kötü bi annemiyim?

Konusu 'Nasıl Anne Babalarız ?' forumundadır ve prenses4 tarafından 24 Şubat 2010 başlatılmıştır.

24 Şubat 2010
    Konu Sahibi : prenses4
  1. prenses4

prenses4 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    .........

Son düzenleme: 25 Şubat 2010
  2. 24 Şubat 2010
  3. denevst

denevst Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım 2 yaşındaki bir çocuk senin eşinden ayrıldıgını ailenle yaşadığını yada sıkıntılarını anlayacak durumda deildir. çocuguna karşı sabırlı ve şevkatli olmalısın kötü bir anne deilsin tabiki. ama sanırım yaşadığın şeyler sende çocuguna karşı bile sabır bırakmamış. bana göre ona dahada 4 elle sarılmalısın sevgini çok yogun hissettirmelisin gerekiyorsa psikolojik destek almalısın. çünkü 0-6 yaş çocugun karakterinin geliştiği bir yaş. ona en yakın annesinin davranışları ilerki hayatında seninde onunda başedemeyeceği şeyler doğurabilir. sakin ve sabırlı ol ona karşı sinirlendiğinde kendince sakinleşme yolları bul ama asla vurmamaya çalış derin yaralar tedavi edilemeyebilir.

4. 24 Şubat 2010
  5. sekosum

sekosum sekoşum Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım maalesef yalnız değilsin:kedi:.ben eşimle barber olmama rağmen bende bazen kızıma anllattğın şeyleri yapıyorummalsanaalsanasmile,ama ben çok sorunlu bir hamilelik geçirdim.kızım doğduğundada kolik bebekti 3 yada öyle çektim.bebekliğindede sürekli viyaklıyan ve hep kucakta kalmayı isteyen uyumayan ve gittiğim yerdede bana rahat vermeyen bir bebekti ki halada öylee.benim kızımda 2 yaşında.şimdide çok hareketli bütün gün evi dağıtıyo kırıp döküyo.yapma dediğim ne varsa yapıyo bende bi kaç kere çok aşırı sinirlenip şiddete başvurdum ve aynen senin dediğin gibi şimdi yanına yanaştığım anda elini yüzüne kapatıyo.:sinifsinif:bende yaptıktan sonra çok çok çok üzülüyorum.gözlerim kan çanağına dönene kadar ağlıyorumsenağlamasenağlama.fakat kendime geldiğimde yapacağımı çoktan yapmış oluyorum ama sabrımın sınırını zorluyooo:a015:. bu halleri ne zaman geçecek bilmiyorummm:sinifsinif::sinifsinif:

6. 24 Şubat 2010
  7. amon-ra

amon-ra http://koredeneyimleri.blogspot.com.tr/ Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    108
    kızlar dövmenin bi özrü yoktur ama şölede bişi var çok sinirlendiğiniz zmn yüzüne vurmak yerine eline vurabilirsiniz bu bir tavsiye değil elbette ama çok kızdığınız zmn için bir öneri lütfen yüze vurmayın!!!ayrıca bağırıp çağırmak yerine sakince yüzüne söyleyin, herşeyi getrip önüne koymayın, sorumluluk verin...mesela çocuğunuzun eline 1-2 tabak verip sofraya yerleştirmesini isteyin,ne biliim temizlik yaparken eline bi bez verin size yardım etmesini rica edin ve en önemlisi bu yaşlar tam zeka gelişim çağı bol bol resim yapsın,puzzle yapsın yaratıcı şeylerle uğraşsın tv nin önünde çizgi film seyretmesin btn gün...böylece asabiyeti azalır ve biraz olsun inatçılığını dizginleyebilirsiniz...

8. 25 Şubat 2010
  9. prenses4

prenses4 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    amonra daha o tarz şeylerden anlamıyo ki.. ne bulsa ağzına sokuyo.. başka bişi yapmıyo. haklısınızı dövmenin özrü olmaz ama kendine hakip olabilmek çok zor.. off bilmiyorum belkide tedavi falan olmam gerek..

10. 25 Şubat 2010
  11. chiglet

chiglet 2 çiçek annesi Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım konunun içeriğini silmişsin