Kozmetik ampuan ve kremler sa dkyor

Konusu 'Saç Dökülmesi Neden ve Çözümleri' forumundadır ve trdelight tarafından 27 Nisan 2009 başlatılmıştır.

27 Nisan 2009
    Konu Sahibi : trdelight
  1. trdelight

trdelight Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhabalar,
    kullandığınız çoğu şampuan , krem, maske, vs. içinde silikon var, buda saç köklerini kaplayıp hava almasına engel oluyor ve dökülme ile sonuçlanıyor. Sadece bebek şampuanı kullanın, ne krem ne maske, nede diğer saç kozmetikleri kullanın ve görün sunucunu. içeriğinde dymethicone ve türevlerinin olduğu hiçbir ürün kullanmayın eğer kel kalmak istemiyorsanız.

2. 27 Nisan 2009
  3. feRhuNde_

feRhuNde_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bebek şampuanlarıda yetişkinler için saçı temizlemede yeterli olmuyormuş o yüzden en iyisi organik olan tamamen doğal şampuanlar kullanmak

4. 16 Mayıs 2009
  5. LobelyAAA

LobelyAAA Alejandro Alejandrooo Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    yahu doğal şampuanlar acayip mat yaptı saçımı silikonlulara döncem valla :S

6. 17 Mayıs 2009
  7. KÂTİBE

KÂTİBE Guest

onu bunu kullandım en sonunda defne sabunu kullanmaya başladım, 2 aydır halimden memnunum
    sanki diğer şampuanlar bi işe mi yaradı şimdiye kadar.. :a015:

8. 22 Kasım 2009
  9. delidegil

delidegil Guest

Ben marketten kuaförden şampuan almayı kestim uzun süredir eczacı erkek kardeşime dökülmesi için vermişti Organicum kullanıyorum bu hava alamama meselesi eczanede saç analiz makinesinde çok açık görülüyor ekranda saçın altındaki derinin nasıl cam gibi silikonla kaplı olduğu belli oluyor bende bu yüzden incelme dökülme varmış mavi kutu şampuanı tamamen dökülmemi durdurdu.

Kuaförde boya daha iyi tutuyor daha doğal renk alıyor bilginize

10. 22 Kasım 2009
  11. ela.

ela. Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    15 aydır organıcum kullandım ve saçlarımda kuruluk yaralar ve dökülme arttı en iyisi normal şampuanlara dönmek bitkiselmiş zararsızmış büyük yalannn bunlar arkadaşlar.

12. 22 Kasım 2009
  13. jamojam

jamojam Guest

Ben alerjik bünyeliyim eskiden sebamedden başka bir ürün kullanamıyordum 6 aydır Organicum Mavi kutu şampuan ve mor şişe kremini kullanıyorum gerçekten çok etkili bir ürün dökülmeyi önledi bende alerji yapmadı

14. 23 Kasım 2009
  15. seertmece

seertmece Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    bazı insanların saçı ne kullanırsa kullansın dökülmüyor... en basit adi şampuanı kullanıyor ama saçlar gür ve parlak sağlıklı.. o noolcak... genetik galiba.. yapısal..

16. 2 Aralık 2009
  17. RABARBA

RABARBA Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    sarımsak özlü şampuan kullanıyorum ne saçımdaki yaralar geçti ne de dökülmem azaldı. Birde çok sert yaptı tararken iyice yolunuyo napmak lazım anlamadım :KK43:

18. 6 Aralık 2009
  19. sahara1978

sahara1978 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaslar sac konusunda gayet tecrübeliyimdir. Size tavsiyem ilk arkadasinda belirttigi gibi silikonsuz ve yapay yaglar icermeyen ürünler kullanin, bu sadece sampuan icin gecerli degil, ayni zamanda sac kremi ve sac maskeleri icinde gecerli. Yani tamamen dogal ürünlere gecmeniz lazim. Eger sampuaniniz silikonsuz ise ama sac kreminde silikon varsa yanlis oluyor, sac dahada yipranir. Ayrica sunu belirtmek isterim, dogal ürünlere gectiginizde saclarinizin ilk basta matlasip kurumasi normal, cünkü sacin önce silikonsuz ürüne alismasi lazim, vekalici silikonlarin sactan cikmasi bir kac haftayi buluyor. Size tavsiyem sampuandan sonra sac kremi kullanmaniz ve haftada bir defa sac maskesi uygulayin. Pes etmeyn sabredin. Kastettigim herbal essence gibi sözde bitkisel özlü sampuanlar degil. tamamen dogal olanlarindan ve paraffin yagi icermeyenlerden.

Birde sampuan alirken suna dikkat edin Sampuandaki agresiz "temizleyiciler" mesela ammonium sodium sulfate saci kurutur. Bu tensid her sampuanda vardir ama tamamen dogal sampuanlarda seker kamisindan üretilen temizliyiciler kullanilir ki, bunlar saci kurutmaz. Bide alkol icerikli sampuanlar saci kurutur. Size tavsiyem yine: Sampuani sac diplerinize uyglayin, uclarina degl, sampuani durularken uclarina zaten sampuan degiyo bu yeterli. Sampuandan sonra yine dogal bazli sac krem uygulayin ama diplere degil sac uclarina (kulak hizasindan asagiya dogru)..

Son düzenleme: 6 Aralık 2009