Kpek Dileri damakta gml kalpta onu yaptran var m ?

Konusu 'Ağız - Diş Sağlığı ve Bakımı' forumundadır ve anthemiz tarafından 14 Eylül 2009 başlatılmıştır.

14 Eylül 2009
    Konu Sahibi : anthemiz
  1. anthemiz

anthemiz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benim köpek dişlerim çıkmadı damakta gömülü kaldı hala süt dişi var bu sene yaptırmayı düşünüyorum görünüm olarak kötü durmuyo dikkatte çekmiyo ama zaman ilerledikçe düşücek ve orası boş kalıcak dedi doktor . bu süt dişleri çekilicekmiş tel takılıp damağı açıp dişleri yerine getirceklermiş. ama sanırım ağrısı bol bi iş yaptıran varsa veya bi bilgisi olan anlatsın korkmaya başladım mafoldumben

2. 14 Eylül 2009
  3. rainmistik

rainmistik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    aynı problem.köpek dişim ameliyatla alındı benimki çok yukarıdaydı 2 saat sürdü ameliyat zordu .1 ay sonra tel takıldı şuanda 6 aydır takılı boşluk doldu ve çokgüzel gözüküyor 6 ay daha kalacak

4. 14 Eylül 2009
  5. anthemiz

anthemiz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ağrı oluyo tabi ama şiddeti çokmu
    korkulacak bişey warmı söyleyin açıkca :)

6. 14 Eylül 2009
  7. rainmistik

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    ameliyattan sonra ağzımın içine tuhaf bi damaklık takıldı tellerle 1 hafta kaldı yüzüm hafif şişti ısıramadım yemekleri çorba içtim hep dikişler alındı 2 hafta sonra yavaş yavaş geçti ağrıkesicilerle hafifliyor ağrısı dediğim gibi ameliyattan hiç farkı yok ama gerekliydi yani o gömük diş ileride içerde tümör yapabiliyormuş şimdiçok rahatım tellerin hiç zorluğu yok ama deyiyor kesinlikle zahmetine
    bu arada ben üniversite hastanesinde doç a yaptırdım sinirler olduğu için tehlike olabiliyor iyi bi yerde yaptır

8. 14 Eylül 2009
  9. koalaa

koalaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    ay kızlar benimde sol köpek dişim damakta yaaa.
    benimkide düşmedi çürümüştü çektirdim yerine protez diş taktırdım tabii film falan çekilmeden yapıldı bu işlem.özel muayenede.şimdi dmaakta dişin uç kısmı dilime geliyo.tam çıkmadı ama.sinizüt var diye biliyodum ben o diş sünüslere baskı yapıyomuş ve ağrı yapıyo.sinizüt te yokmuş.
    nasıl aldıracam bilmiyorum çok korkuyorum diş doktoru fobim var o dişlerimi çektirirken bile baygınlık geçirdim of yaaaaa çok mu zor ameliyat
    ayrıca alt 20 lik dişlerimde çıkamıyomuş kemiğe denk geliyomuş onlarda iltahap yapmış onlarıda aldırmam gerekiyomuş.ateş baş ağrısı yapıyo
    ben yandım yaniii
    napacam bilmiyorum

10. 14 Eylül 2009
  11. anthemiz

anthemiz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    işimiz zor gerçekten
    bende iyi bi yere yaptırmayı düşünüyorum önemli şey çünkü sen kurtuldun rainmistik bittiğine sevindim
    koalaa senle kaderimiz aynı bende korkuyorum aslında okdarda korkucak bişey yok ama içeri girerken bi heycan basıyo bende onu diyorum köpek dişlerim çıkmadı 20lik dişlerimde çıkmaz :)

12. 14 Eylül 2009
  13. rainmistik

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    sağol bu arada benim alt damakta nerdeyse boğazıma yakın bir yerde birtane daha var ama o sinirden geçiyormuşve felçolma tehlikesi varmışüzde kabul etmedim bu yüzden alta tel takmadılar napalım o tehlikeyi göze alamam

14. 14 Eylül 2009
  15. anthemiz

anthemiz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    iyi yapmışsın bende olsam yapamazdım içim rahat etmezdi Allah korusun bide başımıza gelir fln

16. 14 Eylül 2009
  17. koalaa

koalaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar benimki hemen ön dişimin yanında
    yani ön dişimin arkasında diş etimin hemen yanında ucu.kök kısmıda köpek dişimin yanındaki 2 diş sonrasında oda diş etime yakın

18. 14 Eylül 2009
  19. anthemiz

anthemiz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    sen nezaman yaptırmayı düşünüyosun