Kozmetik Sektöründeki Hayvan Deneyleri

Konusu 'Makyaj Ürünleri İçin Öneriler' forumundadır ve BeyazPerim tarafından 10 Kasım 2009 başlatılmıştır.

    10 Kasım 2009
    Konu Sahibi : BeyazPerim
  1. BeyazPerim

    BeyazPerim Vay anası ya =) Pro Üye

    Katılım:
    2 Kasım 2008
    Mesajlar:
    12.856
    Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    196
    Hayvanlar üzerinde yapılan testlere hayır diyen tüm duyarlı arkadaşları bekliyorum
     
    hannaz bunu beğendi.
  2. 10 Kasım 2009
    Konu Sahibi : BeyazPerim
  3. BeyazPerim

    BeyazPerim Vay anası ya =) Pro Üye

    Katılım:
    2 Kasım 2008
    Mesajlar:
    12.856
    Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    196
    Kızlar hayvanlar üzerinde yapılan testler sanıldığının aksine oldukça acımasızca yapılıyor


    Google görsellere Animal testing yazıp fot incelebilirsiniz ...benim bakma benim yüregim el vermıyor =(
     
    Son düzenleme: 23 Şubat 2010
    hannaz bunu beğendi.
  4. 10 Kasım 2009
    Konu Sahibi : BeyazPerim
  5. BeyazPerim

    BeyazPerim Vay anası ya =) Pro Üye

    Katılım:
    2 Kasım 2008
    Mesajlar:
    12.856
    Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    196
    Aşağıdaki liste PETA'dan alınmıştır:


