Kötü mü yapıyorum

Konusu 'Çocuğum Büyürken' forumundadır ve sevgideniz tarafından 23 Ekim 2010 başlatılmıştır.

23 Ekim 2010
    Konu Sahibi : sevgideniz
  1. sevgideniz

sevgideniz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Bazen sinirli olduğum zamanlarda oğluma bağırıp kızıyorum sonra pişman oluyorum.Hiç bağırmamak mı gerek ama o da nasıl mümkün olucak?Hiç bağırmayan var mı aranızda?Bağırdıktan sonra çok kötü hissediyorum kendimi offff

2. 23 Ekim 2010
  3. bebeto

bebeto aşksın sen cansın sen Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    88
    canım benim kızımda 1 yaşında bende kızıma çok bağırıyordum ama şu son dört gündür dikkat ettim ben ona bagırmadıkça ve inatlaşmadıkça yaptığını 2 defa yapıyor sonra bırakıyor uyukusu düzene girdi resmen ona bağırıp hüngür hüngür oturup ağlardım gerçekten sabretmek çok zor ama ne yapalım canım ya birde bu yöntemi dene istersen bide ben iş yaparken devamlı onunla oynuyorum hem işim bitiyor hemde o ağlamıyor biraz zor oluyor ama bu sayede kilolar gidiyor biraz uzun oldu canım:kedi:

4. 23 Ekim 2010
  5. zasa

zasa мαSαL тαdıηdα Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    bencede bebekleri bağırarak korkutmak çook yalnış bişey.annelik sabır ve emek istiyor,sabıredelim arkadaşlar,onlar melek,bize emanetler..

6. 23 Ekim 2010
  7. DepresifPolyanna

DepresifPolyanna instagram:Camgoz_tasarim Pro Üye

Beğenildi:
    6.515
    Ödül Puanları:
    238
    Bazen insanın sabrının tükendiği zamanlar oluyor. Bu hafta bizde hiç geçinemiyoruz, ben sabır göstermekte çok zorlanıyorum. Oğlunuzu yakınlarınıza emanet edip biraz kendinizle ilgilenin nefes almaya çalışın. Sinirlendiğinizi hissettiğinizde içinizden 1 den 10 a kadar sayın. Oğlunuzdan uzaklaşın yani başka bir odaya geçin. Bunlar benim denediğim yöntemler.

8. 23 Ekim 2010
  9. AskKirintisi

AskKirintisi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    ya zaten korkutmak amacıyla bağırmıyruzki, o an burnumuza kadar dolup o sinirle rahatlıyoruz, aslında istekli yada bilinçli yapmıyoruz, en azından ben kendimi frenleyemiyorum. o an bağırsammı bağırmassammı diye düşünmüyorum, kendiliğinden oluyor işde.

10. 23 Ekim 2010
  11. nicole78

nicole78 pamuk şekerlerim.... Üye

Beğenildi:
    57
    Ödül Puanları:
    153
    bende geçen gece bağırdım...uyumuyordu 2 saat boyunca salladım sinirlerim alt üst oldu...eşim de napıyosun sen deyince kendime geldim..ertesi günüm iptaldi resmen...sersem gibiydim ve müthiş bi vicdan azbı duyuyordum...affedemedim kendimi...şimdi daha dikkatliyim...o bize allahın emaneti...sabır sabır...

12. 23 Ekim 2010
  13. firuze-1524

firuze-1524 Bal kız & Bal oğlan Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
    off bende yapıyorum bunu,çok üzülüyorum sonra,bi sondu bi daha olmayacak diyorum ama hep oluyor malesef...vicdan azabından ölüyorum sonra

14. 23 Ekim 2010
  15. 35papatya

35papatya Duruşunuz,duruş belirler......... Üye

Beğenildi:
    52
    Ödül Puanları:
    108
    hiç ağlatmayın vede en önemlisi sakın sakın bağırmayın... parmağınızı bile sallamayın sinirlendiğinizde... geçen geceye kadar başarabiliyordum bende bunu ... ama geçen gece hayatının ilk azarını işitti... kendimden iğrendim... onu korkutmaya incitmeye hiç hakkım yoktu...ruhsal ve fizksel gelişimleri için en doğrusu bağırmamak çünkü birşey anlamaz sandığımız meleklerimiz herşeyi herşeyi okadar iyi anlıyorlarki... oğlum şuan 25 aylık... azarladığım gecenin sabahında kendimi günahkar gibi hissederken o ürkek kediler gibiydi... içim cızlayarak sordum: Anne gece yaramazlık mı yaptı? oğlum ürkek haliyle yüzüme bile bakmadan başını salladı... tabi kahroldum.. ona dedim ki, söz 1 daha asla olmayacak... gülümsedi ve bana sımsıkı sarıldı.... ilk kez yaşadığım o azarlama olayını asla ama asla tekrar ne kendime nede oğluma yaşatacağım.... uzmanların söylediği şu, onu ikna ederek istediğinizi gerçekleştirebilirsiniz.. çocuk eğitiminde ikna yöntemi geçerli.... aşırı tehlikeli biriş üzerindeyse dikkatini sevdiği şeye yönelteceğiz... başka çözümü yok arkadaşlar... sevgilerle......

16. 23 Ekim 2010
  17. sevgideniz

sevgideniz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Bağırmamak lazım tabiki sakin bi dille anlatmak gerek ama insan herzaman aynı sabrı gösteremezki.Azçok herkes aynı sorunu yaşıyo ozaman.Allah hepimize evlatlarımızı yetitirirken sabır versin.Onları başımızdan da eksik etmesin

18. 29 Ekim 2010
  19. Beyhatun

Beyhatun Bin zulme uğrasan da bir zulüm yapma... Üye

Beğenildi:
    49
    Ödül Puanları:
    153
    Allah bizlere sabır versin,çok zor çocuk büyütmek.benim kızım gece 10-11 gibi uyanıyor ve artık sabaha kadar uyumuyor.uyuyabildiği geceleri nimet sayıyorum.sakin olmak çok zor.gündüz ise aralıksız uyuyor.artık nasıl bir yöntem deneyeceğimi şaşırdım.sürekli ayakta kalmak bizler için çok zor. kafayı yiyicem sanıyorum bazen.kendimi alıştırıyorum bunlara derken başka huylar ediniyor kendine.