Kremal tavuk kanad

Konusu 'Tavuk Yemekleri' forumundadır ve nazmelek tarafından 12 Mart 2009 başlatılmıştır.

12 Mart 2009
    Konu Sahibi : nazmelek
  1. nazmelek

nazmelek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhabalar.be bu yemeği fazla yemekle uğraşmak istemediğimde yaparım.çocuklar çok seviyor.kolay ve basit

tavuk kanadı veya küçük but (ben karışık kullanıyorum). bunları içine un kattığımız bir poşete koyup sallayalım

tavuk kanadı veya küçük but. 1 pk krema.1çay bardağı kadar süt.1-2 çorba kaşığı kadar .un.1-2diş sarımsak tuz k biber.1-2 kaşık sıvıyağ.istenirse mantar

geniş bir kaba kremayı sütü tuz sarımsak rendesi veya tozu ve biberi azskoyup karıştıralım.unlu tavukları poşetten alıp kremalı sosa batıralım.yağladığımız fırın kabına koyalım.istenirse mantarı dakoyalım.kaptaki kalan sosu da tavukların üzerine dökelim.üzerini folyoyla kapatıp fırında yarım saat 45 dk kadar pişirelim.tavuklar pişincede folyoyu açıp üzerlerini kızarttıralım.denemenizi tavsiye ederım.afiyet olsun

2. 12 Mart 2009
  3. flower84

flower84 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    aa kremalı tavuk tarifi ararken direkt bu tarifi gördüm inşallah güzel oluyordur bugün yapıcak bir tarif arıyorumda.

4. 12 Mart 2009
  5. nazmelek

nazmelek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    inş begenmişsindir

6. 12 Ocak 2010
  7. incitanemtuana