Korkularimizi paylasalim rahatlayalim!

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve umutlardunyasi tarafından 19 Eylül 2010 başlatılmıştır.

19 Eylül 2010
    Konu Sahibi : umutlardunyasi
  1. umutlardunyasi

umutlardunyasi sydney Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Dogumuma insaallah 2 bucuk hafta kaldi yani 40 haftanin dolmasina. Normal dogum olacagim.
    1) Dogum sancisi nasil birsey cok korkuyorum
    2) Ya saatlerce sanci cekersem
    3) Ya bebegimi ittiremessem ona zarar verirsem
    4)Ya dogum sirasinda gaz cikarirsam yada tuvaletimi yapip rezil olursam
    5)Yanimda gorumcem olcak ama sanirim ondan da utaniyorum
    6)Eger makas atarlarsa dikis yapilirken cok aci cekermiyim
    7)Gebelik sekerim var bu dururumum bebegime zarar verirni, sarilik falan
    8)Ya bebek dogum esnasinda posisyonunu degistirirse
    OFF simdilik bu kadar. Ama sanirim sanci geldiginde bunlarin hic biri aklima gelmez heralde.

2. 19 Eylül 2010
  3. oylum27

oylum27 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    ay canım benim bize tercüman olmuşsun resmen..bende aynı korkular içindeyim..hepsi bi yana ya ıkınamayıp bebeğime zarar verirsem diye ödüm kopuyor..sanırım onun rahat bi şekilde doğması ve örselenmemesi uğruna sezeryan doğum tercih edeceğim..gerçi benim daha var 22 haftalık bebeğim daha ama şimdiden endişeleniyorum işte..Allahım hepimize sağlıkla bebeklerimizi kucağımıza almayı nasip etsin inşallah..

4. 19 Eylül 2010
  5. brn1987

brn1987 meleğimi büyütüyoruz Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    sorma canım ya aynı korkuları yaşıyorum yalnız ben eşim girsin istiyorum doğuma va aramız soğur diye korkuyorum ayrıca sezeryan olursam tam bayılamamktan korkuyorum birde tabiki bebeğime yetememekten korkuyorum ne olacak bilmem offf bi doğursamda bitse bütün sorunlar

6. 19 Eylül 2010
  7. ay_dolu

ay_dolu egenin kardeşini taşıyor Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    61
    bir kere doğum yapmış biri olarak dürüstce cavaplayayım canım.
    1: doğum sancısı adet sancısının biraz daha ağrılı hali.
    2: saatlerce sürebilir yapılıcak bişi yok.
    3: sancı geldimi öle bi itiliyoki istem dışı hiç endişen olmasın.
    4: normal doğumda olsa sezeryanda olsa öncesinde lavman yapılıyor. öle bir risk yok.
    5: valla bende utanıyom ama basa gelen cekilir.
    6: makasla değil neşterle kesiliyo. ama öncesinde iğne ile uyuşturduklarından dikişi bile anlamıyosun emin ol.
    7:şeker bendede vardı ilk gebeliğimde sorun olmadı. bundada 186 çıktı sanırım yine var ama sık görülen bişiymiş endişe yersiz dedi bugün dokturum.
    8: bebek zaten doğum kanalına girmişse normal doğum oluyo. sancılar baslamışsa pozisyon değişmez için rahat olsun.

benim ise tek korkum erken doğum. bebeğim doğunca küvezde değil kucağımda olsun istiyorum. inşallah hepimize hayırlı doğumlar nasip etsin allah.:Saruboceq:

8. 20 Eylül 2010
  9. ilayda cem

ilayda cem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    hanımlar benim korkum doğumdan çok ilk doğumumla ilgili....
    ben ikinci doğumumu olacağım allah izin veririse,ilki sezeryandı ve 9 gün hastaneden çıkamadım,4, gün ayağa kalkabildim....
    17 günlükkkende hiç birşey bilmediğim halde yapayalnız kaldım gurbette...henüz20 yaşındayken....kızımın 2,3 hafta sonra koliği başladı ve 3 ay durmaksızın devam etti....akşam onda ağlamaya başlardı sabah 6 ya kadar,ama öyle böyle değil....çok uykusuz bir bebekti...neyse kolik 3 ay sonunda son buldu ama...kızım 3 yaşını doldurana kadar günde iki saatten fazla uyuyamıyordu,doktora uyku için ilaç vermesi için yalvardığımı bile hatırlıyorum...
    şimdi ikinci bebeğimi bekliyorum ve üzüerim de anormal bir gerginlik var sürekli kalan 40 gün hiç geçmeyecek gibi geliyor...ve doktorum bunun hem hormonal hemde bilinç altımla ilgili olduğunu söylüyor....ne dersiniz...aynı şeyleri yaşarmıyım sizce,çok korkuyorum...

10. 20 Eylül 2010
  11. flamingo2754

flamingo2754 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ben doğumla ilgili olarak ıkınamamaktan korkuyorum
    ama benim korkularım daha çok doğum sonrası bebek bakımında aile fertlerinin karışması...

12. 20 Eylül 2010
  13. almira85

almira85 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    bende 28.haftayı bitircem kısmetse ve bende doğumdan korkmaya başladım yavaş yavaş nasıl doğurucam diye ama sonra amerikada herne kadar türkiyedede olsa çocuk yaşta doğum yapanları görünce diyorum heralde bende doğururum yani orda kalıcak hali yok sağ salim hayırlısıyla kucağımıza alırız inşallah bebişlerimizi

14. 21 Eylül 2010
  15. umutlardunyasi

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Ayy canim sagol. Ne guzel yazmisisn. Icimi rahatlattin. Yalniz lavman konusunda ben avustralyadayim. Burda lavman yapmiyorlar. O bakimdan hala aklimda. Hatta bir bayan ebeye sormustu ."Dogum sirasinda kaka yapiliyormu diye" Ebe kadin dedi ki; "normal kaka yapilmasi dedi" Cok sagol cevabin icin.

16. 21 Eylül 2010
  17. leyla123

leyla123 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ay evet bizi bilgilendirdiğin için teşekkür ederim arkadaşım.hepimizin korkuları aynı.bende 39. haftadayım.Allahtan hayırlısı

18. 22 Eylül 2010
  19. umutlardunyasi

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Bende 39.haftama girdim. Dogum yapacagin gun ne zamana geliyor bana 7 ekim dediler.