Kova Burcuna Göre Diyet

Konusu 'Kova Burcu' forumundadır ve Eylul tarafından 6 Nisan 2009 başlatılmıştır.

6 Nisan 2009
    Konu Sahibi : Eylul
  1. Eylul

Eylul Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    Sizi taze meyvelerin oldukça iştahlandırması, vücudunuzun bolca C vitamini ihtiyacı olmasındandır. Vücudunuz en iyisini bilir gerçekten de. Her zaman maceraperest, deneysel bir yemek yiyicisiniz, ve bu kötü de değildir aslında. Bir Kova olmanızdan dolayı genellikle hafif yiyecekleri tercih edersiniz. Ancak bunun için endişe duymanıza gerek yok. Vücudunuzun istekleri doğrultusunda hareket edin. Gün boyunca hafif yiyecekleri tercih edebilmek önemli bir yetenektir, ve sağlıklı seçimler yapmanın da anahtarıdır.Değişik yemek pişirme yöntemleri sizi cazip gelip ilginizi çekebilir. Makrobiyotik ve vejetaryen besinler, düşük yağ oranına sahip,ilginç seçimlerle uğraşmak sizin yaratıcılığınızı ve merakınızı devam ettirmenizi sağlar.

Burcunuz el ve ayak bilekleriyle baldırları ve dokuları temsil eder. Vücudunuz için gerekli olan madde sofra tuzu olan sodyum klorürdür. Ama bunu sofra tuzundan değil içinde bu madde olan besinlerden almanız lazımdır. Genel tablonuzda hücresel besininiz olan tuz, çok fazla alındığı taktirde zayıf bir kan dolaşımına, gereğinden fazla şişkin bir vücuda ve karaciğer rahatsızlıklarına yol açar.

Taze deniz ürünleri, brokoli, şekerpancarı, havuç, turp, balkabağı, ıspanak, elma, şeftali, limon, portakal, greyfurt,nar ve ananas sizin için doğal tuz bakımından ideal besinlerdir.Evinizi akıllı küçük tuz karıştırıcılarla doldurmaktan vazgeçin. Ayrıca tuz almaya hiç ihtiyacınız yok!

alıntı

2. 12 Nisan 2009
  3. bijoux

bijoux Toprak kokusu... Üye

Beğenildi:
    201
    Ödül Puanları:
    163
    bir kova burcu olarak :1shok: tuzu cok seviyorum ya. bırakmaya çalışıyorum çok zooorr :bbo:

4. 25 Mayıs 2009
  5. MissEbruli

MissEbruli Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ben de asla tuzdan vazgeçemiyorum..diyette mesela şekermiş,ekmekmiş,yemekmiş herşeyden vazgeçebiliyorum ama tuzdan aslaa cokacimcoook

6. 28 Ocak 2010
  7. Rumeysaa

Rumeysaa BLACK PEARL Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    ben de tuzdan vazgeçemiyorum yaa. hatta şu anda ağzımda bi tuz tadı var(biraz önce ağzıma tuzlukla tuz dökmüştüm keyifli oluo diye )kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

8. 30 Haziran 2010
  9. Serap0691

Serap0691 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    a.s. a.s.

10. 23 Kasım 2013
  11. Chizmeli_kedi