Kremlin Şeytanı/Tom CLANCY

Konusu 'Kitap Tavsiyeleri' forumundadır ve iremsu tarafından 8 Haziran 2008 başlatılmıştır.

  8 Haziran 2008
  Konu Sahibi : iremsu
 1. iremsu

  iremsu MaBel Üye

  Katılım:
  23 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  1.836
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  106
  YAYINEVİ VE ADRESİ Altın Kitaplar Basımevi Cağaloğlu / İSTANBULBASIM TARİHİ 1989
  KİTABIN YAYIM MAKSADI Sovyetler Birliği İle Amerika Arasındaki Soğuk Savaş Yıllarında Yaşanmış Olayların Anlatımı.


  KİTABIN ÖZETİ :
  Kitap özet olarak; Amerikalıların iki ajanı kullanarak Sovyetlerin ellerinde bulundurdukları çok gizli nükleer silahların gücünü ve yerini öğrenmek için bulundukları serüveni akıcı bir üslupla anlatmaktadır.
  Kitaptaki karakterler, mekanlar, makam isimleri, gerçeğe yakın olarak yazılmıştır. Olaylar Sovyet ve Amerikan diplomasisinin, birbirlerine soğuk savaş yolu ile kur yapmaları ile başlayıp sıcak çatışmalara geçmesiyle devam eder. Olaylar vuku bulurken, CIA ajanları ve KGB ajanlarının zaman zaman karşı karşıya, zaman zaman yan yana iş birliği yaptığına tanık oluyoruz.
  Kitapta geçen olayın iki baş kahramanı (Filito ve Ryan), yazarın bir önceki kitabında, Sovyetlerin ünlü denizaltısı “Kızıl Ekim” de de bulunmuşlar ve bu kitapta geçmiş olayların devamı olarak karşımıza çıkıyorlar. Bu kitap daha çok mekan bazında Orta Asya’nın çetin topraklarında ve özellikle Sovyet Rusya’da geçmektedir.
  İsminden de anlaşılacağı gibi bu iki ajan Sovyetler Birliğinin merkezi Moskova’da Kremlin Sarayında çeşitli oyun ve hilelerle bu saklı silahları bulmak için çaba gösteriyorlar. Kitap içerisinde Amerikan savaş filmlerini aratmayacak sahneler yazıldığını göz önüne alırsak bu kitaptan iyi bir macera filmi çıkabilir. Zaten kitap bir senaryo üslubu ile yazılmıştır.