Korunma yada korunmama konusunda kararsızım..

Konusu 'Aile Planlaması' forumundadır ve tugbamurat tarafından 8 Ekim 2008 başlatılmıştır.

8 Ekim 2008
    Konu Sahibi : tugbamurat
  1. tugbamurat

tugbamurat bismillahirrahmanirrahım Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar merhaba ben 2 hafta önce 5 haftalık düşük yaptım kendiliğinden düştü melegim kürtaj falan olmadım ve dr bana gün vermedi 2 ci hamilelik için bekle korun falan demedi şimdi ben korunsammı korunmasammı hamile kalmayıda istiyorum ama acaba biraz beklesemmi kafam çok karışık aynı şeyleri yaşarım korkusu tabi hepsi aynı olacak diye bişey yok ama bana yardımcı olurmusunuz düşükten sonra hemen hamile kalmak nasıl olur tabi allahım nasip ederse teşekkürler

2. 8 Ekim 2008
  3. emine-melisa

emine-melisa yüzyilin kadiniyim ;)))) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    dr korun demediyse korunma bak beekte istiyorsun keske dr a sorsaydn ben 1 yil korunmam gerekiyo canim hamile kalinca icindeki korku gecer saniyorum :KK46: :KK46:

4. 8 Ekim 2008
  5. Sersoy

Sersoy www.ebruhane.blogcu.com Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım biliyorsun benim 6 düşüğüm var... 5 tanesinin arasında 1 yıl var ama son düşüğümde nede olsa tutmuyor diye korunmamıştım ve hemen arkasından adet görmeden hamile kalmıştım malesefki onuda kaybettim.. bu konu benimde kafamı çok kurcalamıştı yani düşükten hemen sonra hamile kalmam diğer bir düşüğede sebeb oluyormu diye dr umla çok konuştum.. gerek anlattıkları gerekse rahimin sağlığı son hamileliğimde bunun bir sebeb olmadığını gösterdi.. yani için rahat olsun yeniden hamile kalırsan düşük olacak diye birşey yok haa birde en büyük şansın kürtaj yaptırmamış olman... bence şansını kullan canım

6. 8 Ekim 2008
  7. action

action Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Canım benim bi arkadaşımın yengesi ard arda 3 tane düşük yaptı ama DR. her seferinde korunması aradan 6 ay geçmesi gerektiğini söylemişti bilemiyorum yani sen yine de iyi bir Dr.ile görüş bence.

8. 8 Ekim 2008
  9. benkibele

benkibele Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    canim bak ben de dis gebelik gecirdim biliyorsun. bebisim senin gibi de dusmedi bile. alindi. ilk tri mester oldugu icin 1 ay korun yeter dedi. rahim hormonlar yumurtlama eski haline donsunn diye.
    bence korunacaksan da en fazla bir ay yeter cunku daha 5 haftalik. say ki adetin 1 hafta gec geldi.
    senin hormonlar da cok artmamaistir.

10. 9 Ekim 2008
  11. tugbamurat

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    saol canım bide diyorum folık asit kullanmaya başlasam dr hamile olmadan yazıyomu acaba

12. 9 Ekim 2008
  13. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    bence en azından bir regl dönemi korun..
    o ay rahim biraz toparlasın kendini..

14. 9 Ekim 2008
  15. serdi

serdi Guest

canım bana doktorum ilk adetini bekle demişti bence sende ilk adetini ol ondan sonra korunmayı bırak çünki vücudun toplanması zaman alıyor bu arada folik asit kullanmaya devam et.

16. 9 Ekim 2008
  17. aabeyazmelek

aabeyazmelek YA HAY YA HALIK Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    canım diger sayfalarda hamile oldugunu duymuştum demek kaybettin başın sagolsun allah sana sabır versin canım benim doktorum hamile olmadan yazdı devamlı içiyorum daha hamilelik olmadı ama allahım hayırlısı nezmansa ozaman olsun sabırdan başka yapaçak birşey yok....

18. 10 Ekim 2008
  19. tugbamurat

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    allah razı olsun canım evet canım sabır ve zaman birde dua başka yapacak bişey gelmiyo elden allahım tüm bebek isteyenlere hayırlı ve sorunsuz bi hamilelik nasip etsin benide ayırmasın inş. folık asit için bende dr gidim yazdirim