    Hayvanlar Üzerinde Deney YAPMAYAN Kozmetik Firmaları


    ABBA Pure & Natural Hair Care, www.abbahaircare.com
    Abercrombie & Fitch, www.abercrombie.com
    Advanage Wonder Cleaner, www.wondercleaner.com
    Afrumos, www.afrumos.com
    Alba Botanica, www.albabotanica.com
    Alexandra Avery Purely Natural, www.alexandraavery.com
    Alima Cosmetics, Inc., www.alimacosmetics.com
    Allens Naturally, www.allensnaturally.com
    Almay, www.almay.com
    Aloette Cosmetics, www.aloette.com
    Aloe Up, www.aloeup.com
    Amazing Cosmetics, Inc., www.amazingcosmetics.com
    Amazon Premium Products, www.amazonpp.com
    American Beauty, www.americanbeautycosmetics.com
    American International, www.aiibeauty.com
    America’s Finest Products Corp., www.amitee.com
    Andrea International Industries, www.aiibeauty.com
    Anna Marie’s Aromatherapy & Massage, www.annieallan.biz
    The Apothecary Shoppe, www.herbed.com
    Aramis, www.elcompanies.com
    Arbonne International, www.arbonne.com
    Ardell International, www.aiibeauty.com
    Arganat Inc., www.arganat.net
    Aroma Bella, www.aromabella.com
    Aromaland, www.buyaromatherapy.com
    Aromaleigh, Inc., www.aromaleigh.com
    Aroma Vera, www.aromavera.com
    Aura Cacia, www.auracacia.com
    Austin Rose, www.austinrose.com
    The Australasian College of Health Sciences, www.herbed.com
    Autumn Harp, www.autumnharp.com
    Avalon Organics, www.avalonorganics.com
    Aveda Corporation, www.aveda.com
    Avon Products, Inc., www.avon.com
    Bare Escentuals, www.bareescentuals.com
    Basis, www.beiersdorf.com
    Bath & Body Works, www.bathandbodyworks.com
    Bath Island, www.bathisland.com
    Bath Petals, Inc., www.bathpetals.com
    Baudelaire, www.baudelairesoaps.com
    Bazil Essentials, www.bazilessentials.com
    BeautiControl, www.beauticontrol.com
    Beauty Naturally, www.beautynaturally.com
    Beauty Without Cruelty, www.beautywithoutcruelty.com
    Belisama Bodyworks, www.belisamabodyworks.com
    Bella Luccè, www.bellalucce.com
    Berol, www.sanfordcorp.com
    Better Botanicals, www.betterbotanicals.com
    Big Moon Mountain, www.bigmoonmountain.com
    BioFilm, www.biofilm.com
    Biogime International, www.simplybiogime.com
    BioKleen, www.bi-o-kleen.com
    Biokosma (Caswell-Massey), www.caswell-massey.com
    Bio Pac, www.bio-pac.com
    Biotone, www.biotone.com
    Blackers, www.blackers.ca
    Bobbi Brown, www.bobbibrown.com
    Body Bistro, www.bodybistro.com
    Body Crystal, Inc., www.bodycrystal.com
    Body Encounters, www.bodyencounters.com
    Bodyography, www.bodyography.com
    The Body Shop, www.thebodyshop.com
    Body Time, www.bodytime.com
    Bon Ami/Faultless Starch, www.bonami.com
    Bonicca, www.bonicca.com
    Bonne Bell, www.bonnebell.com
    Börlind of Germany, Inc., www.borlind.com
    Boscia, www.boscia.net
    Botanical Skin Works, www.botanicalworks.com
    Brocato International, www.brocatoamerica.com
    Bronzo Sensualé, www.bronzosensuale.com
    Bugs B Wear, www.bugsbwear.com
    Bumble and Bumble, www.bumbleandbumble.com
    Burt’s Bees, www.burtsbees.com
    Caeran, www.caeran.com
    The Caldrea Company, www.caldrea.com
    Caswell-Massey, www.caswellmassey.com
    Celestial Body, www.celestialbody.com
    Celestial Raw Goddess Enterprises, www.celestialrawgoddess.com
    Chanel, www.chanel.com
    CiCi Cosmetics, www.cicicosmetics.com
    Cinema Secrets, www.cinemasecrets.com
    Citra-Solv, LLC, www.citrasolv.com
    Citré Shine, www.citreshine.com
    Clarins of Paris, www.clarins.com
    Clear Conscience, www.clearconscience.com
    Clear Logix, www.citreshine.com
    Clearly Natural Products, www.clearlynaturalsoaps.com
    Clear Vue Products, www.sunpointinc.com
    Clinique Laboratories, www.clinique.com
    Cocoon Apothecary, www.cocoonapothecary.com
    Colonial Dames, www.colonial-dames.com
    Color Me Beautiful, www.colormebeautiful.com
    Color My Image, www.colormyimage.com
    Conair, www.conair.com
    Concept Now Cosmetics, www.conceptnowcosmetics.com
    Cosmolara, www.cosmolara.com
    Cot ’N Wash, www.cotnwash.com
    Crown Royale, Ltd.,
    Cuccio Naturalé, www.starnail.com
    Dallas Manufacturing Company, www.thebrinkmanncorp.com
    DampRid, Inc., www.damprid.com
    Decleor USA, www.decleor.com
    Deeply Founded Beauty, www.deeplyfoundedbeauty.com
    Dena Corp., www.denacorp.com
    Denise Chaplin n.y.c., www.denisechaplinnyc.com
    Dermalogica, www.dermalogica.com
    Dermatologic Cosmetic Labs, www.dclskincare.com
    Disney Fairies, www.townleygirl.com
    Donna Karan Beauty Company, www.donnakaran.com
    Duprey Cosmetics, www.dupreycosmetics.com
    Earth Alive, www.earthalive.ca
    Earth’s Beauty, www.earthsbeauty.com
    Earth Science, www.earthessentials.com
    Earth Solutions, www.earthsolutions.com
    Eberhard Faber, www.sanfordcorp.com
    Eco Design Company, www.bioshieldpaint.com
    Eco Lips, Inc., www.ecolips.com
    Ecover, www.ecover.com
    e.l.f. Cosmetics, www.eyeslipsface.com
    Elizabeth Grady Face First, www.elizabethgrady.com
    Elizabeth Van Buren Aromatherapy www.evb-aromatherapy.com
    Ella Baché, www.ellabache.com
    ELON Nail & Skin Essentials, www.ilovemynails.com
    Essential Oil Company, www.essentialoil.com
    Essential 3, www.essentialthree.com
    Estée Lauder, www.esteelauder.com
    Every Body, Ltd., www.everybodyltd.com
    Flirt!, www.flirtcosmetics.com
    Forever Living Products, www.foreverliving.com
    Forever New Company, www.fashionessentials.com
    Forever New International, www.forevernew.com
    Gabriel Cosmetics, www.gabrielcosmeticsinc.com
    Garden of Eve Skin Care, www.garden-of-eve.com
    Garmon Corp., www.naturvet.com
    Georgette Klinger, www.georgetteklinger.com
    Gigi Laboratories, www.aiibeauty.com
    Giovanni Cosmetics, www.giovannicosmetics.com
