Korkumu Atamıyorum

Konusu 'Psikoloji - Ruh Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve ortaya_karisik tarafından 7 Ekim 2009 başlatılmıştır.

7 Ekim 2009
    Konu Sahibi : ortaya_karisik
  1. ortaya_karisik

ortaya_karisik Orkide Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba,
    Ben İstanbulda lise 3'te kuyan bir genç kızım geçen sene telefonuma art arda atılan mesajlara istemeden ceap vermek zorunda kaldım kendisi benimle arkadaş olmak istediğini söylemişti onu nazik bir dille geri çevirdim. Ardından yine üsteleyince biraz kabalaştım. Bundan da anlamadı. Üstelik ismimi biliyor ve mesajlarda bana ismimle hitap ediyordu en sonunda telefonu babama verdim ve mesaj atan şahısla babam ağıza alınmayacak şeyle söyldiler birbirlerine. Ertesi güne kadar ses çıkmadı ama ertesi gün tekrardan bir mesa atıp "seni istediğim zaman bulurum o zaman cenaze namazında görşürüz ben yapamassamda dayımın oğulları amcamın oğulları yapar" dedi polise başvurduk bu tip tehditlerin çok azının gerçekleştiği bir daha mesaj atarsa savcıya verebileceğimizi söylediler bende 1 hafta sonra dayanamayıp hattımı kırdım attım bu süre zarfında hiç mesaj gelmemişti. Ama şöyle bir sorunum varki sokakta kim yüzüme inceleyici bir biçimde baksa acaba o mu diyorum her gün bu gün beni bulmuşsa sorunu yaşıyorum ve kardeşimin telefonunu kullanmya başladım bir kaç haftadır, az sayısada arkadaşımda var numaram. Gizli numaradan biri telefon etti babam açtı içkiliydi karşı taraf, ve kapattı babam. Şuanda da acaba o mudur korkusu yaşıyorum. Ve bu beni çok fazla ağlatıyor ne yapacağımı bilemiyorum..

2. 12 Ekim 2009
    Konu Sahibi : ortaya_karisik
  3. Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali

Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali Guru Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    306
    Elbette ki temkinli olmak doğru olacaktır. Ama temkini paniğe çevirmeyin.
    Aileniz bu konuda mutlak gereken desteği verecektir.