KPSS yerletirmeleri/atamalar sadece SYM mi yapyor?

Konusu 'Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS)' forumundadır ve DepresifPolyanna tarafından 22 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

22 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : DepresifPolyanna
  1. DepresifPolyanna

DepresifPolyanna Bilmemek Mutluluktur. Pro Üye

Beğenildi:
    6.467
    Ödül Puanları:
    238
    2008 KPSS ye girdim ilk atamalarda olmadı yerleşemedin, hala bekliyorum sürekli OSYM nin yerleştirme takvimini arşınlayıp duruyorum, en son Şubat ta sağlıkçılar atandı hala ek yerleştirmeler yok, acaba direkt kurumdan başvurma yapabileceğimiz yerler var mıdır? sadece OSYM den mi yapılıyor bu işler, umarım anlatabilmişimdir derdimi çok canım sıkılıyor bu duruma tek ümidim memurluk kalmıştı o da olmayacak galiba senağlama , bu sınav 2010 a kadar geçerliymiş ne kaldı ki, çok az atanma yapıldı bu sene:1no2:

2. 23 Mayıs 2009
  3. celebrian

celebrian o biiir ADANALI... Üye

Beğenildi:
    1.385
    Ödül Puanları:
    163
    bende senin gibi bekleyenlerdenim malesef hala bir alım yok ve dediğin gibi iki sene süresi var elimizden bişeyde gelmiyor malesef bu sene de gireceğim bakalım...

4. 23 Mayıs 2009
  5. Ocean

Ocean Rabbime Emanetsin Efe'm Pro Üye

Beğenildi:
    334
    Ödül Puanları:
    188
    canım kurumlar da alım yapabiliyor bazen..
    tabi branşınla çok alakalı..
    örneğin bir çok kurum ııBF mezunu, Hukuk mezunu istiyor..

6. 7 Haziran 2009
  7. La_Reina

La_Reina Guest

evet genel alımları osym yapar ama bazı kurumlarda kendi alım yapabilir.. mesela bankalar personel alır kpss den 70 puan şartk koşar kendileride sınav açar böyle alanbilirler ancak ama genel kpss puanıyla sadece osym alım yapar.. yukardaki arkadaşında dediği gibi bölüme bağlı sözleşmeli alım yapan kurumlar olur...

8. 13 Haziran 2009
  9. DepresifPolyanna

DepresifPolyanna Bilmemek Mutluluktur. Pro Üye

Beğenildi:
    6.467
    Ödül Puanları:
    238
    Peki bu tür alımlar yapan bildiğiniz kurumlar, bankalar var mı? hangileri? mesela belediyeler bu şekilde atama yapıyor mu?