    GladRags, www.gladrags.com
    GratefulBody, Inc., www.gratefulbody.com
    Gustavo Cosmetics, www.gustavocosmetics.com
    Hair Hero Cosmetics, www.hairhero.com
    Hard Candy, www.hardcandy.com/?LID=PTA1
    Hello Kitty, www.townleygirl.com
    The Hempery, www.hempery.com
    Innovative Formulations, www.innovativeformulations.com
    Internal Health, www.internalhealth.com
    IQ Products Company, www.iqproducts.com
    Iredale Mineral Cosmetics, Ltd., www.janeiredale.com
    Jack Black, www.getjackblack.com
    Jacki’s Magic Lotion, www.jackismagiclotion.com
    James Austin Company, www.jamesaustin.com
    Jason Natural Cosmetics, www.jason-natural.com
    Jeanne Rose Aromatherapy, www.jeannerose.net
    Jheri Redding (Conair), www.conair.com
    J.Lynne Cosmetics, www.jlynnecosmetics.com
    Joe Blasco Cosmetics, www.joeblasco.com
    John Amico Expressive Hair Care, www.johnamico.com
    John Masters Organics, www.johnmasters.com
    Kenra Laboratories, www.kenra.com
    King of Shaves, www.shave.com
    Kirk’s Natural Products, www.kirksnatural.com
    Kiss My Face, www.kissmyface.com
    KSA Jojoba, www.jojoba-ksa.com
    Lakon Herbals, www.lakonherbals.com
    Lander Company, www.lander-hba.com
    Lauren Amoresse International, www.amoresse.com
    Le F P Green Body Care, www.lefierpoodle.com
    Liberty Natural Products, www.libertynatural.com
    Life in the Woods, www.lifeinthewoods.ca
    Life Tree Products, www.lifetreeproducts.com
    Lotus Body Botanicals, www.lotusbody.com
    Lotus Moon, www.lotusmoon.biz
    Lucky Tiger, www.luckytiger.net
    LUSH Cosmetics, www.lush.com
    M.A.C. Cosmetics, www.maccosmetics.com
    Maine Shave, www.maineshave.com
    Mallory Pet Supplies, www.mallorypet.com
    Marcal Paper Mills, www.marcalpaper.com
    Marché Image Corp., www.beyontime.com
    Mary Kay, www.marykay.com
    Masada, www.masada-spa.com
    Mastey de Paris, www.mastey.com
    MESS Makeup, www.messnewyork.com
    Method Products, Inc., www.methodhome.com
    Mia Rose Products, Inc., www.miarose.com
    My Lip Stuff, www.mylipstuff.com
    Mystic Wonders, www.mysticwondersinc.com
    Naanis Naturals, www.naanishoppe.com
    Nadina’s Cremes, www.nadinascremes.com
    Naikid, Inc., www.naikid.com
    Natural Bodycare, www.natural-bodycare.com
    Natural Chemistry, www.naturalchemistry.com
    The Natural Dentist, www.thenaturaldentist.com
    Natural Salt Lamps, www.naturalsaltlamps.com
    Nature Clean (Frank T. Ross), www.franktross.com
    Nature’s Gate, www.naturesgatebeauty.com
    Nature’s Plus, www.naturesplus.com
    Nature’s Soap Dish, www.naturessoapdish.com
    Nexxus Products, www.nexxusproducts.com
    Nikken, www.nikken.com
    Nirvana, www.lotusbrands.com
    Nivea, www.nivea.com
    Nordstrom Cosmetics, www.nordstrom.com
    Norelco, www.norelco.com
    NutriBiotic, www.nutribiotic.com
    Nutri-Metics International, www.myavalla.com
    NuTru, Inc., www.nutru.com
    Oriflame USA,
    Orjene Natural Cosmetics,
    Oxyfresh Worldwide, www.oxyfreshww.com
    Parlux Fragrances, www.parlux.com
    Patricia Allison Natural Beauty,
    Paula’s Choice, www.cosmeticscop.com
    Paul Mazzotta, www.ecocare.com
    Paul Mitchell, www.paulmitchell.com
    Paul Penders, www.paulpenders.com
    PH Beauty Labs, www.phbeauty.com
    Prestige Cosmetics, www.prestigecosmetics.com
    The Principal Secret, www.principalsecret.com
    Pure & Basic Products, www.pureandbasic.com
    PureOlogy Serious Colour Care, www.pureology.com
    Rachel Perry, www.rachelperry.net
    Rainbow Research Corporation, www.rainbowresearch.com
    Recycline, www.recycline.com
    Renée Rouleau Skin Care, www.reneerouleau.com
    Revlon, www.revlon.com
    Rivers Run, www.riversrun.net
    Sebastian International (Wella), www.sebastian-intl.com
    Secret Gardens,
    Sensitille Naturals Ltd., www.sensitille.com
    Sevi Cosmetics, www.sevicosmetics.com
    Sex and the City, www.townleygirl.com
    Shaklee Corporation, www.shaklee.com
    Shaman Earthly Organics, www.shamanbeauty.com
    Shikai Products, Inc., www.shikai.com
    Silver Brights, www.citreshine.com
    Simplers Botanical Co., www.simplers.com
    Skinvac, www.skinvac.com
    Skyn Iceland, www.skyniceland.com
    Smashbox Cosmetics, www.smashbox.com
    Solgar Vitamin Co., www.solgar.com
    Sombra Cosmetics, www.sorenomoreusa.com
    Stila Cosmetics, www.stilacosmetics.com
    Strawberry Shortcake, www.townleygirl.com
    Strong Products, www.strongproducts.com
    Studio Magic Cosmetics, www.studiomagiccosmetics.com
    Sudz, www.organicsudz.com
    Sukesha (Chuckles), www.sukesha.com
    Suki Pure Skin Care, www.sukisnaturals.com
    Sun & Earth, Inc., www.sunandearth.com
    Tammy Taylor Nails, www.tammytaylornails.com
    Ted Baker Fragrance, www.shave.com
    Terra-No, www.terra-no.com
    TerraNova, www.terranovabody.com
    Terressentials, www.terressentials.com
    That’s So Raven, www.townleygirl.com
    Tommy Hilfiger, www.tommy.com
    Tom’s of Maine, www.tomsofmaine.com
    Trader Joe’s Company, www.traderjoes.com
    Tressa, www.tressa.com
    Unicure, Inc., www.unicure.com
    Un-petroleum, www.unpetroleum.com
    Upper Canada Soap & Candle Makers, www.uppercanadasoap.com
    Victoria’s Secret, www.victoriassecret.com
    Virginia Soap, Ltd.,
    V’TAE Parfum & Body Care,
    Wachters’ Organic Sea Products, www.wachters.com
    Warm Earth Cosmetics, www.warmearthcosmetics.com
    White Acres Farm, Inc., www.whiteacresfarm.com
    WomanKind, www.mwt.net/~womankind/
    The Works, www.theworkscleans.com
    W.S. Badger, www.badgerbalm.com
    Wysong, www.wysong.net
    XCD, www.xcdskin.com
    Xenna Corporation, www.xenna.com
    Xeno Company, www.xenocompany.com
    ZENMED, www.zenmed.com
    Zero Frizz, www.citreshine.com
    Zia Natural Skincare, www.zianatural.com
    Zuzu Cosmetics, www.gabrielcosmeticsinc.com


