Korkuyorum sadece

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve _turuncu_ tarafından 14 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

14 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : _turuncu_
  1. _turuncu_

_turuncu_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    selam kızlar şu an üniversite 3.sınıfa geçtim. Şu an sevgilimle 2.yılımız oda benim okulumdan. 2 yıl daha var minimum okul bitmesine. sonra onun askerliği var 1 yılda ordan. e bi ev böle he deince kurulmuo iş güç oturmakta 5-6 desek. yani 3,5 sene var en az evlenmemize. Şu an ailelerimiz felan tanışıyor annelerimiz gidip gelio birbirine. Ancak ben bazı korkular içindeim 5,5 yıl çok uzun bir zaman flört iiçin erkek arkadaşım her konuda saygılı ve mesafelidir bana ama bu çok uzun bir süre ewlendiğimizde sıkıntı olurmu yani kısa ömürlü mü olur ewlilik bilemiorum.. Sizin sevginiz değiştimi evlenince ben bundanda korkuyorum evlilikte sevginin bitmesinden.. benim anne babam aşk evliligi yapmış ancak 9 yıl sonra dağılan bir aile... Bundanda korkuyorum.. Sizler ne düşünüyorsunuz paylaşırmısınız..

2. 15 Ağustos 2010
  3. esmergirl356

esmergirl356 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    _turuncu_ cugum ayni seyden bende korkuyoruumm..eyvahedigeldismile
    Seninle ayni seyi bende yasiyorum
    daha 5 sene filan (hatta 6 sene bile zaman alabilir) bizim evlenmemiz... boyle bi konu bende acmak istiyodumm.. ama kimse cvp vermez.. yada kendimi yanli ifade etmekten korktuumm.. :1no2:
    simdi gercekten bana da cook uzun geliyoo bu süre =(=( sinir oluyoruumm...mafoldumben uzuluyorum daha dogrusu...
    ve evlendikten sonra degismesini istemiyoruumm.. bende korkuyoruummm...:çok üzgünüm:
    Ne yapmaliyiz bilmiyorum..bulursan banada soyle emi.. :gitme:

4. 18 Ağustos 2010
  5. karisx

karisx sil baştan başlamak Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    biz de uzun süredir beraberiz, okulumun bitmesi, ailelerin tanışması, hazırlıklar falan derken en iyi ihtimalle bi 5 yılımız var, ve de daha kötüsü biz ayrı şehirlerdeyiz, nerdeyse 8 aydır görmüyorum... güvenimi sarsacak bazı olaylar oldu bu süreçte, kendisi bunun o kadar büyük bişey olduğunu kabul etmese de sanalda hiç tanımadığı kızlarla muhebbet etmesi benim için aldatmadır, bu olaydan dolayı affettim ama güvenim sarsıldı... şöle bi durum da var okuduğum bölüm itibariyle okulu bitirince ondan daha fazla para kazanabilirim, ya da daha itibarlı biri olabilirim... bundan dolayı ailemin beni ona vermiceğini düşünüyo, okulu bitirdikten sonra benim değişeceğimi düşünüyor...

yani mesele sadece en iyi ihtimalle 5 yıl bekleyecek olmamız deil, beni sevdiğini biliyorum, zaten bilmesem devam edemezdik, Allah var ben de seviyorum, hem de çok seviyorum... ama onun geleceğimizi görmekte zorlandığını biliyorum, onu her zaman aynı şekilde seveceğim konusunda ikna etmeye çalışıyorum, ama ona da hak veriyorum... naapacağımı bilmiyorum açıkçası... Allah hepimizin yardımcısı olsun...

6. 18 Ağustos 2010
  7. betulmeva

betulmeva Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
  8. 31 Ağustos 2010
  9. _turuncu_

_turuncu_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım senin daha fenaymış walla..

10. 31 Ağustos 2010
  11. Brownim

Brownim şükürler olsun rabbim bizi korusun :) Üye

Beğenildi:
    65
    Ödül Puanları:
    153
    Sevgili turuncu;
    Uzun kısa beraberlik problem değil evlilikte
    önemli olan senin için doğru insan olup olmaması...
    hiç kimsenin evliliğini kendi yapacağın evlilikle kıyaslama.
    benim annem babam 18 yıl sonra ayrıldılar ve çok aşıklardı birbirlerine
    şuan bende evliyim,eşimle 2 yıl flört dönemi yaşadık...mutluyum
    sevgimde azalma olmadı,aksine her geçen gün daha çok seviyorum.
    ablam 5 yıllık flört döneminden sonra evlendi gayet mutlular
    abim 4 yıl flört etti maalesef şuanda mutsuz...
    yani kimseninki kimseninkine uymuyor örtüşmüyor..
    evlilikle hersey ikinize bağlı heyecanı yitirirsenizsorunlar sanırım ozaman baslıyor.
    Bence hiç korkma,güzel bir birlikteliği evlilikle noktalamakta bu devirde zor
    herşey sizde başlıyor ve yine sizde bitiyor...ister uzun zamandır birliktesiniz diye
    heyecandan vazgecersiniz,istersenizde heyecanı elinizden geldiğince sürdürürsünüz.