kötüyüm...

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve lazkizi57 tarafından 8 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

8 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : lazkizi57
  1. lazkizi57

lazkizi57 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Hanimlar,
    ben iki aylik hamileyim. Normal belirtiler gibi, cok ama cok midem bulaniyor. Biliyorum kiminiz simdi tiksineceksiniz ama, ben kusamiyorum. Biliyorum kussam, rahatalarim ama bi turlu olmuyor... Midemde yediklerim tas misali duruyo sanki ne olur bana bir yol gösterin, cok fenayim, kendimi iyi hissetmiyorum zaten kimsemde yok yanimda, Fransa yasiyorum annem lerde turkiye deler, izinde :'( senağlamasenağlama

2. 8 Ağustos 2009
  3. duyguby

duyguby Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım,kusamamanın verdiği o rahatsızlığı iyi biliyorum.Fakat kusarsanda daha kötu olabilirsin.Ben mesela butun gun kustuğumda(sanırım 15 kere falan) artık nefes bile alamıyordum.tansiyonum cok düştü.Belkide içinde kalması daha iyidir.Ama eğer illa kusmak isteyiyorsan ve rahatlarım diyorsan 1-2 yudum tuzlu su içmeni öneririm.Eminim kusturacaktır.:)))Ama bence doğal olan neyse o olmalı.yani bunyen kusturmuyorsa bu daha sağlıklıdır gibime geliyor.biraz sabret canım,gececek bunlar..

4. 8 Ağustos 2009
  5. Sezen

Sezen O, Artık Anne:)) Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    benimde 5. aya kadar sabahları bulantı demeyelimde onun gibi bişiyim olmuştu sarı safrayı çıkartmadanda geçmiyodu her sabah öğürüyodum ve çıkartmak için parmağımla yardım ettim sadece bu türlü çıkarta bildim eğer o gün çıkartmadıysa akşama kadar o bulantı devam ediyodu çıkarttıgım zamanda 15. dk herşey normale dönüyodu

6. 8 Ağustos 2009
  7. bayan_66

bayan_66 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende bir iki aylikken oyleydim kusamam nedense oda daha beter ediyordu ama sonra 2inci ayimda gecti insallah seninkide gecer gecmezse doktora git ilac verebilir belki yada tavsiye de bulunabilir

8. 8 Ağustos 2009
  9. karafilik

karafilik Guest

canım kusamaman senin ve bebeğiniçindaha iyi merak etme... muhtemelen hamilelik reflusu var sende gaviscon ya da rennie diye şurup var hemen git al eczaneden iç onu eminim rahatlayacaksın korkma sana ya da bebeğe bir sakıncası olmaz...

10. 8 Ağustos 2009
  11. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    canım bende cok zorlandıgımda cok rahatsız oldugumda parmagımı takıyodum ama bazen oda ters tepıyor bı basladınmı kusman hıc durmuyor

12. 8 Ağustos 2009
  13. lazkizi57

lazkizi57 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    [Tavsiyeleriniz icin cok tesekkur ederim...../COLOR]

14. 8 Ağustos 2009
  15. esin21

esin21 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    cok üzüldüm bende senin gibi yanlizim buralarda benimkilerde trde kimsem yok:KK43:((bende senin gibiydim kusamiyodum nolur kusuyum allahim diyodum olmuyodu ben sansliyim galiba 1-2 hafta sürdü ve simdi 9+4 hic bi bulanti kalmadi...annem demisti banada bulanti gelince biraz su ic sonra bi kac damla limon ic..baskada bisiy bilmiyorum...tuzlu krakerde bana iyi gelmisti

16. 8 Ağustos 2009
  17. BiSpA

BiSpA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    92
    Ödül Puanları:
    88
    bi filmde görmüştüm hamile bi hatun miğde bulantısını sabun koklayarak gideriyodu
    bilmem işe yararmı, ayrıca doktoruna danışmadan ilaç kesinlikle içme ne hap nede şurup...
    ayrıca bulantının sağlıklı bir bebeğin sinyalleri olduğunuda hatırlatalım dimi ama :KK70:
    gerçi benim kusma problemim yok ama hafif bulantılarım var, ama yinede bebeğimin kalp atışlarını duyamadım iki haftadır bekliyroum :KK43:(

18. 8 Ağustos 2009
  19. leadangel

leadangel Tuğkanın annesi Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    arkadaşım 25 . haftama girdim aynı şey bende her sbh var ama onunla yaşamaya alıştım artık rahatladığım için her sbh aynı durum oluyor ben buna arzıyım çünkü 14. haftama kadar gün içinde bulantım olduğu ve evimden dahi tiksindiğim için bu hiç bişey yani ben bunla doğuma kadar yaşıycam gibi geliyor