korunma yöntemlerini bıraktıktan nekadar süre sonra hamile kaldınız

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve magnilda tarafından 31 Ocak 2009 başlatılmıştır.

31 Ocak 2009
    Konu Sahibi : magnilda
  1. magnilda

magnilda happy birthday to me Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    biz artık bebek istiyoruz ama benim okulum falan biraz bizi engelliyo bi ara düşündük hatta denedik ama sonra vazgeçtik
    biz bi plan yapmak istiyoruz ama korunmayı bıraktıktan ne kadar sonra hamile kalırım onu kestiremiyorum aşağı yukarı cevaplarınız bekliyorum bide hangi yöntemle korunmuştunuz onlarıda belirtirseniz sevinirim
    a.s.:nazar:a.s.

2. 31 Ocak 2009
  3. SadeceMeyra

SadeceMeyra heyecanlı ve acemi :) Üye

Beğenildi:
    38
    Ödül Puanları:
    153
    biz 1 yil kondomla korunduk. ben ilac filan kullanmadim. bi arkadasim evlendi 6 ay korundu. sonra birakti 2 ay sonra hamile kaldi. benim tek tüpüm yok ondan kalamiyorum. kisiden kisiye degisir. eger bi rahatsizligin yoksa normalde 1 yil 6 ay gibi bi sürede olur diolar.

4. 31 Ocak 2009
  5. loveli

loveli Rabbim koru yavrularımı Üye

Beğenildi:
    109
    Ödül Puanları:
    213
    doğum kontrol hapı kullandım 9 ay bırakalı 8 ay oldu bütün vücüt sistemimi değiştirdi 8 aydır hamile kalamadım dr başladım hayırlısı

6. 31 Ocak 2009
  7. magnilda

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım hayırlısı olsun hakkında inşallah kısa sürede hayırlısıyla hamiş olursun sende:CüvCüv::CüvCüv:

8. 31 Ocak 2009
  9. Nehir67

Nehir67 Ballı bademim Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Kişiden kişiye göre değişir.Hapı bırakır bırakmaz hamile kalan da var bir süre bekleyen de.Ama tavsiyem hap yerine başka bir yöntemi uygulaman,eğer bir sorunun yoksa...

10. 2 Şubat 2009
  11. magnilda

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hap yerine başka ne olabilirki kondom dışında ya o da aramızda hep orun oluyo eşimle şaştım kaldım gerçekten hapı sürekli kullanmıyorum mesele 3 ay kullanıyorum bırakıyorum bünyem alışmasın diye.. bu konuda bi orta yol bulamadık yani...a.s.

12. 2 Şubat 2009
  13. EU2

EU2 Guest

bende doğum kontrol hapı kullandım 1 yıla yakın ,hiç bir sorunum yok halen hamile kalamadım..arkadaşlarında dediği gibi bünyeden bünyeye değişiyor

14. 2 Şubat 2009
  15. magnilda

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hapı bırakalı çok oldu mu tatlım kaç ay oldu

16. 2 Şubat 2009
  17. Mihriban

Mihriban Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    196
    elifcim sana önerim hap kullanma.hap kullananların çoğu sonradan hamile kalmakta sorun yaşıyolar
    bırak eşin korunsun canım
    ben hiç korunmadım .evlendikten 6 ay sonra hamile kaldım

18. 3 Şubat 2009
  19. magnilda

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    en güzeli o sanırım.. bünyeyi hiç bozmamak lazım ama işte anlamıyo benim eşim gerçi niyeti bozmamak içimizi ferah tutmak lazım şimdi zaten sadece progestron hormonu içeren doğum kontrol hapları var ya onların zararları çok az diyor doktorlar geçenlerde gittim burada baştan sona kontrole doktor dedi çok sağlıklısın rahimin yumurtalıkların tüplerin herşey maşallah çok normal dedi hormon testlerine falan baktı bütün değerlerim normalmiş hatta dedi ovuluasyon gününe denk getirirsen hamile kalmaman için hiçbir sebep yok dedi bu süreçte sakin olmak lazım dedi yani olmazsa kalamazsam demek işleri zora sokar önce içini ferah tut allahtan hayırlısını dile dedi (bu da hamile kalmak isteyen tüm arkadaşlara bi doktor tavsiyesi)
    zaten seneye bu zamanlarda düşünüyoruz bebek çalışmalarını :eek: o zaman tekrar giderim baştan sona kontrole
    ama doğum kontrol hapına karşı uzmanla görüşünce çok da katı olmuyorum.. fisfisfis