Kreş Açmak İstiyorum! Prosedürleri Nelerdir?

Konusu 'İş ve Kariyer' forumundadır ve CaRMiN tarafından 1 Nisan 2008 başlatılmıştır.

1 Nisan 2008
    Konu Sahibi : CaRMiN
  1. CaRMiN

CaRMiN Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Kızlar,bir kaç zamandır ablamla birlikte bi kreş açmayı düşünüyoruz.Çok iyi Planlarımız-projelerimiz var fakat bi kreş yada çocuk yuvası açmanın ne gibi şartları vardır bilmiyoruz. Biraz araştırma yaptım ama bulamadım. Belki burda kreşi olan birileri vardır ve bana yardımcı olabilirler.İyi haberlerinizi bekliyorum..

2. 3 Nisan 2008
  3. CaRMiN

CaRMiN Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Ayyy ne güzel olur.. Bi açabilsem! Daha Bismillah bile diyemedik sırnaşık şey

4. 3 Nisan 2008
  5. CaRMiN

CaRMiN Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    yer kendi yerim. İnşaat sektöründeyiz biz. Şu anda yapım aşamasında olan bi site var. Sitenin içinde bi apartmanın bahçe katını düşünüyorum. Uygunluk açısından yer olarak aslında çok uygun ama başka prosedürler varmış.Çok ince düşünülmesi gereken şeyler varmış. Bunların ne olduğunu bulamadım bir türlü. Aslında sosyal hizmetlerin veb sayfasında yazdığını duydum ama baktım baktım bulamadım..

6. 4 Nisan 2008
  7. aytoli

aytoli Üye Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    diploman var mı peki?.................

8. 6 Nisan 2008
  9. Nat@li

Nat@li Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bildigim gore kres acmak ici psikolog, doktor lazim personel olarak, hemde pedagog diplomalar
    site icinde diyorsunuz, peki, komsular birsey demezmi? bu kadar cocuklar, ses, hariketleri belki rahatsiz eder

10. 7 Nisan 2008
  11. CaRMiN

CaRMiN Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Diplomam yok ama öğretmen tanıdıklarım var,onların diplomasından yararlanıcam. Tabiki pedagog da bulucam. Yani ben Çalışanları dert etmiyorum, onlar bana en kolay kısmı geliyo çünkü bu konuda yardımları dokunacak çok tanıdığım var. Tek sorun,bu iş için gerekli evraklar ve düzenleme. Çünkü bildiğim kadarıyla içindeki bardaklardan perdelerine kadar her şeyin bi düzni ve kuralı var.. Ama bunlar nedir ne değildir..Onları merak ediyorum.
    Komşuların bişe diyeceğini sanmıyorum çünkü ona göre alıcaklar evleri,kaldıki bu site bi okulun karşısında da olabilirdi, o zaman daha çok gürültü olurdu.
    Ama belki bite içinde olmasına izin vermezler diye düşünüyorum bende. Müstakil olması zorunlu mu acaba..İşte bir sürü soru var ama cevap bulamıyorum!!!

12. 7 Nisan 2008
  13. Nat@li

Nat@li Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    en kolay yol - bir anaokula gidip mudurla konusmak. belki yardimci olur, en azinda nerden baslamak gerekir gosterecek.
    esimle kac yil once krese acmaya dusunduk, ama kendimiz yeri olmaginca cok pahali geldi vazgectik. esi gidip konusuyordu adamlarla, ben pek fazla bilmiyorum, ama bana gore hic bardak-mardak konuda sikintilar yok, hic kurralar yok, sadece belgeleri hakkinda ve bu psikolog-pedagog falan

14. 26 Temmuz 2008
  15. kuxsxum

kuxsxum Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    carmiiiiiiin benim neden bundan haberim yok?? eylüle kreş arıyorum kaç aydır.hemen aç kızımıda al...

16. 26 Temmuz 2008
  17. sevdam128

sevdam128 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kres veya anaokulu acmak istiyorsan taksime dogru rotary klup binasi var o binada sosyal hizmetlerin yeri var.oraya gittiginde sana kres acmakla ilgili bilgileri verirler.trafikten;emniyetten'imardan ve bircok yerden uzmanlar geliyor eger senin yerin krese uygunsa ruhsat veriyorlar ve basliyorsun.3-6 yas icin oyun bahcesi sarti var ama hedef kitlen 0-2 yas yani kres ise oyle bir sart yok.mutfakta havalandirma sistemi gerekiyor;bebelere uygun minik tuvaletler falan bir hayli masraf oluyor,kolay gelsin...

18. 26 Temmuz 2008
  19. ASSKIM

ASSKIM sadece KIZIM için:) Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    neler gerekır bılmıyorum ama acarsan benım kızımıda al olur mu yabancıya vermıyım sen bak büyüt......
    temızlıkcı ararsanda gelırım kızımın yanında olmak için.........