Kozmetik ürün tecrübelerim ve sonuç: Hayal kırıklığı..

Konusu 'Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri' forumundadır ve eleo tarafından 8 Ekim 2008 başlatılmıştır.

8 Ekim 2008
    Konu Sahibi : eleo
  1. eleo

eleo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    herkese merhaba...aranıza katılmamın en önemli nedeni bu konudaki tecrübelerimi sizlerle paylaşmak.34 yaşındayım ve 22 yaşımdan beri bir kozmetik kullanıyorum.özellikle cilt bakımı ve selülitler alanında neredeyse uzmanlaştım.yüzüm ve göz çevrem için lancaster,lancome,elizabeth arden,givenchy,clinic,la roch posay,juvena,vichy ve belki şu anda anımsayamadığım markaları denedim.sonuç?!...hiçbir ürün kullanmayan ya da daha ucuz markaları kullanan yaşıtlarımdan bir nebze bile daha iyi görünmüyorum.

gelelim selülitlere...ne haplar yutmadım,ne tozlar,ne karışımlar içmedim.çok afedersiniz,popoma sürmediğim krem ya da yağ kalmadı.sonuç?!...yakında bacaklarımın arka yüzeyleri için belediyeden ''kat izni'' almam gerekebilir.işte bu yüzden sevgili dostlar -özellikle genç arkadaşlarım-,aşağıdaki tavsiyelerime lütfen kulak verin:

-akne,siyah nokta gibi sorunlarınız için asla kozmetik kullanmayın.bir cilt doktoruna görünüp,sadece onun önerdiği ilaç,jel ya da solüsyonları deneyin.

-kullanacağınız en pahalı nemlendiricinin nivea veya vichy'den farklı olacağını ummayın.organik,bitkisel ürünler tercih edin.evde bitkisel yağlarla hazırlayabileceğiniz doğal krem ve maske reçetelerine internetten kolayca ulaşabilirsiniz.

-selülit için boş yere ilaçlar ya da karışımlar içerek böbreklerinizi yormayın.etkili tek yöntem spor sanırım.''sanırım'' diyorum,çünkü hiç denemedim.

-ve unutmayın ki,genetik yapınız çok önemli.eğer genetik programınızda selülit ve derin kırışıklıklar varsa,onları biraz geciktirmek ya da hafifletmek dışında yapabileceğiniz hiçbir şey yok.ailenizdeki kadınları gözlemleyerek -özellikle anne ve hala- cilt yapınızın hangi tarafa benzediğini belirleyip ona göre önlem almanızda fayda var.:1shok:

2. 8 Ekim 2008
  3. damllaa

damllaa mutlu... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Paylaşım için sağol canım.Bu söylediklerin kulagımıza küpe olsun...

4. 8 Ekim 2008
  5. gurbaa prenses

gurbaa prenses KK'nın Haylaz Kızı Pro Üye

Beğenildi:
    190
    Ödül Puanları:
    213
    evet canım çok dogru seyler söylemissin
    23,75 yaşındayım ve bunu 23 yasımda kesfettim cok sukur :Saruboceq:
    selulit problemim hic olmadi ama akne siyah nokta ve bilumum cilt sorunlariyla cok cebellestim
    aldigim hic bir ürünü 2. ay kullanmayan ben şimdi neredeyse 4 aydır aynı ürünlerle cildimin dilinden konusmayi basardim hihoyyyt
    kullandıgım kozmetik ürünler bi ise yaramadigi gibi hic tüy olmayan cildimde az da olsa tüylenmeye sebep oldular kaydirigubbakcemile
    bi daha mi?
    asla....

