kpss de atanma hakkında

Konusu 'Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS)' forumundadır ve EU2 tarafından 5 Ekim 2009 başlatılmıştır.

?

lise mezunumu yoksa aöf iktisat önlisans mezunu olarak mı atanma şansım yüksek?

1. lise mezunu

Oylanma: 6
    16,7%
  2. aöf iktisat önlisans mezunu

Oylanma: 31
    86,1%
Birden fazla oy kullanılabilir.
    5 Ekim 2009
    Konu Sahibi : EU2
  1. EU2

EU2 Guest

Merhaba arkadaşlar,ben şunu çok merak ediyorum,fikri olan yorum yazabilir mi acaba
    lise mezunu olarak mı yoksa açıköğretim iktisat önlisans mezunu olarak mı atanma şansım yüksek? Şİmdiden teşekkürler

2. 5 Ekim 2009
  3. Ati

Ati Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    aynı soruyu bana arkadaşımda sormuştu lise mezunu olarak pek tercih yok aslında bide düz lisemi meslek lisesimi oda var tabi ama önlisans mezunu olarak daha çok yer ve alan var tercih yapılcak benim düşüncem bu arkadaşımda önlisanstan girmeyi mantıklı buldu ama siz nasıl düşünürsünüz bilemem ama bence sitelerde araştırma yapın dogru kararı siz verirsiniz

4. 5 Ekim 2009
  5. EU2

EU2 Guest

öncelikle yorumun için teşekkürler:)
    aslında ben de önlisan olarak düşünüyordum fakat araştırmalarımın sonucunda,önlisans düzeyinde iktisat olmadığı için (lisans olarak geçiyormuş), bu konuda sadece bir yer seçiyorlarmış o da "meslek yüksekokullarının herhangi bir programından mezun olmak" olan 3001 kodu seçilebiliyor.. yabancı dil ağırlıklı lise mezunuyum.Önlisan düzeyinde istiyorum fakat atanma şansım hangisinde daha fazla ise ondan gircem,çok kararsızım. bu konuda da bilgilerinizi,yorumlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum arkadaşlar

Son düzenleyen: Moderatör: 5 Ekim 2009
  6. 10 Ekim 2009
  7. EU2

EU2 Guest

ankete katılacak ve bildiklerini paylaşacak başka arkadaşlar yok mu?

8. 11 Ekim 2009
  9. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    ön lisans mezunu iken lise mezunu olarak sınava başvuru yapabiliyor musun?

10. 11 Ekim 2009
  11. EU2

EU2 Guest

Ben şuan açıköğretim okuyorum, iktisat okuduğum için 2010da 2.yılım bitiyor kısmetse,lise mezunu olarak kafama yatarsa önlisans diploması almicam ama arkadaşlar önlisans dediği için büyük ihtimalle önlisans diplomamı alıp,kpssye önlisans olarak gircem.

12. 11 Ekim 2009
  13. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    lise mezunu ile ön lisans arasında fark olmalı zaten

umarım başarırsın

14. 11 Ekim 2009
  15. EU2

EU2 Guest

evet , ben de atanma konusunda hangisinin daha iyi olduğunu merak ediyorum bir de ben açıköğretim iktisat mezunu olacağım bu bölümden atanma şansım ne? Bunları merak ediyorum düşükse de hiç önlisans diploması almayıp aöf 3. sınıfa devam edicem lise mezunu olarak giricem sınava da

16. 11 Ekim 2009
  17. EU2

EU2 Guest

Arkadaşlar seneye yani 2010 da kpssye girmek istiyorum,çalışmak istiyorum ve bir güvencem olsun istiyorum bu yüzden kpssye gireceğim fakat atanma sorunu olduğu için hangi türden girersem daha çabuk atanırım diye araştırma yapıyorum ona göre de,şuan 2.sınıfa yeni geçtim kısmetse alttan dersim olmadan 2. sınıfı bitirmeyi düşünüyorum fakat iktisat okuduğum için ve iktisat lisans diye geçtiği için atanamam diye korkuyorum ya da şansım düşük olursa diye birşey söz konusu olursa önlisans diplomamı almicam direk lise mezunu olarak sınava gireceğim ama yok önlisans kpssinden daha kolay atanmam olursa önlisans diplomamı alcam.Ben o yüzden böyle bir konu açtım,hangisinden atanma şansım yüksek.Umarım doğru anlaşılmışımdır,aklıma takıldı da ayrıntılı anlatayım dedim:)

18. 12 Ekim 2009
  19. ela

ela Guest

kesinlikle ön lisans.bende 2010da halkla iilişkiler ön lisan mezunu olarak girmeyi düşünüyorum ama nasıl nerden başlıcam çalışmaya bilmiyorum.hem iş hem a.ö dersleri hemde kpss hazırlanma çok yoğun olacak.sen kurs alıcakmısın hangi yayından ve ilk olarak hangi derslerden başlıcaksın.