Kozmetik Ürünler ile Eczane ürünleri Arasında Ciddi Farklar Var mı?

Konusu 'Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri' forumundadır ve EU1 tarafından 5 Şubat 2009 başlatılmıştır.

5 Şubat 2009
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

biraz kontrol ettim böyle bir kıyaslamanın yapıldığı başlık bulamadım...aramızda bu konularda çok deneyimli, araştırmış arkadaşlar var...eczane ürünleri la roche, avene, ddf vb ürünler ile clinique, lancome, biotherm gibi ürünler arasında ne gibi farklılıklar vardır? yardımcı olursanız çok sevinirim...

2. 5 Şubat 2009
  3. Womanizer

Womanizer Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    galiba cilt tipine beklentilere göre değişiyor kıyaslamalar.

mesela clinique, biotherm gibi markalardan çok memnun olanlar da var ama tam tersine memnun olmayanlar da var.

ben clinique 3 lü setinden kullanmıştım temizleme jelinden memnun kalmamıştım iyi temizlemiyor gibi geliyordu bana.

ama eczane ürünlerinde denemek amaçlı avene nin yüz temizleme jelinden çok memnun kaldım ama bazıları da ciltlerini yağlandırdığından yakınmış.bende böyle bir sorun olmadı.

daha güvenilir olduğunu düşünüyorum eczane ürünlerinin. murad ın nar özlü temizleyicisini kullandım memnunum mesela ama yine beğenmeyenler de var.

özellikle temizleme jelleri,tonikler, nemlendiriciler gibi ürünlerini deneyerek kıyaslama yapmak uygun olur.

bu yüzden ben eczane ürünleri derim ama bir başkasının cildi kozmetik ürünleri de tolere edebiliyordur memnundur bilemem

4. 5 Şubat 2009
  5. EU1

EU1 Guest

from6234 teşekkür ederim...işte bu fikirleri duymak istiyorum bu ürün ler hangi ciltlerde farklılık gösteriyor? kimler yarıyor yani sorunlu ciltler eczane ürünümü kullanmali gibi...ilgine tekrara teşekkür

6. 5 Şubat 2009
  7. mavi deniz

mavi deniz son 4 gün Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    aslında eczane ürünü daha güvenilir gibi geliyor bana ama nedense çok fazla işe yaramıyormuş gibi de geliyor ben tam cvbı ne kozmetikte ne dermokozmetikte alamadıgım içindir herhalde ..ama bence cilde hangisi iyi geliyorsa o ve deneme yanılma yoluyla maalesef yapabilirz bunu eczane ürünü birine iyi gelirken digerine iyi gelmiyor bu kozmetik ürünler içinde geçerli ..ama tabii ki hangi cilt hangi ürünü kullanıyor mennunmu memnun degilmi en dogru cvbı burada bulabiliriz sanırım..

8. 5 Şubat 2009
  9. Womanizer

Womanizer Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    benim cildim karma.T bölgesi yağlı yanaklarım kuru. sivilce sorunum yok ama bakım yapmadığım zaman burun üstünde komedonlar oluşuyor.

tedavi amaçlı değil de bakım ve temizlik amaçlı ürün kullanıyorum canıma.s.

Son düzenleme: 5 Şubat 2009
  10. 5 Şubat 2009
  11. selin_as

selin_as mutluyum :) Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    Tedavi amaçlı ürünler herzman bence doktor kontrolü altında ollmalı.kendı kafanıza göre ilaç almayın.her cilt tipi farklıdır ve değişkenlık gösterir.bazılarına iyi gelen herkeze iyi gelmek zorunda değildr.bilinçlı olalım diyorum:)))

12. 5 Şubat 2009
  13. narcoleptic

narcoleptic A'raf Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    eczane ürünlerini tercih edenlerdenim,murad ın ürünlerini kullanıyorum çok memnunum,daha önce kozmetikleri de kullanmıştım çok fark etti diyebilirim,tedavi amaçlı ürünlerin mutlaka doktor kontrolünde yapılması gerektiğini düşünüyorum,hatta birkaç arkadaşım temizlik ve bakım amaçlı aldıkları ürünleri bile dermatolağa danışıp aldı.

14. 5 Şubat 2009
  15. EU1

EU1 Guest

arkadaşlar teşekkürler...eczaneye gidiyorsun bişey söylüyor...markaların uzmanları daha başka şeyler anlatıyor...bende sizlerin fikirlerini merak ettim

16. 10 Şubat 2009
  17. EU1

EU1 Guest

............................

18. 10 Şubat 2009
  19. mavi deniz

mavi deniz son 4 gün Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları: