kpederim ve kvalidem ve hatta eşimin bencilliği

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve MelisaMelisa tarafından 2 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

2 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : MelisaMelisa
  1. MelisaMelisa

MelisaMelisa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Yine aklım karıştı ve sizlerle dertleşmek istiyorum. artık dayanamıyorum. ben nasıl berbat bir insanımki sürekli sorunlarla yaşamak zorundayım acaba? Kayınvalidem ve kayınpederimle yanyana oturuyorum ve evlerimizin içinde geçişi sağlayan bir kapı var. önceki konularda mevcut:KK43: sorun ise bunlar 1 hafta önce yazlığa gittiler, k.pederim bu hafta geri geldi yalnız başına,işleri varmış.neyse geldiği gün ben yemek hazırladım ve yedik beraber gece 11:00 filan evine geçti. ertesi gün eşimle işlerini hallettiler ve öğlen yemeğe yine bana geldi.buraya kadar sorun yok.dünde eltimde ( alt katında) yedi. eltim bugün işe başladı. ben sabah annemlere gitmek istedim. ve k.pederime arabayla işin varmı ben alacağım diye tel açtım ve var tabii hem sen daha annenlere yeni gittin. ne işin var, özledinmi? dedi bende özledim dedim. arabayla işin varsabeni bırakırmısın dedim. bıraktı ama bana hesap sormasından üzüntü duydum. bugüne kadar buna müsade edecek hiçbir harekette bulunmadım. eşime anlattım. eşimde gitmesen iyi olurdu diyince iyice şok oldum. babası gelmişte benim evde ona yemek hazırlamam lazımmış, eltim çalışıyormuş artık.( bu arada cuma kuzenimin kınası pazarda düğünü var) zaten 2 gün evde olmayacakmışım bari bugün evde olsaymışım. bende pardon ama ben senin babanın yemesinden içmesinden sorumlu değilim dedim. senin bana hak vermen gerekirken babanı destekliyorsun dedim. veeee inanılmaz bir kavga. kızlar ben haksızmıyım yaa sürekli dipdibeyiz tam yazlığa gitti kurtuldum derken hemen geri geliyor ve k.validem olmadığı için herşeyi beni bağlıyormuş. ben artık sürekli başkalarını mutlu etmeye çalışmaktan bıktım yaa. banane yaa bir yemek ısmarlayıp yiyemezmi yani.ayrıca haftaya bizimde yazlığa gitmemizi istiyorlar. ben senelerdir yazlığa kocamla başbaşa gitmedim. insanlar demiyorki bir hafta biz ist'da duralım gençler başbaşa kalsın. bıktım vallahi ailesinden ölüyorum artık ...:gitme:

2. 2 Temmuz 2010
  3. perseid

perseid Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sen çalışmıyormusun canım, pazarlama uzmanı olduğu yazıyor üstte.çalışıyorsan sende eltin gibi sıyrıl işin içinden
    bencede kayınpederinin yemek işi sana düşmez. içinden gelir hazırlarsın, ama hazırlamadı diye sorun olmamalı. bu arada araba kimin? sizinse izin alma bence arabayı kullanacağın zaman. ayrıca "buna müsade edecek harakette bulunmadım" diyorsun ama kayınpederin karışmayı hak görüyor... eşine bu durumu kabullendirmen lazım, babası eli ayağı tutan bir adamsa yemeğinide yapabilir hiç bişi yapmasa 2 yumurta kırar yada en kötü ihtimal hazırlar gidersiniz, oda ısıtıverir.
    bu erkekleri anlamıyorum, evlenene kadar ailelerini sallamazlar bile evlenince kıymete biner. ortada sorun olacak konu yokken boşa kavga etmişsiniz.

