Korkuyorum,istemiyorum ben birlikte oturmak...

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve sea sea tarafından 6 Ocak 2009 başlatılmıştır.

6 Ocak 2009
    Konu Sahibi : sea sea
  1. sea sea

sea sea RABBİM SANA EMANET... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar yine çok bunaldım ben yaa.biliyosunuz çoğunuz aşkım askerde.onsuz günler cok zor geçiyorsenağlamatabi tek sorunum bu değil.daha önemli bi sıkıntım var.aşkımın ailesiyle tanışıyoduk 3yıldırda görüşürüz ama bir tek babası bilmiyodu beni.onada söylediler artık çünkü kısmetse aşkım 4ay sonra gelicek ve istiycekler beni.adam tanışmak istemiş benimle.kahvaltıya çağırmış.bende nezaket ve saygı gereği gittim.aşkım olmadan gitmek istemezdim ama oldu bi kere.kahvaltıda aşkımın küçük erkek kardeşi ve nişanlısıda vardı.sonra konu ev durumuna geldi.şuan adamın 1ev alacak kadar parası var bide oturdukları ev var.adam dediki eltiye ve bana birinize alıcam ev diğerinizde yanıma gelceksiniz.benm eltiden cıt cıkmadı tabi.bende saygı gereği susutum.ve bilenler bilirler bu konuda aşkımla cok büyük sorunlar yaşadık.annesi ve babası böyle düşündükçe bu karsı gelemiyo onlara.bu konu yüzünden biz çok büyük bir kavga etmiştik ve ben sinir krizi gecirmiştim.ondan beridir asla acmaz ve bu konuda asla üzerime gelmez istediğin gibi olcak derdi. hatta annemle konuştum bu konuyu ailenin ve senin birlikte oturmaya karşı olduğunu söyledim ona demişti.benm içimde rahattı bu yüzden.ama ogün kaynana öle şeyler söylediki,benmki eminim hiç konuşmamış böyle bişeyi.kızlar napcam ben.belliki bu konuda ailesini karşısına alamıyo,yüzü yumuşak olduğundan aileside cesaretleniyor bu düşünce için.o kadar canım sıkkınki anlatamam.bu konu geçmişte yaşanınca cok canım yandı cok üzdü beni cok incindim.ve öyle bi bilncaltı oluşduki bende bu konunun konuşulduğu hiç biryerde duramıyrm bu konuya tahammül edemiyorum.korkuyorum kızlar cok korkuyorum.ilerde yine bu konu açılıcak ve ben mecbur kalıcam diye korkuyorum.öyle bişeyki aşkımada anlatamıyorum askerde üzmiyim canını sıkmıyım diyorum.içime atıyorum.napcam ben.acaba kaynanayla bu konuyu ciddi bir şekilde oturup konuşsammı?ya şuan cok erken söz nişan hiç bişey yok belki ama bu ümitle yaşamalarını istemiyorum.sonra zorlaşır diye korkuyorum.nasıl davrancam napcam ben.aşkıma bırakmak istemiyorum bırakınca noldu gördük.ama ben söylersemde kötü demelerinden korkuyorum.offff kızlar bi yol gösterin cok ihtiyacım varrr:nazar::nazar:

2. 6 Ocak 2009
  3. Sevgi Kelebexgxi

Sevgi Kelebexgxi ....... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım gerçekten çok zor bir durum....
    kendimi senin yerine koydum napardım diye sevgilinle konuşsan askerde canını sıkmak istemiyosun
    ailesiyle konuşsan tepki almaktan korkuyosun ki aynı zamanda eltinde kesin sana karşı tepkili olucak
    neden o değil ben gibi önce biz nişanlandık bizim hakkımız diye düşüncek....
    ama bütün bunlar bir yana asıl sorun sen beraber oturmak istemiyosun herkes gibi eltinde istemiycek...
    neden böyle bir zorunluluk var yani sizin kirada oturma şansınız yokmu....
    sevgilinle bu konuyu konuşmalısın gelince hemde çok ciddi bir şekilde senin bu konudaki tutumunu bilsin ciddiyetini anlasın....
    hakkında hayırlısı olsun canım...

