Kova Kadını

Konusu 'Kova Burcu' forumundadır ve Elif tarafından 25 Temmuz 2006 başlatılmıştır.

25 Temmuz 2006
    Konu Sahibi : Elif
  1. Elif

Elif Onur Üyesi Pro Üye

Beğenildi:
    5.193
    Ödül Puanları:
    438
    Özgürlük isteği onu bağlanmaktan alıkoyar. Hiç kimseye ait olmak istemez, herkesle birlikte olmayı tercih eder. Ancak özgürlük isteğine müdahale etmeyen biri ile yapabilir ve sonsuza kadar da o kişiye bağlı kalır. Erkeklerin parası onu ilgilendirmez, entelektüel başarılar daha önemlidir. Toplumun kuralları onu bağlamaz, değişik de olsa kendi kuralları vardır. İnsanlara zaman ayırır, inceler ve özgürlüklerini sonuna kadar kullanır. Zarif ve zekidir. Herkese ve her ortama hemen uyum sağlar.Kendi özel düşüncelerini saklayıp, yanıltmaktan hoşlanırlar. Hatalarında inat ederler. Giyinişleri ve görünüşleri enteresandır, kılık kıyafette çılgınlıklar yapabilirler. Saçlarına verdiği absürd şekiller sadece bir kısmı. Çekingen ve çekici tavırları vardır. Dikkate değer konuşmalar yapar, lafını kesmenize içerleyebilir. Kıskançlıktan hoşlanmaz, kendisine sahip çıkılmasını istemez. Yargıları ileriye dönük
    olduğundan doğruluğunu görmek için zaman tanımak gerekir. Sezgileri kuvvetlidir.Arkadaşlık ve aşk arasında çok ince bir çizgi vardır onlar için. Duygularını açıkça ifade edemeyebilir ama kendine uygun insanı bulduğunda örnek bir beraberlikleri olur.

2. 29 Mart 2007
  3. character

character Guest

hem burcu kova hem de yükseleni kova olan biri olarak burda yazılanların tamamının uyduğunu söyleyemicem:1closedeyes: duygularımı ifade etme konusunda zorlanmam:1closedeyes: şunu diyebilirim ki
    iyi insanlardır kovalar,en azından hayatınız boyunca güvenilebilecek dostlardır:1yes2:

4. 31 Mart 2007
  5. asmira

asmira Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    valla beni anlattın

6. 1 Nisan 2007
  7. character

character Guest

hem burcu kova hem de yükseleni kova burcu olan biri olarak her zaman sivrilip dikkat çekiyorum.. elimde olmadan..hem fiziki görüntüm açısından hem de fikirlerim açısından...:1closedeyes:

8. 1 Nisan 2007
  9. pikolata

pikolata taze evli Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    148
    Bende kova burcuyum.Önceden çok uçuk kaçıktım ,aşkım sayesinde biraz duruldum.Zamanla kovalarda olgunlaşabiliyor.İyi ki bu burçtanım,çocuğum da kova burcu olsun istiyorum.

10. 2 Nisan 2007
  11. character

character Guest

ben de öyle istiyorum valla..kova burcu tüm tanıdıklarım son derecede zeki ve mantıklılar.gurur duyuyorum burcumla:)

12. 5 Nisan 2007
  13. princess.17

princess.17 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    hiç entel değilimdir :-) duygularımı açıkça ifade ederim çekingende değilim özel düşüncelerimide direk soylerim bunların haricindekilerin hepsi uyuyo

14. 6 Nisan 2007
  15. character

character Guest

bir sürü kova burcu var.kovanın içi dolu olan ,içi boş olan ya da içi farklı doluluklarda olan...ama ben tüm kova burçlarını seviyorum..

16. 28 Nisan 2007
  17. utopia

utopia Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    sıkı çalışan, patron edalı, yarı çatlak ve bencil kadınlardır.
    çok haşarı, enerjik, hayat dolu, bir okadarda dar görüşlü, özgürlük düşkünü, herşeye rağmen sadık ve dengsizlikleri çok olan kadınlardır
    okudugum kadariyla bu burcun kadınları birine kancayı atarlarsa o şanssız*mahluğun*pek bir şansı kalmamışmış.allem eder kallem eder tuzağına düşürürmüs.çekici tavırları varmis ama tavlamakta gösterdigi basariyi erkek kişiyi elinde tutma konusunda gösteremezmis.

kendimden bildigim kadariyla ise;
    sevdigi erkege buz gibi davranarak,özel bir ilgi duymadigi erkeklere ise fazla samimi davranarak iki ya da daha fazla tarafa yanlis mesajlar veren ve ortaya çikan the oc senaryosuyla basa çikamayan kadinlardir.

ayrica kendi duygularından en ufak bir şüpheye düştüğü anda,ki bu çok sık olan bir şeydir,hemen silip atar.
    sonra da pişman olur.yalana karsi duyarliliginin en buyuk cezasi, bir ikizler burcu erkegi olabilir..
    sanılanın aksine aşık olma yetileri olan kadınlardır, ayran gönüllüdürler ama aşık olduklarında gözleri başka birşeyi görmez. aşık oldukları erkeğin ayaklarını yerden kesecek kadar beceriklidirler. deli doludurlar, onları baskı altına almaya çalışmak büyük bir hüsranla sonuçlanacaktır. kendine güvenen her erkeğin hayatında fark yaratacak kadınlardır. bunu en iyi annesi ve sevgilisi kova olan erkekler bilir. her erkeğe nasip olmaz hayatı iki kova kadınıyla paylaşmak
    zeki olurlar, cabuk kanmazlar, superdirler, bazen cozuturlar, cok severler en az o kadar sevilmek isterler * sevginizi gostermeseniz bile sevdiginizi anlarlar vs... superdirler demis miydim?
    ideal erkeğinin yay burcu olduğu söylenen kadınlardır.hatta kendileride buna yıllarca emin olaraktan karşılarına çıkan bir yay erkeğine 9 ay harcamışlıkları vardır.yalan yanlış şeyler bunlar inanmayın.yaydan kovaya koca olmaz.
    ajda pekkan.da kova burcu kadınıdır:)
    kendisinin nezdinde, tek bir kadına olan nefretin kusulmasına vesile olmuş, şeklen tekil, manaen çoğul kadındır.
    evet.. zekidir.
    evet.. isterse süper oynar..
    evet.. ağzı iyi laf yapar..
    evet.. farklıdır, farklılığını anlamayana bö! der.
    evet.. ukalaya yakınsar, abes kelimeler kullanır oysa o kelimeler tam yerine yakışır..
    evet.. kendini sevmesi için pek çok neden vardır.. gördüğü korkunç genelleyiciler, işittiği manasız nefret dolu cümleler bile kendi varlığının bir lütuf, bir armağan olduğunu anlaması için kafidir bu dünyaya..

bir başak erkeğine kızıp, başak burcu erkeği başlığına, yetersiz örneklem sayısı (zira tekdir) ile genellemeler saydırmaz.

velhasıl süperdir.
    evet..
    öyledir
    kova kadını arıza feministtir. seks hayatı az ama özdür. akıllıdır,fakat maymun iştahlıdır. "beni rahat bırak" cümlesi en sık söyledikleri şeydir.arıza yine arıza
    (daha fazla bilgi verebilirdim ama okumaktan sıkılırsınız die bukadar) :))

18. 3 Mayıs 2007
  19. EU1

EU1 Guest

Kova burcunun bütün özelliklerini hemen hemen taşıyorum."beni rahat bırak" cümlesini çok seviyorum. Eşime karşı.