kötü satıcılara mektup...

Konusu 'Hiçbir başlığa uymayan yazılar !' forumundadır ve nemida tarafından 11 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

  11 Ağustos 2009
  Konu Sahibi : nemida
 1. nemida

  nemida Popüler Üye Üye

  Katılım:
  18 Mart 2008
  Mesajlar:
  1.308
  Beğenildi:
  5
  Ödül Puanları:
  106
  Suratsız ve ilgisiz satıcılar size bir çift lafım var... İçimi dökmek için yazıyorum çünkü dar vaktimde işimi zorlaştırdığınız için sizlere sinir oluyorum.

  Kendinizi birşey hatta çok şey zannediyor ve çalıştığınız pahalı butiğin parıltısına sığınarak tepeden tırnağa beni önce süzüp sonra da ilgisizce başınızı çeviriyor ve sorduğum soruya iki dakika sonra cevap veriyorsunuz...Oysa beni tanımıyorsunuz, belki sizden çok daha kültürlü ve ya donanımlı ve ya yaşça büyüğüm....Fakat size hiçbirşey kanıtlamak zorunda değilim.

  Şunu da unutmayın ki o dükkanın sahibi değil, sadece bir çalışanısınız ve patronunuz dükkana para harcamak için gelen birine böyle davrandığınızı görse hakkınızda pek iyi düşünmezdi.

  Kaybediyorsunuz... çünkü bu rekabet ortamında ben ya başka şubeye giderim ya da başka markaya yönelirim olur biter. Üstelik tanıdıklarıma da reklamınızı yaparım.

  Zannediyormusunuz ki siz ilgisiz ve kötü davrandıkça ben inatla sizden alışveriş yapacağım. kaçar kovalanır misali sizin peşinize düşeceğim? Böyle düşünen bir pazarlamacı varsa gerçekten diplomasını alsın ve çöpe atsın derim...

  Çünkü tam tersi bir ürünü almaya çok ihtiyacım varsa bile böyle bir muameleye maruz kalıyorsam o ürünü bulduğum halde almadan çıkıyorum. Bir daha da hiç ama hiç uğramıyorum dükkanınıza. Onun yerine yan dükkandaki ilgili satış görevlisinden satın alıyorum...Ya da hangi dükkanda ilgili satış danışmanına rastlarsam oradan alıyorum alacağım şeyi.. ve o dükkanın devamlı müşterisi oluyorum.
  Yani sizin pazarlama taktiğiniz yandaki dükkana para kazandırıyor size değil...

  Bilginize..