidir allahin izniyle.

16. 5 Ağustos 2010
  17. Yelbur

Yelbur cücücükkk Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    canım bende aynı şeyleri yaşıyorum ki bende 7 haftalık hamileyim benimki daha çok erken kalp atışlarınıda duymadım daha 6 haftalıkken gitmiştim doktora bugün tekrar gidicem işallah duyarım hayırlısıyla benimde kasıgımda kramplar oluyo onlar olmadıgı zaman bişey olmuş bebegime gibi hissediyorum sürekli tedirgin ve sinirliyim.ama normal şeylermiş kıpırdanmaya başlayınca hayırlısıyla hepsi bitiyo zaten içini ferah tut. herşeyin hayırlısı

18. 5 Ağustos 2010
  19. mimix

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    insallah kalp atislarini duyarsin sende bugün cnm. bu korkular hic bitmeyecek sanirim, biraz rahatlamaya caliscam artik kötü seyler getirmiycem aklima, allahim yardim eder insallah