krediyle ev alma

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve ays83 tarafından 29 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

29 Mayıs 2012
    Konu Sahibi : ays83
  1. ays83

ays83 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    merhabalar

eşimle kredi çekip ev alma aşamasındayız. İkimiz de bordrolarımızı verdik. ben tapunun ortak olmasını istiyorum ancak banka krediyi eşim çekecek şekilde hazırlamış belgeleri. dolayısıyla tapu eşim üzerine olacak. ikimiz de çalışıyoruz ikimizin de katkısı varken tapuda sadece onun adının yazmasını istemiyorum kendi adımın yazmasını da istemiyorum. zaten 40 yılda bir bir şey alacağız ikimizin ortak olsun diyorum. eşim de bana kızıyor ona güvenmiyormuş muyum.senin adına olsun dedi ama bankaya söylememiş. banka da diyor zaten ev ikinizin yeni kanuna göre. bunu ben de biliyorum. ikimiz almamıza rağmen eşimin ailesi oğlum ev aldı diyecekler. bu nedenle tapuda ikimizin de adının yazmasını istiyorum. belki çok saçma gelecek ama böyle.

krediyi çeken eşim gözükmesine rağmen tapuyu ortak yapabilir miyiz? nasıl yapabiliriz?
  2. 29 Mayıs 2012
  3. letrisa

letrisa Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    kredi borcu bitmeden yapamazsınız, kredi borcu bittikten sonra tapuda devir yolu ile mümkün
  4. 29 Mayıs 2012
  5. biyolog81

biyolog81 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    kredi kimin üstüneyse onun üzerine olur tapu çünkü evi ipotek etmiş oluyorlar borca karşı... kredi bitmeden olmaz..

ailelerinize tapu ikimiin üstüne dersiniz eger öyle bir çekinceniz varsa..bence tadını çıkarın eviniz oluyor tapu zaten kanun önünde ikinizin

ufak şeylerle üzmeyin birbirinizi
  6. 30 Mayıs 2012
  7. ays83

ays83 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    evet haklısınız işte de evle ilgili bütün hevesim kaçtı.
  8. 30 Mayıs 2012
  9. UfuruktenPrenses

UfuruktenPrenses twitter@UfuruktenPrnses Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    38
    Özel Mesaj At
    Sonradan edinilmiş mal sizin üstünüze olmasa da o evin üstünde tasarrufunuz var
    Yani eşiniz sizden habersiz o evi satamaz ipotek veremez vs.
    Allah korusun bir ayrılığınız olsa %50 hakkınız var ev üstünde.
    Ne güzel ev alıyorsunuz tadınızı kaçırmayın artık kanunlar kadınları koruyor.
  10. 30 Mayıs 2012
  11. balxixmnur

balxixmnur Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    ev zaten ikinizin tapudaki isim çokda önemli değil ailesi oğlum ev aldı dese nolcak ki tek başınamı alıyor. sen elalem ne diyecek diye bakarsan o krediyi öderkende çok kavgalar edersizniz en iyisi vazgeçin ev almaktan. bizimde aynı oldu hatta tapu eşimin üzerine ama ev bizim yuvamız ha benim olmuş ha onun ne farkederki. zaten ben eşimsiz o evi ne edeyim. artık eşinizi fazla üzmeyin o sizin yuvanız tapudaki isim önemli değil.
  12. 30 Mayıs 2012
  13. ays83

ays83 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    bankaya en başta söyleyince hallediliyormuş ama eşim beni dinlemedi bildiğini yaptı. ben üzüldüm o da çok pişman oldu ama iş işten geçti. neyse artık farketmez.

Allah borcunu ödemeyi nasip etsin de, borcu bitince bakarız artık.