    Kaynak: PETA
    http://www.caringconsumer.com/
    resources_companies.asp
     
    Son düzenleme: 1 Haziran 2010
    hannaz bunu beğendi.
  6. 10 Kasım 2009
    Konu Sahibi : BeyazPerim
  7. Doro

    Doro Tantrumm! Üye

    Katılım:
    27 Haziran 2009
    Mesajlar:
    9.936
    Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    gözlerime inanamadım çok kötü ya neyi deniyorlar bu hayvanlar üzerinde?
     
  8. 10 Kasım 2009
    Konu Sahibi : BeyazPerim
  9. babykuzum

    babykuzum Popüler Üye Üye

    Katılım:
    16 Ekim 2008
    Mesajlar:
    458
    Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ah kıyamam yaaa lanet herifler başka bişekilde yapamazlarmı bunun denemesini kendi üstünde denesin allahım kedimi düşündüm bi an ufacık bişi oluoda içim acıo mafoldumben
    livim çok iyi bişeye değindin bitanem çok sağol
     
  10. 10 Kasım 2009
    Konu Sahibi : BeyazPerim
  11. BeyazPerim

    BeyazPerim Vay anası ya =) Pro Üye

    Katılım:
    2 Kasım 2008
    Mesajlar:
    12.856
    Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    196
    cnm neleri denemıyor ki =( birazdan hayvanlar üzerinde test yapan firmaları sizinle paylaşacagım inanın çok masum gözüken bir cok marka bunu yapıyor
    tatlım senin gibi duyarlı bir arkadaşımı topikte görmek harika

    deneyleri hayvanlar üzerinde test etmeyen firmalar var tabi ..
     
    hannaz bunu beğendi.
  12. 10 Kasım 2009
    Konu Sahibi : BeyazPerim
  13. CeYLo

    CeYLo Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

    Katılım:
    21 Ağustos 2009
    Mesajlar:
    2.304
    Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    vicdansizlar ya ne yapıyolar bu kadar
     
  14. 10 Kasım 2009
    Konu Sahibi : BeyazPerim
  15. Doro

    Doro Tantrumm! Üye

    Katılım:
    27 Haziran 2009
    Mesajlar:
    9.936
    Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    tavşanlar ne kadar da masum görünüyor yazık hareket bile edemiyorlar :KK43:
     
  16. 10 Kasım 2009
    Konu Sahibi : BeyazPerim
  17. **garfield**

    **garfield** Popüler Üye Üye

    Katılım:
    10 Aralık 2007
    Mesajlar:
    1.566
    Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    hiç bişey, özellikle bilim hiç de masum değil aslında. içim acıdı..değer mi tüm bunlara bilmiyorum :KK43:
     
  18. 10 Kasım 2009
    Konu Sahibi : BeyazPerim
  19. mn54

    mn54 Yeni Üye Üye

    Katılım:
    5 Haziran 2007
    Mesajlar:
    329
    Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    gerçekten gördüklerime inanamıyorum..içim acıdı.yazık ya. :KK43:(