Koşu bandı mı ? Açık hava da yürüyüş mü?

Konusu 'Soru-Cevap Bölümü' forumundadır ve Catharsis tarafından 17 Nisan 2009 başlatılmıştır.

17 Nisan 2009
    Konu Sahibi : Catharsis
  1. Catharsis

Catharsis Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    4.947
    Ödül Puanları:
    163
    kızlar, malum hava şartları dolayısıyla her zaman dısarda spor yapabilmek mümkün olmuyor.o yüzden evimde de bir kosu bandım var. benım merak ettiğim şey ise şu; diyelim açık havada aynı km/hızla(aynı tempoda)yapılan bir saatlik yürüyüş kosu bandından aynı degerlerde yapılan bir saatlik yürüyüsle aynı mıdır?

yorumlarınızı beklıyorum kızlar.....

cok mersi okuyan ve yorumlayanlara....:KK46:

2. 17 Nisan 2009
  3. JFR

JFR Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Bence kendini "zorla" giy spor ayakkabilarini ve disarda yuru.Havalar da isindi,nasil olsa...Evde camlar acik olsa bile,oksijen miktari disardan daha azdir. Oooo,simdi Istanbulda her yerde belediyenin yaptirdi spor alanlar da var.Sanslisin!
    En az 1 saat yurumeni diliyorum!kaydirigubbakcemile2
    P.S.Unutma:vucut ancak 20dk. sonra isinmaya basliyor.hihoyyyt

4. 17 Nisan 2009
  5. MaLiBu

MaLiBu ....mucize..... Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    bana sanki aynı olmaz gibi geliyor..
    dışarda bi saat kesinntisiz yürüyebilirsin ama evde kapı çalar...tel çalar.. yorulursun :))
    bence vaktin oldugunda dışarda yürü vaktin olmadıgında yürüme bandını kullan.. :))

6. 21 Nisan 2009
  7. dudu8683

dudu8683 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende duyduğum birşeyi yazayım. koşu bandında yapılan spor sonucu diz kemiklerinin arasındaki sıvı yok oluyormuş. ve bu ilerleyen yaşlarda kireçlenme tarzı bir hastalığa sebep oluyormuş. yani bacağını kıvıramıyorsun, kıvırsanda hemen düzeltemiyorsun. eğer koşu bandının üzerinde yürüdüğünüz lastiği çok çok kaliteli olursa (o özellikte pahalı olanlarda varmış) ozaman rahatsızlık vermiyormuş. bende bunu duymuştum ne kadar doğru bilemem ama iyice araştırın bence. çünkü o dizdeki eklemler arasında ki sıvı rahat ve ağrısız hareket edebilmek için çok önemli...

8. 21 Nisan 2009
  9. Catharsis

Beğenildi:
    4.947
    Ödül Puanları:
    163
    haklısınız...

o yüzden benım tavsıyem yanlızca "tartan zemin" olan kosu bantlarının tercih edilmesi... diğerleri gercekten saglıksız....ama merak etmetın bendekı tartam zemin zaten ...:CüvCüv:

10. 22 Nisan 2009
  11. TuRuNCu

TuRuNCu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2.347
    Ödül Puanları:
    238
    Benimde evde koşu bandım var.Kışın mecburen evde yürüdüm ama artık hava ısınmaya başladı.Sabahları yürüyüşümü dışarda yapıyorum.Temiz havada yürümenin yerini hiç bişey tutmuyor.

Bide dışarda yürümekle evde yürümek arasında fark var mı demişin.Ben mesela koşu bandında da 1 saatte 6 km yürüyorum,dışarıya çıktığımda da 1 saatte 6 km yürüyorum.Yani bi fark yok.Ama temiz havada bol oksijen alarak yürümek kilo verme açısından daha etkili diye biliyorum yerimseniben

12. 22 Nisan 2009
  13. Catharsis

Beğenildi:
    4.947
    Ödül Puanları:
    163
    tesekkr ederim yanıtınız için. ben de sizinle aynı fikirdeyim. sonuçta camları acsak ve kosu bandını camın dibine bile çeksek acık havadaki oksijen ortamını saglayamayız. ve neticede kendi karbondioksitimzde boğuluruz :bbo: ama olmuyor iste ...saatler uymuyor...vs vs ve kosu bandına mahkum oluyorum. bir de kosu bandında 1 saat yürüyorum demişsin.48dk dan fazla yürünmemeli diye okumustum. motora zarar veriyormus vs vs falan okudum.sen yürüyorsun anladıgım kadarıyla.bir sorunla karsılastın mı bu yuzden?

14. 23 Nisan 2009
  15. TuRuNCu

TuRuNCu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2.347
    Ödül Puanları:
    238
    Ben 3 senedir(tabi bu 3 senede hergün değil ama belli dönemlerde)
    50-60dk arası yürüyorum.
    Haftada bi koşu bandının bandını spreyi ile yağlıyorum.Şuana kadar hiç bir sorun ile karşılaşmadım a.s

16. 23 Nisan 2009
  17. EU1

EU1 Guest

küçük ilçelerde çalışıyoruz
    gözler üzerimizde ve yürüyüş yapmak çok zor
    ben koşu bandı almatı düşünüyorum
    ama
    dize zararı konusu kafama takıldı
    birde kaliteli olanlar dediklerinizin isimlerini yazar mısınız
    voit dunlop falan mı

18. 24 Nisan 2009
  19. babystar

babystar iyi ki varsın Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkadaslar ben kosub bandından nefret edıyorum bıleklerımı agrıtıyor.o yuzden acık havada yuruyusu tercıh edıyorum..bırde arkdaslar ben sabah ve aksam olmak uzere gunde 8 km yuruyorum bunun yanında haftada 3 gun sporaa gıdıyorum. bu yolla ayda ne kadar verebılırım sızce.spora baslayalı 3 ay oldu yuruyuse baslayalı 1 hafta oldu..kılom 66