Kpss

Konusu 'Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS)' forumundadır ve therita tarafından 5 Mart 2007 başlatılmıştır.

5 Mart 2007
    Konu Sahibi : therita
  1. therita

therita Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    KPSS'ye hazırlanan öğretmen adayı yok mu içimizde benim gibi?belki fikir alışverişinde bulunabiliriz faydası olmazmı ne dersiniz?

2. 5 Mart 2007
  3. therita

therita Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    tamam olabilir neden olmasın

4. 6 Mart 2007
  5. therita

therita Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    ben yargıdan çalışıyorum peki sen nasıl çalıştın?tarih dersi unutuluyor bilgiler birbirine karışıyor sanki ayyyhh tarih artı vatandaşlık nasıl olacak böyle :sm_confused:

6. 6 Mart 2007
  7. AyseniL

AyseniL Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim bi arkadaşım girdi ve kazandı şimdide ataması izmir de olduğu için orada görev yapıyor ama açıkçası benimde çok inancım yok kpss ye ...

8. 6 Mart 2007
  9. ebrugen

ebrugen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar öğretmen değilim..kpssye girdim gecen yıl...ocakta atamam yapıldı..güvenderden çalıştım...çok iyi bi kitap..yargıda iyi...bol bol deneme testi öneririrm...

10. 6 Mart 2007
  11. ebrugen

ebrugen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    ben varım..hem yüksek bi puanda almadım..82 aldım..dsi ye atandım..ilk atamalarda atanamam diye düşünüyordum..ama oldu...çalışırsanız mutlaka olur..ayrıca ben gecemi gündüzüme katıp çalışmadım..gunde 1 ya da 2 saat çalıştım...ama düzenli çalıştım...darısı sizlerede olsun...

12. 8 Mart 2007
  13. therita

therita Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    bende tarihten sıkıntılıyım dersaneye gidiyorum tarihçimiz sürekli tarihe çalışmamız ve hergün soru çözmemiz gerektiğini söylüyor işte bunu yapamıyorum ve konular ilerledikçe birbirine karışmaya başlıyor özellikle şu beylikler karışıyo off:1no2:

14. 8 Mart 2007
  15. trueblue

trueblue fıstık anne:) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    ben varım kızlar.2004 yılında son sınıftayken çok da umursamadan girmiştim sınava.özel sektörde çalışmayı düşünüyordum açıkçası ama işler istediğim gibi gitmeyince biraz işsiz gezdim.daha sonra yerleştirme olacağını duydum ve başvurdum.2005 yılı ağustosunda formlarımızı doldurduk.ekim ayında da şu anda çalıştığım kamu kurumuna yerleştirildim.benim de hiçumudum yoktu.ayrıca aynı zamanda özel bi kurumda çalışıyordum hem de öyle böyle değil sabah 8 akşam 10-11.haftasonu yok.şu anda çok şükür çok rahatım.8-17 çalışıyorum ve haftasonlarım bana ait.en önemlisi de sosyal güvencem var.Rabbimisteyen herkese nasip etsin.hazırlanan arkadaşlara şimdiden başarılar.

16. 27 Nisan 2007
  17. NILBERA

NILBERA SeVGi KeLeBeĞi Pro Üye

Beğenildi:
    82
    Ödül Puanları:
    153
    2006 KPS Sınavı'nda her adayın cevaplandırmakla zorunlu olduğu “Genel Kültür” testinde aldıkları puanlarla yükseköğretim programları içinde bazı meslekler öne geçti.
    2006 Kamu Personeli Seçme Sınavında (KPSS), her adayın cevaplandırmakla zorunlu olduğu “Genel Kültür” testinde üniversitelerin yükseköğretim programları içinde başarı sıralamasında öğretmenler, “Genel Yetenek” testinde ise mühendisler ilk sırada yer alıyor.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nce (ÖSYM) hazırlanan “Yükseköğretim Programlarına Göre 2006 KPSS/1 Sonuçları Kitabı”nda KPSS'ye başvuran aday sayılarına, yükseköğretim programlarının başarı sıralamasına yer verildi.

KPSS'de “Genel Yetenek, Genel Kültür, Yabancı Dil, Eğitim Bilimleri, Hukuk, İşletme, İktisat, Maliye, Muhasebe, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Ekonometri, İstatistik, Kamu Yönetimi ve Uluslararası İlişkiler” olmak üzere 14 test uygulanıyor. KPSS'ye giren her aday ise sadece “Genel Yetenek” ve “Genel Kültür” ile ilgili olan testi cevaplamakla zorunlu bulunuyor.

Buna göre, 2006 KPSS'ye başvurarak herkesin cevaplamakla zorunlu olduğu ”Genel Yetenek” testinde 291 yükseköğretim programı arasından “mühendislik” branşı başarı sıralamasında ilk sıralarda yer alıyor. Bu testte en başarılı olan yükseköğretim programı ise Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği.

“Genel Kültür” testinde ise yükseköğretim programları içinde ”öğretmenlik” branşı sıralamada en başarılı branşlar içinde yer alıyor. Bu testte başarı sıralamasında birinci olan yükseköğretim programı ise Selçuk Üniversitesi Tarih Öğretmenliği.

2006 KPSS'de “Genel Yetenek” ve “Genel Kültür” testlerinde tüm yükseköğretim programları içindeki başarı sıralaması şöyle:

Genel Yetenek
    -------------
    1.Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği
    2.ODTÜ Endüstri Mühendisliği
    3.Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği
    4.Koç Üniversitesi Matematik
    5.Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği
    6.Boğaziçi Üniversitesi İktisat
    7.İTÜ Telekomünikasyon Mühendisliği
    8.Bilkent Üniversitesi Matematik
    9.Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği
    10.İTÜ Elektronik Mühendisliği