KPSS B Grubu işletme bölümünde olanlar en az kaç puanla atmaları oluyor?

Konusu 'Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS)' forumundadır ve meltemsahin tarafından 1 Ekim 2009 başlatılmıştır.

1 Ekim 2009
    Konu Sahibi : meltemsahin
  1. meltemsahin

meltemsahin Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    meraba arkadaşlar.ben işletme mezunuyum ve b grubundan giricem sınava.b grubunun önlisans sorularına göre daha mı zor.yada konuları farklı mı.birde sanırım ikisindede düz memurluk için tercih yapılıyo fakat lisanlar dahamı öncelikli oluyo.çünkü lisanstan daha az puanla atanıyo diye biliyorum.birde en düşük kaç puanla atnılıyor bilen var mı.mesela ben bursadayım ve evli olduğum için burayı kazanmak zorundayım acaba istediğim yer için kaç puan almam gerekiyor.şimdiden teşekkürler...

2. 2 Ekim 2009
  3. meltemsahin

meltemsahin Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    arkadaşlar kimsenin bi fikrii yok muu?

4. 5 Ekim 2009
  5. minish 21

minish 21 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    canım bende işletme mezunuyum ve sanırım a dansa b grubuna giricem a grubunun çoğu zaten ing. istiyomuş.bende b ye giricem ama araştırmaklada bişeyler bulamıyorum b den işletme mezunları nerelere atanabilir?kaç puan gerekir en az bilemiyorum yaa...

6. 5 Ekim 2009
  7. meltemsahin

meltemsahin Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    evet canım a dan atanabilmek çok zor.güzel bi puan alsan bile sonrasında mülakatla eleme yapıyolar.ben önlisans giricektim ama aof sınavını geçmişim malesef.o şansımı kaybettim.şimdi çok zor olucak.dediğin gibi araştırmakla bulunmuyor.tecrübeli birilerinden bilgi almak lazım.inşallah başarabiliriz.ama atamalar düz memurluklara yapılıyor canım.ptt belediye gibi...

8. 5 Ekim 2009
  9. Ati

Ati Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben biraz bilgi verim bildiğim kadarıyla aöf de 3 sınıfa gectiniz sanırım ama sorun değil bizzat bürodan ögrendik arkadaşım için genede önlisans diploması alabiliyosunuz kaydınızı sildirip daha sonra gene aynı yıl içinde başvurup 3 sınıftan devam edebiliyosunuz.A grubu atanmak zor ingilizce isteniyo ayrıca sözlü ve yazılı mulakatlar sınavlar var ama B grubu düz memurrluk 2 yıllıkta olsa 4 yıllıkta olsa atanmak için kesin şart bir kere 70 geçmek ama ii bir şekilde atanım garanti olsun dersen enaz 85 almalısın ayrıca memurlar .net diye bir site var orda her türlü bilgiyi bulabilirsin umarım yardımcı olabilmişimdir.

10. 5 Ekim 2009
  11. meltemsahin

meltemsahin Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    teşekkür ederim yardımın için.malesef ben 4,sınıfı bitirdim aofta.bir dersten kalmıştım bütünlemede onu geçmişim.hiç ümidim yoktu geçmekte istemiyordum önlisans olarak girmek için.şimdi b den giricem artık.sizde kpss yemi hazırlanıyorsunuz yoksa kazandınız çalışıyor musunuz:)

12. 5 Ekim 2009
  13. Ati

Ati Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yok cnm bende sizler gibi kpss hazırlanıyorum inaşallah bu sene hepimiz kazanır ve yerleşiriz bir yere:Saruboceq::nazar:

14. 6 Ekim 2009
  15. meltemsahin

meltemsahin Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    inşalah canım.canım bi soru daha.ben daha başlamadım derse ve kaynak olarak ihtiyaç yayınlarının setini almayı düşünüyorum.100tl civarı.acaba bu kaynak nasıl bi bilgin var mı.birde acaba set mi alsam yooksa ayrı ayrı kitap mı...

16. 16 Şubat 2010
  17. karaca16

karaca16 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    meltem bilmiyorum cevabım geç mi oldu ama yediiklim ve ihtiyaç öneririm zaten elinde iki kaynak olmalı .... ben de işletme mezunu olarak şu anda hazırlanıyorum bursa istiyosan 90 şart ama diğer iller için işletme mezunu 85 lere kadar şu son alım itibariyle düştü hepinize canı gönülden başarılar .... bana da :KK43: öptümm

18. 16 Şubat 2010
  19. mors

mors cantanem Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bikez girmistim b grubuna 76 aldim tabi bisey olmadi o donem atanan biriyle tanismistim 90-ustu aldigini soylemisti..