4. 6 Ocak 2009
  5. glsh85

glsh85 Guest

bence daha söz yoksa konusma daha ...
    madem senı gelın yerıne koydular keske orda olmaz degılde olumsuz bı cumle kursaydın

6. 6 Ocak 2009
  7. beyazkalem

beyazkalem Guest

kirada oturun madem sizde. tapulu ev olmasa girmez misin içeri! birine ev alnıp diğerine alınmamasıda saçma ya hepsine ya hiç birine. sabret dönünce etraflıca konuşursunuz mustakbel eşinizle :)

8. 6 Ocak 2009
  9. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    Kaynanayla oturmak herkesin harcı değil.Yapamayacağınız şey için adım atmayın.Sonra çok pişman olursunuz,ama iş işten geçer.

10. 6 Ocak 2009
  11. Nadas

Nadas Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    allah allah
    niye diğer elti değilde sen oturcaksın yanlarında
    var mı öyle
    sinir oldum şimdi sakın kabul etme
    hani zorunluluk olur para hiç olmaz bir derece
    diğer eltiye de alınmasın ozman bu nasıl iş...

12. 6 Ocak 2009
  13. nuci

nuci Guest

sımdıden konusup ortalıgı germeyın derım:1no2: daha sonra yavas yavas ışlersın sevgılını soz nısan olduktan sonra zamanla dedıgını yaptırırsın...sımdılık sukut et bekle bakalım daha ortada bırsey yokmuskı yerimseniben

14. 6 Ocak 2009
  15. CERKESKIZI

CERKESKIZI AŞK'sın SEN (h+e=ayk) Üye

Beğenildi:
    280
    Ödül Puanları:
    153
    canım benım ya zor bı durum allah yardımcın olsun.bence kartları acık oynayın ama oynayan sen olma aılen olsun ıstemeye geldıklerınde hersey konusulur aılen bu konuyu ozellıkle belırtsın.sen konusma soylemek ıstedıklerını aılene soylet.hem bu sekılde daha etkılı olur hemde sen saygısızlık ettı gıbı konusmalara meydan vermemıs olursun.ve bu konuda aılen bastan hıc tavız vermesın.eltinin nasılsa yuzuk faslı gecmıs sımdı ogulları ıstıyo senı dıye kendı sartlarını zorlayacaklardır senı almak ıcın.karamsar olma bu senın ıcın bı joker.sımdı herseyı akısına bırak takma kafana asılmayacak sorun yok.sen sımdı askına kavusacagın guzel gunlerı hayal et.o gune kadar gun ola harman ola.dua ederız bız sana kader arkadasım(sevdıgımızı ozlemek konusunda)

16. 6 Ocak 2009
  17. MeDuSa

MeDuSa Guest

bence konuş bunu sevgilinin ailesiyle güzelce konuşmalıydın
    ne demek biri bizim yanımızda biri ayrı evde kalacak çok saçma bir düşünce
    hemde çokkkkk
    ve kabullenen onlarla birlikte kalan fedakarlık etmiş olacak
    ama bu devirde bunu yapmak zor be cnm

18. 6 Ocak 2009
  19. Framboos

Framboos Purple~ Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Canim, cok karisik bir durum gercekten. Seni cok iyi anliyorum. Ama bence sen genede ailesiyle bire bir bu konu hakkinda konusma, yorum yapma. Ama sevgilinle ciddi ciddi konusmalisin bu konuyu ve o tepkisini gostermeli. Illa bagirmakla cagirmakla hallolmasina gerek yokki. Eger sevgilin ailesine ben birlikte oturmak istemiyorum derse, isin icine seni katmadan, mecburen ayri ev olur. Ayrica arkadaslarin dedigi gibi, ya birine ya hic birine. Madem parasi yok ikisinede kiralik ev tutsun o zaman. Ama sen eger sevgilinden baskasina bu konuda yorum yaparsan seni bastan kotu taniyabilirler. Sen sevgilinle hallet olayi, oda ailesiyle halletsin. Hem askerde olmasi illa uzulmek anlamina gelmiyor, yanilmiyorum degilmi. Cok ustune varmazsin ama yavastan yavastan alistirirsin. Bence.... Yani ben boyle yapardim.