Kova - Temmuz Ayı Burç Yorumlarınız

Konusu 'Kova Burcu' forumundadır ve deryainci tarafından 9 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

  9 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : deryainci
 1. deryainci

  deryainci bebek geldi :)))) Üye

  Katılım:
  13 Aralık 2008
  Mesajlar:
  2.021
  Beğenildi:
  6
  Ödül Puanları:
  146
  ALINTIDIR

  Kova Burcu

  Kova Burcu Aylık Yorumu
  Aşk ve İlişkiler

  Sevgili Kovalar aşk hayatınızla ilgili konularda, Temmuz ayının sizlere arzu ettiğiniz güzellikleri ve mutlulukları getirmesini diliyorum. Ay içinde etkisini hissedeceğimiz enerjileri izah etmeye her zaman olduğu gibi aşk hayatınızla ilgili konulardan başlıyorum.

  5 Temmuz – 1 Ağustos tarihleri arasında İkizler burcunda ve aşk evinizde transitini sürdürecek Venüs gezegeni aradığınız özgürlük ve arkadaşlık duygusunu tadabileceğiniz yeni bir kişi anlamına gelebilir. Özellikle hayatın keyifli ve eğlenceli yanlarını hissetmeniz bu dönemde gayet kolay olacağından uzun süredir yorulan bilinciniz ve üzgün yüreğiniz güç bulabilir, canlanabilir. Bu enerji altında, yeni insanlarla tanışmak, farklı bakış açıları ve fikirleri olan kişilerle bir araya gelmek mümkündür. Yine bu dönemde ilişkisi olanlara benim tavsiyem, öncelikle arkadaşlık olgusunu önemsemeniz, birlikte eğlenmeyi ve gezmeyi, aşkınızı yeniden canlandırırken duygusal davranmamayı bilmenizdir. Çünkü bu süreç bağımlılık ve hassasiyet içinde olmaktan ziyade ortak ilgi alanlarını paylaşmayı gerektirmektedir.

  Eğer yükselen burcunuz Balık veya Oğlak burcunda konumlanmış ise, yapacağınız en önemli şey, karşınızdakini sınırlamamak, özgür bırakmak, arkadaşı olmak, baskı uygulamamak, üstüne çok düşmemektir. Şimdi romantizm ve hassasiyet değil, bilakis rahat davranmak, hayatın keyfine varmak zamanıdır. Bu sürecin kimi kovalar için anlamı ilişkinizdeki sorunlarını çözümlemeye çalışırken diğer yandan karşınıza çıkabilecek bir başka kişi nedeniyle, kararsızlık duymak mümkündür. Kimilerinizde ise durum daha farklı olabilir. Yeni bir aşk başladığı halde, diğer ilişkinizin de sürmesi nedeniyle bir yanınız mutlu olduğu halde, yüreğinizin bir yanının ne yapacağını bimez halde oluşudur. Bu ve buna benzer oluşumların dışında, genel anlamda ben, bu dönemin kısa sürse de size keyif katabileceğini düşünüyorum. Yalnız şunu unutmayınız ki, Venüs etkisi altında başlayan bir ilişki uzun soluklu değildir. Bunun için ortak haritalarınızın güçlü enerjiler içeriyor olması gerekir. Ayrıca bu süreçte tekrar bir araya geleceğiniz eski aşkınızla herşeyi en detayına kadar konuşmanız ve bundan sonrası adına bir sorun yaşamamak için mantıklı kararlar almanız yerinde olacaktır.

  12 Temmuz – 25 Ağustos tarihleri arasındaki Mars gezegeninin İkizler burcu seyri, aynı Venüs enerjisi gibi sizleri harekete geçirici ve aktif hale getiricidir. Mars gezegeninin etkisi altında, aşk hayatınızla ilgili konularda, herhangi bir problemle karşılaştığınızda bulunduğunuz ortamdan kaçmak istemeniz gayet doğaldır. Çünkü yüreğiniz sorun kaldıracak durumda değil, bilakis hayatın güzelliklerini elde etmek ve yaşamak isteğindedir. O nedenle esnek yaklaşımlar göstermeniz veya böyle yaklaşımlar içinde olan kişilere yönelmeniz mümkündür. Kimi zaman süreklilik ve değişim ihtiyacınızın yarattığı tatminsizlikler, yaşadığınız deneyimlerden zevk almamanıza yol açtığı gibi, elde edilen güzelliğin kıymetini bilmenizin önünde engeller oluşturabilir. İlişkilerde belli bir hedeften ziyade yani ciddi ve uzun süreli ilişkiden ziyade, günübirlik düşünmeniz bu dönemde mümkündür. Sanki yorulan bedeniniz ve ruhunuz bir çocuk gibi eğlenmek ve hayatı kucaklamak istiyordur. Yaşamın keyifli yanlarından söz ederken, bu tarihler yaz döneminin en hoş zamanlarına denk geldiği için özellikle seyahatler açısından son derece olumludur. Hani bir yerde sizi uzun zaman görmek imkansız desem en doğru cümleyi kurmuş olurum. Yeni yerler, yeni keşifler, eski veya yeni tanıdığınız insanlarla bir araya gelmek, hatta imkanınız varsa bir Avrupa seyahati yaşanabilecek yansımalar arasında yer almaktadır.

