korkuyorummm

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve mamun tarafından 30 Ekim 2009 başlatılmıştır.

30 Ekim 2009
    Konu Sahibi : mamun
  1. mamun

mamun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Kizlar merhaba ben 1.5 Yillik evliyim suanda yurtdisindayim ve cocuk dusunuyorum ama dogumdan cok korkuyorumm..Aci esigim o kadar dusuk kimafoldumben
    ben epidral normal dogum yapmak istiyorumm...Nasil bisey bu dogumun acisini...odlegim ben ya odlekmafoldumben

2. 30 Ekim 2009
  3. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    sezeryan olursun kardeşkorkma.

4. 30 Ekim 2009
  5. eness

eness Avoncu Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    86
    ben de sezeryan oldum ama durup bıraz garıp.kontrole gittim normal dogum yapacakken hemen sezeryana aldılar.dogum sancısından kurtuldugum ıcın sevınmıstım gercekten :)sornasında da agrım olmadı bebegımde de sorun cıkmadı cok sukur.sezeryan olabılırsın ama normal dogum gıbısı yoktur derler

6. 30 Ekim 2009
  7. huuulya

huuulya küçücüğüm herşeyim... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ya bende çok korkuyordum ama hamile olunca bi cesaret geliyor :jeyyar:
    amaaan analarımız bizi nasıl doğurmuş, çekilmiycek olsa kimse 2. yi yapmaz, sonuçta kalıcı birşey değilya bu acı geldiği gibi gidicek inş.

8. 31 Ekim 2009
  9. mamun

mamun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    KIzlar benim de adetim sancili geciyor ama dogum yapan arkadaslarim cok daha farkli diyorlar!Hatta bi arkadasim ishal olup yapamadigini dusun dedi:bbo:
    Sezeryaninda dogumdan sonra agrisi oluyor:KK43:Ben de epudral normal dogum istiyorum ama oonda da belli bi cm acilmasi gerekiyormuus di mi?

10. 31 Ekim 2009
  11. helinim08

helinim08 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    65
    Ödül Puanları:
    153
    canım korkuların temelinde anladığım kadarıyla sana anlatılan kötü doğum hikayeleri var lütfen o hikayelere kulaklarını tıka her iki doğum türünde de mutlaka az veya çok ağrı olur bu kişiden kişiye değişir sen şimdiden ağrıya endeksleme bebeğini kucağına aldığın anı hayal et en güzeli bu... her anne adayı doğum korkusu yaşar bunu da unutma ama her annenin söylediği ortak bir şey var o da "bebeğimi görünce ağrıyı, acıyı falan hissetmiyorum" bu yüzden sen sadece bebeğini,küçük meleğini düşün, ona konsantre ol :)
    bir de tavsiyem ister normal ister sezaryen doğum olsun farketmez; bilimsel bilgilere evet videolara hayır !! sakın o videoları izleme
    bebeğini hayırlısıyla kucağına alırsın inşaallah

12. 31 Ekim 2009
  13. ceylanmelek

ceylanmelek Yasamak cok guzel! Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    Bizim yerimizde olmak isteyen milyonlarca kadin var..,
    Hamile kalamayizz cocuk olsun deriz,hamile kalirizz nasil dogum olacak korkusuna kapiliriz...Bunlar olan yada olmayan seyler(aci) ,yeterki allah saglikli bi sekilde kucagimiza almayi nasip etsin...
    Cekilecek elbet azda olsa aci ama buna degmezmi arkadaslar????
    Hamileyim korkmuyorum....
    Dr uma guveniyorum gerisi allaha kalmis:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

14. 31 Ekim 2009
  15. yumy

yumy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    korkucak ne var dünyanın en güzel varlığı için bişeyler yapıyosun ben sezeryan oldum bebeğim 1 ay küvözde kaldı hiç acı hissetmedim onun nyokluğu dışında ...keşek 10 tane doğursaydım dedim onu kucaklayınca..ama hala tedavi olam şansım var inşallah ikiz olur dua edinkaydirigubbakcemile3:Saruboceq::CüvCüv:

16. 31 Ekim 2009
  17. yumy

yumy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    hemde amerika gibi bieyerdesin ben olsam orda aaahahhhaa hh çok seviyorum yurtdışını ben yaaa..şimdiye neler yapmıştım kıymetini bil tüp bebek çok zor çünkü

18. 31 Ekim 2009
  19. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    benim de aşırı şekilde korkum vardı doğumdan. acı eşiğim çok düşüktü çünkü erken doğum sancılarını bile hissediyordum. doktor yalnızca nst ile anlaşılan sancıları benim hissetmeme çok şaşırmıştı. normal doğumu hiç düşünmedim. sezeryan oldum ve pişman değilim.