6. 8 Ekim 2008
  7. eleo

eleo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    :) ben teşekkür ederim

8. 8 Ekim 2008
  9. dhilek

dhilek shizen & senritsu Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    pahalı kremlerin işe yaramadığını bende yeni keşfettim.

tabi beslenme ve yaşam şeklide çok önemli...alkol sigara tüketimi mesela...bunlarada dikkat etmek lazım...hee bi de dediğin gibi spor...

bunları yapıyonmu diye sorun yooo.....yapacam inşallah.....:eek:

10. 8 Ekim 2008
  11. EU1

EU1 Guest

selülit kremlerinin işe yaradığını ben de hiçç sanmıyorum. sporla desteklenirse ancak... selülit ilaçlarını, haplarını beni 1 beden inceltceğini bilsem bile mümkün değil içmem. spordan üşenerek, daha kolay zayıflayayım diye böbreklerime, sağlığıma zarar vercek değilim. asla. yasakkelime
    sivilce, siyah nokta sorunum hiç olmadı. ayda 1 regl zamanı 1 2 sivilce çıkar yüzümde, çıkmaya başladığını gördüğüm anda clean&clearın 4saatte geçiren jelinden sürüyorum, o sivilce olduğu gibi kalıyor, kesinlikle büyümüyor. (2 tane çıktığında birine sürmüş, diğerine sürmemiştim, sürdüğüm büyümedi ve diğer güne geçmiş gibiydi, sürmediğimse büyüdü, tamamen geçmesi 1 hafta falan sürdü.) sırnaşık şey
    genetik çok önemli faktör, Allahtan annemin yüzü kırışıklık bakımından çok iyi yaşına göre. Şeniz

12. 8 Ekim 2008
  13. Selenais

Selenais Kelepceliyim ben sana Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    elizabeth arden, lancome.. vs.. bunlar parfumerilerde buldugumuz bolbol parfum iceren urunler. zaten iyi olmasini beklemem ben,
    Uzman olcam ya =)
    Cilt ve vücut terapisti olmaya son 6ay kala sunlari søylemek istiyorum.

Krem tekbasina bir ise yaramaz, cildin icin sürdugun kremi sürerken bide sigaraya kozmetik ürününe uykuna strese dikkat etmelisin.

Celilutlerin icin surdugun krem harika bi urun var ønerebilecegim "Matis Ice Cold Slim" Yalniz bu bile sporsuz veyaz güzellik merkezindeki yatipta birsuru para ødedigin makinalar olmadan olmaz.

Ve son olarak: Cilt bakimi urunleri icin cilt uzmanina veya Eleo`nunda dedigi gibi cilt doktoruna gidin, parfumeriden en ünlü taninmis markalari almak bi ise yaramaz,
    kutusu ve ismidir guzel olan

Not- Pilar, arkadasinin cildi ne durumda?

14. 8 Ekim 2008
  15. libra55

libra55 Guest

ben de 20 yaşımdan bu yana pahalı ama hiçbir işe yaramayan ürünlerden kullandımÇok üzgünüm çoook
    sonucun sadece cüzdanıma zarar verdiğini ve daha ucuz yöntemlerden çokça da bir farkının olmadığın anlamam biraz uzun zaman aldı:nazar:
    şu anda 25 yaşındayım ve yaklaşık 3 aydır , cildimi chicco'nun bebe şampuanı ile temizliyor ,
    bepantene krem ile nemlendiriyor ve saf gül suyu ile tonikliyorum..
    sonuç:cildim adeta bebek cildi gibi tertemiz ve yumuşak ve artık nadiren fondöten kullanıyorum:icecream::nazar:

16. 8 Ekim 2008
  17. Pink_U

Pink_U Eğrilere eş misin dünya Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    -akne,siyah nokta gibi sorunlarınız için asla kozmetik kullanmayın.bir cilt doktoruna görünüp,sadece onun önerdiği ilaç,jel ya da solüsyonları deneyin.

buna bende katılıyorum bi kaç siyah nokta ve sivilcem vardı bi güzellik uzmanı tarafından kozmetik kullanmaya teşvik edildim.cildimde bi tek düzgün yer kalmayana kadar sivilce çıktı yüzümde.cildiniz azda olsa sivilceliyse kozmetik ve güzellik uzmanlarından uzak durun.harcadığım servette yanıma kar kaldı.

18. 8 Ekim 2008
  19. EU1

EU1 Guest

canım ben ona clinique nemlendirici vermiştim, o iyi geldi diyor. öyle araştırmaya falan yanaşmıyor erkek ya :mymeka: boşver diyor bide kendinle uğraşman bitti bana mı geldi sıra falan diyor hatta :mymeka: canım ben birşey okumuştum, kırışıklıkların en büyük nedeni cildin kuru olması, kuru ciltler daha çabuk kırışır diye, doğru mu?