  İş ve Kariyer

  31 Mayıs – 11 Temmuz tarihleri arasında Boğa burcunda seyredecek aktivite gezegeni Mars etkisi hakkında geçtiğimiz Haziran ayında sizlere geniş bir bilgi vermiş ve mesleki konularda home ofis tarzı bir çalışmayı gösterebileceği gibi, size aşina gelen ve kalıcılığı olan bir ortamda çalışmayı tercih etmeniz anlamına da gelir demiştim. Burada belli bir zamanın geçmesi ve tasarlanan işin olgunlaşması lazımdır. Yani işinizde uzmanlaşmanız için veya işinizden gelir elde edebilmeniz için, bir müddet bildik bir ortamda(eviniz v.b) çalışmanız lazımdır. İş hayatınızla ilgili her türlü mevzuda, gerek duygusal ve gerekse maddi açıdan güvenceye fazlasıyla ihtiyaç duyabileceğiniz bu süreçte, güçlü ve sabırlı olmanız son derece önemlidir. Böyle durumlarda kişinin inancı, onu her türlü zorluk karşısında koruyabilir. O zaman benim de önerim, hangi yol ayrımında olursanız olun veya neye karar vermişseniz asla yılmadan, olumsuz düşünmeden ilerlemeniz, emek sarfetmenizdir. Kaldı ki bu dönemde güçlü Venüs sizi hem ruhsal açıdan hem de maddi anlamda rahata kavuşmanız adına destekleyebilir. Kimileriniz kendi ayakları üstünde durabilmek için yeni bir iş kararı alabilir, bazılarınız ev içinde yeteneklerini değerlendirmeye kalkışabilir. Bu süreçte verimlilik olgusu gayet değerlidir. Oturup düşündüğünüzde şu an varmaya çalıştığınız yolun sonunda gerçekten rahat edeceğinize inanıyorsanız, o zaman kendinizi boş yere tedirgin etmeyiniz. Yanlış bir seçim yaptığınızı düşünüyorsanız, tekrar kendinizi gözden geçiriniz.

  İstekli ve sabırlı bir şekilde ilerlemeniz gerektiğinde söz etmiştim biraz önce. Bunun anlamı, geleceğinizi garanti altına alabilmek için, karşınıza çıkabilecek her türlü zorlukla mücadele edebilecek kadar güçlü olmanızdır. Dışarıdaki dünya üzerinizde baskılar kurmaya kalkışsa da, siz kendinizden ve yapacaklarınızdan eminseniz, kimsenin sizi durdurması mümkün olamaz. Yeter ki doğanızda bulunan yenilik ve sıradışılık gücünüz açığa çıkarın. Gerisi zincir halkaları gibi birbirine bağlanacak ve başarı kendiliğinden oluşabilecektir. Bu tarihler arasında dikkat edilmesi gereken bir başka nokta, ayağınızı sağlam olarak yere basmaktır. Fakat bir daha kaldırmayacak şekilde değil. Yani her adım bir başka adımı takip etmeli ve ileriye doğru gidilmelidir. Eğer sağlam olsun diye bastığınız yerde beklemeye devam ederseniz, zaman kaybetmiş olursunuz. Bunun ince ayarını mutlaka yapmalısınız. Benim bu etkiler altında size önerim, derin bir şekilde kendinizi gözden geçirerek, işin kolayına kaçmadan, gerekli dönüşümü gerçekleştirmenizdir.

