korunmamama rağmen hamile kalamıyorum

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve Lolo tarafından 7 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    7 Ocak 2009
    Konu Sahibi : Lolo
  1. Lolo

Lolo eşim ve oğullarım Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    Ben 13 yıllık evliyim. 9 yaşında bir oğlum var. (oğluma tedaviyle hamile kaldım fakat eşime ve bana bütün tahliller yapıldı hiç bişey bulunamadı iki aylık ilaç takviyesiyle hemen oldu )şimdi 9 senedir ikinci bebeğim olsun istiyorum olmuyor. Bu zaman zarfında bir tane kimyasal gebeliğim oldu (bu 5 sene önceydi) geçen sene tedaviye başladım gene bütün testler yapıldı eşime ve bana, hiç birşey çıkmadı rahim filmide çekindim tüpler açık doktor yumurta geliştirici ilaç verdi .ilk ay yumurtlamadım sonraki ay yumurtladım fakat döllenmedi 3. ay ilaç içmedim o ay hamile kaldım ama düşük oldu. Aslında herşey yolundaydı değerimde yükseliyodu ama bi anda kanamam oldu çok fazla kan pırtısı geldi benden doktor bu gelen pırtılar kanama bebekten değil ama bu kadar kanamadan sonra bebek düşer dedi ve düştü. (bu olay ağustos ayında oldu) şimdi gene hamile kalamıyorum tedaviyide bıraktım zaten bi sorunumda yok ama korunmamama rağmen neden bebeğim olmuyo bilemiyorum. Bi fikir verebilirseniz çok sevinirim .

2. 7 Ocak 2009
  3. ranuna04

ranuna04 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba arkadaşlar benim de sorunum aynı 4 yıllık evliyim bütün tetkiklerim yapıldı sonuç açıklanamayn inefertilite teşhisi konuldu 3 defa aşılama oldum sonuç negatif şimdi beklemedeyim sorun olmadığı için çözüm yoluda zor oluyo arada çok bunalıyorum herşeyde bir hayır vardır diyorum zamanı gelince olacaına inanıyorumallah hepimize hayırlı sağlıklı bebişler nasip etsin

4. 7 Ocak 2009
  5. mayatupbebek

mayatupbebek Guest

Merhaba Lolo,

Rahim filminizin normal çıkması her şeyin normal olduğunu göstermez. Adetinizin üçüncü gününde diğer hormon değerlerinize bakılarak değerlendirmeler yapılmalıdır. Aynı zamanda eşinizin sperm tahliline ve daha önceden yaptırmış olduğunuz tetkiklerinizi detaylı olarak görmemiz gerekir.
    Sağlıklı günler diliyorum.

6. 7 Ocak 2009
  7. Lolo

Lolo eşim ve oğullarım Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    doktor bey bütün tahliller yapıldı adetin 3. günüde yaptırdım eşimede bakıldı hiç bir sorunumuz yok yani ne gerekiyosa yaptım bütün testler tahliller hepsi temiz olmama sebebini anlayamıyorum
    yorumunuz içindem teşekkür ederim iyi çalışmalar.

8. 8 Ocak 2009
  9. ranuna04

ranuna04 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    iyi günler dr bey benimde sorunum aynı yukarda da bildirdiğim gibi bütün tetkikler yapıldı rahim filmide çekildi tüpler açık ama gebelik olmuyo 3 defa aşılama yaptırdım sonuç ne gatif ne yapacağımı şaşırdım sizce şimdi ne yapmalıyım laparaskopi yapmam gerekir mi bekliyeyim mi yoksa hemen tüp bebek mi yaptırayım buarada 4 yıllık evliyim 24 yaşındayım cevaplarınızı sabırsızlıkla bekliyorum saygılarımla kolay gelsin

10. 9 Ocak 2009
  11. mayatupbebek

mayatupbebek Guest

Merhaba Sema Fatih,

Aşılama yapılabilmesi için sonuçlarınızın bu tedaviye uygun olması gerekir. Varsa rahim filmi, hormon tahlilleri ve eşinizin sperm tahlillerini merkezimize gönderebilirsiniz. Tüm bu tetkikleri gördükten sonra laparoskopinin size uygun olup olmadığını söyleyebilirim.

Saygılarımla

12. 10 Ocak 2009
  13. ozgeozlemimsin

ozgeozlemimsin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    dr.bey merhaba bende 31 yasinda 9 senelik evliyim esimde ve bende hic problem olmadi halde bebegimiz olmuyor benim dezavantajim trkiyede uzun kalamamam hollandada yasiyorum burda saglik kuruluslari istege bagli olmuyor trkiyede ve burada esimin ve benim testlerine baktirdik benim rahim filmim ve digerlerne bakildi her sey normaldi trkiyede 1 kere asilama yaptirdim olumsuz burda 2 kere yaptirdim ama maalesef 6 kere asilama yapicaklarmis saglikli oldugumuz icin tup bebek yapmiyorlar burda 35ine kadar normal goruyorlar annelik yasini ve bende istemedigimi bildirdim 6.ayda trkiyeye gelicem tedavi icin benim size sorum benim trkiyede ne kadar sure kalicam ve merkeziniz nerede :KK46:simdiden tesekkur :ecrin_bebek:

14. 12 Ocak 2009
  15. mayatupbebek

mayatupbebek Guest

Merhaba Özgeözlemimsin,

Tedaviniz için adetinizin 2. günü burada olacak şekilde türkiye'de olmalısınız. Yaklaşık 15-16 gün kalmanız gerekiyor. Merkezimiz Ankara'da.
    Görüşmek dileğiyle.

16. 14 Ocak 2009
  17. yaxgxmur20

yaxgxmur20 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    doktor bey benim sorunumda aynı.ilk çocuğuma tedavisiz doğum kontrol hapını bıraktıktan 1 ay sonra hamile kalmıştım.doğumdan sonra 6 yıl boyunca doğum kontrol hapı kullandım.ikinci bir bebek düşündüğümüzden hapı bıraktım.hapı bırakmamızın üzerinden yaklaşık 1,5 sene geçmesine rağmen hala kalamadım.eşime ve bana tüm tahliller yapıldı,rahim filmi çekildi hiç bir sorun gözükmüyor.bu arada 2 tane profesöre gittim ikiside sorun yok diyor.bu arada yaşım 35 ve kilo problemim var.acaba kilo hamile kalmama engel midir?kendi kendime soruyorum endometriosis olabilir mi acaba çünkü bu durum laproskopi olmadan sanırım anlaşılamıyor.ikinci sorum doktorum aşılama öneriyor,aşılama yaptırmalımıyım yoksa doğal yolla kalma şansım var mı bekleyeyim mi?teşekkürler.

18. 14 Ocak 2009
  19. mayatupbebek

mayatupbebek Guest

Merhaba Yağmur 20,

Sorunuzda kilonuzu tam olarak belitmemişsiniz, öncelikle bu problemi ortadan kaldırmak için çaba göstermeniz gerekmektedir, size zayıflamanızı öneririm. Endometriosis olabilir bunun tek teşhis yolu laparoskopi işlemidir.

Bu durumda da tedavinizin aşılama yada tüp bebek olması gerekmektedir.

Yaşınızın 35 olduğunu belitmişsiniz, 1.5 yıldır da gebelik oluşmadı ise fazla zaman kaybetmeden aşılama tedavisine başlanmasını tavsiye ederim.

Sağlıklı günler dilerim.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.