4. 2 Temmuz 2010
  5. LiLithy

LiLithy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    Koskoca adam kendi yemeğini yapamıyormuşmu. Sürekli onlarla birlikte olmaktan sıkılmış olmanızda çok normal. Bence zaten sizin asıl sorununuz bu.. ılk önce eşinize artık başbaşa kalmak istediğinizi söyleyin ve eşinzin ailesinede bunu ucundan belli edin. Böyle anlayışsız insanları hiç haz etmiyorum

6. 2 Temmuz 2010
  7. MelisaMelisa

MelisaMelisa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    işten ayrıldım canım 1 yıl oldu. artık bende çalışmayı düşünüyorum, kızım büyüdü. ayrıca araba k.pederimin ama eşime araba al dediğimde kapıda araba var diyor ve almıyor. ve ben arabasızlığıda alışık olmadığım için istemek zor geliyor. haftada bir filan mecburen istiyorum. dolapta yemek var ama konu ısıtmak değilki zulmetmek.

8. 2 Temmuz 2010
  9. perseid

perseid Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    eski konularınıza baktım. dediğiniz gibi sizin sorununuz eşinizin ailesiyle olan ortak yaşam. bu durumu düzeltmeyen eş ve kayınpeder tabi annenize gitmenize de karışır. bence eşinizin ve ailesinin ciddi bir uyarıya ihtiyacı var. özel yaşamınız bu kadar ihlal edilmemeli.

10. 2 Temmuz 2010
  11. yusufun_annesi

yusufun_annesi Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    İşte buna çıldırıyorum.
    Birileri çıkıp karşımıza bize sorumluluklarımız öğretmeye çalışıyor;
    Ve sorumluluk adı altında öğrettikleride onların işine gelenler sadece.

Annenize gidişiniz şaka ile karışık iğnelenmiş kayınpederiniz tarafından...tamam buraya kadarı sinir bozucu ama tahammül edilebilir.

Eşinizin evet ama gitmemelisin.Babama yemek hazırlamalısın.
    İşte burda şalterler atıyor.

(Burada o ara kapı ne yahu,kapatmazlarda asla onu)

12. 2 Temmuz 2010
  13. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    kayınpederinize neymiş yaa ailenizi özlemenizden gitmenizden açıklama yapmak zorunda değilsiniz. hele de düğün üstü zaten uzatan akrabalar gelir yardıma ihtiyaçları olur böyle şey söylenmez bile. eşiniz heralde ana kuzusu. hala kendinin bir aile reisi olduğundan haberi yok.
    eşinize karı koca olduğunuzu ve kocalar dışında eşlere kimse karışmaz bunu anlatanız gerek.
    koca olduğunu unutmuş kayınpederiniz de sizi evin küçük kızı sanıyor herhalde.
    çok üzüldüm. ama siz o binadan taşınmadıkça hiçbirşey düzelmez.
    Allah sabır versin.

14. 2 Temmuz 2010
  15. Tiryandafila

Tiryandafila Çok ŞÜKÜR. Pro Üye

Beğenildi:
    581
    Ödül Puanları:
    188
    Sizi yoran zaten yemek yapmak değil anladığım kadarıyla.
    Ayrıca bütün gün başını bekleme ve hergün yemeğini yapma göreviniz yok.
    Hergün beraber olmak, yalnız kalamamak, sık boğaz etmeleri, bir de üstüne gitmişken, tekrar gelip, kayınpederinizin herşeyinin sizin üstüneze kalması zor tabi ki.
    Annenize ister hergün gidersiniz, buna ancak eşiniz belki birşeyler söyleyebilir ancak.
    Kayınpederi ilgilendiren bir durum yok.
    Siz zaten senin baban beni ilgilendirmiyor dememişsiniz,
    1 günde dışarıdan söyleyip idare edebilirler.
    Sürekli yüklenmek bana göre de doğru değil.

16. 2 Temmuz 2010
  17. cryptic

cryptic Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    12.452
    Ödül Puanları:
    288
    canım Çok ÜzÜldÜm ya allahtan benım kayınpeder kızından baŞkasına gıtmezde rahatım hıÇ Çekılecek gıbı deĞıl vallahı
    canım okadar ınsanın ıÇınde tatıl matıl yapılmaz zaten hızmet etmekten fırsat kalmaz
    dıyer yazınıda hatırlıyorum eŞın senı anlamıyor sanırım

18. 2 Temmuz 2010
  19. cryptic

cryptic Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    12.452
    Ödül Puanları:
    288
    melısacım bence Öyle kalabalık olucaksa hıÇ gıtme tatıle bence yok mıllete yemek pıŞır gÜleryÜzlÜ ol bılmem ne