  21 Haziran – 22 Temmuz tarihleri arasında, çalışma hayatınızla ilgili yaşam alanında seyredecek Güneş gezegeninin Yengeç burcu seyri, mesleki konulardaki duyarlılığınızın simgesi olup, geçmiş tecrübelerden yararlanarak kendinizi yeniden keşfetme isteğinizin simgesi gibidir. Bu etki altında güvenlik duygusu son derece önemlidir. İdealleriniz ve amaçlarınız sizi öyle bir noktaya eriştirmelidir ki, bağımsız ve yetişkin biri olarak hedeflerinize ulaşabilesiniz. İş hayatınızla ilgili konularda yapılması gereken, geçmiş koşullanmalar ve eski alışkanlıklarınızla mücadele ederek, değişen koşullara ayak uydurmak. Gelişiminiz için gerekli olan koşullara uyum sağlamak. Bunu yaparken ikilemler içinde kalmadan, günü saati birbirine uymayan bir kişi davranmamak gerekir. Kendinizi her şekilde gözden geçirerek nelerin sizi motive ettiğini bulmanız ve buna göre yeni bir yol çizmenizdir. Yani bütünlük sağlamak zorundasınız. Böylece bu dönemi ustalaşmayı öğrenerek, diğer insanlarla güçlü bağlar kurarak ve öncü gücünüzü açığa çıkararak faydalı bir alanda değerlendirmiş olursunuz. Yeniliklere ayak uydurmanın yolu, eskinin alışkanlıklarından kurtulmakla olur. Eğer takılıp kalırsanız büyümüyorum diye hayıflanmaya hakkınız yoktur.

  Parasal Durumunuz

  4 – 18 Temmuz tarihleri arasında Yengeç burcunda ilerleyecek birleşik kazançlar(eş, iş ortağı yoluyla edinilen gelirler) evinizin yöneticisi Merkür gezegeni, parasal mevzularda bağımlılıklarınızın altını kalın bir çizgiyle belirleyicidir. Bu durum, ek gelirleriniz konusunda, aileniz, yuvanızla alakalı maddi güvence arayışlarınızda ihtiyaçlarınızı karşılamak adına hassas davranacağınıza işarettir. Ayrıca bu dönemin bir başka etkisi, bazı Kovaların aile, anne, alışkanlıklar ve geçmişle bağlarını koparma arzularının da göstergesi olabilir. Çünkü bu alışkanlıklar nedeniyle özgürlüğünüz neredeyse kısıtlanmış haldedir. Kendi başınıza bir karar almanız güçtür. Çünkü maddi açıdan sizi destekleyen bu kişiler, üzerinizde hak iddia etmektedirler. Bundan kurtulmanın yolu ise, bir an evvel kendi kazancınızı elde edebilecek güce kavuşmaktır. Bu enerji altında, güçlü duygusal güvenlik ihtiyacının altında yatan en önemli olgu kimileriniz için paradır. Bir yandan esnek düşünmeye çalıştığınız halde diğer yandan teslimiyetçi tarzda duruşa sahip olabilirsiniz. Kararsızlık genel olarak maddi konularda kendi kabuğunuz içinde yaşamayı tercih etmeniz anlamına gelebilir. Yani bazı durumları değiştirmeye kalktığınızda, elinizdekileri kaybedeceğinizi düşünebilirsiniz. Bu durum ise, şikayetçi olduğunuz halde aynı şekilde yaşamaya çalışmanız demektir. Oysaki bir Kova özgür olmalı, kimsenin tekeli altına girmemelidir. Borçlar da, borcu veren kişilerin idaresi altına girmek olduğuna göre bu dönemde daha dikkatli olmanız faydalıdır.

  18 Temmuz – 3 Ağustos tarihlerindeki Merkür gezegeninin Aslan burcu seyri, bir önceki süreçte yani 4-18 Temmuz tarihlerindeki duruma göre daha farklıdır. Bu zaman diliminde parasal konularda diğer insanlarla işbirliği yapmak zorunda kalabilirsiniz. Karşıt evinizde ilerleyen Merkür, eşiniz, partneriniz, iş ortaklarınızla maddi konularda karşı karşıya gelebileceğinizin işaretidir. Kişisel ayrıcalıklarınızı ne kadar ön planda tutmaya çalışsanız da, ortaklarınız veya maddi bağlantınız olan insanlarla anlaşmak güç olabilir. Gururlu tepkiler vermeniz mümkündür. Bütün bunların karşılığında siz, herşeyin demokratik yollardan çözülmesini istersiniz başkaları kendi egemenliklerini size kabul ettirmeye çalışabilirler. Üstünlüklerini kabul etmeniz baskı uygulayabilirler. Söz gelimi iş sözleşmelerinde, nafaka davalarında, hukuksal konularda kısaca maddiyat içeren tüm paylaşımlarda her iki taraf da birbiri üzerinde hakimiyet kurarak, çıkarlarını kollamak isteyebilir. Zorlu bir dönemdir. Yapılması gereken anlaşma zemini yaratmak ve ılımlı yaklaşımlarla çözümlemeye çalışmaktır.

  Pozitif Enerjili Günler :9-10-14-15-18-19-26-27-31

  Zayıf Enerjili Günler :4-5-16-17-22-23

  Aşkta En Şanslı Günler :18-19

  Yeniay :9-10
  (Ay gezegeninin Kova burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

  Dolunay :22-23
  (Ay gezegeninin Aslan burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

  Mutlu ve başarılı bir Temmuz ayı geçirmeniz dileğimle,