Kreş Açmayı Düşünüyorum

Konusu 'İş ve Kariyer' forumundadır ve marjinalfaydali tarafından 7 Ekim 2009 başlatılmıştır.

7 Ekim 2009
    Konu Sahibi : marjinalfaydali
  1. marjinalfaydali

marjinalfaydali http://www.ispanak.com.tr Üye

Beğenildi:
    51
    Ödül Puanları:
    153
    Arkadaşlar merhaba, ben orta büyüklükte bir şehirde kreş / çocuk yuvası açmayı planlıyorum. Aranızda kendisi ya da yakınları böyle bir şeyi tecrübe etmiş olanlar varsa, ya da tecrübe etmemiş olsa bile aklında konu hakkında detaylar oluşan varsa fikirlerini aktarabilir mi ? Mesela benim aklıma gelenler aşağıda. Orada göremediğiniz ya da gördüğünüz halde hakkında fikrinizin olduğu herhangi bir şey olursa yorumlarınız bekliyorum.

dikkat etmem gerekenler : çalışan kadınların çoğunlukta olduğu bir semt seçmek, hijyen kurallarına çok dikkat etmek, ailelere güven verebilecek nitelikleri ön plana çıkarmak

karşılaşacagım maliyetler : okulöncesi öğretmeninin maaşı, sigortası, yemeği vs., giriş katta bahçeli bir daire kiralamak, sertifika ve gerekli onayların alınması.

2. 25 Ekim 2009
  3. baharipekkk

baharipekkk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bende çouk gelışımçiyim çok düşündüm araştırdım kreşi olan arkadaslarımla konuştum we açmamaya karar werdim çünkü milli eğitim 3yaşa kadar eğitm weriyor artık kreşlerin bilinmeyen okadar ewrak işi warki ok sorumluluk açarsanda lüks biyer açmalısın ki tutulsun.arkadaşlarım hiç kar olmadığını söylüyorlar we çoğu dewretti :eek:lmaz:

4. 25 Ekim 2009
  5. marjinalfaydali

marjinalfaydali http://www.ispanak.com.tr Üye

Beğenildi:
    51
    Ödül Puanları:
    153
    Anladım, teşekkür ederim tecrübe ve fikirlerinizi paylaştığınız için. Ben de açmamaktan yana karar almak üzereydim zaten . Hoşçaklın.

6. 25 Ekim 2009
  7. Yaxgxmurseli

Yaxgxmurseli Üşüyorum kapama gözlerini Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    Tatlım bu iş zamanla çok karlı oluyor tabii ki

Milli eğitime kaç kişi çocugunu veriyor,hele de maddi durumu iyi olanlar

Ama bunun psikoloğu,doktoru olacak

Yani ıvır zıvırı çok bizim bir tanıdığımız önce karın tokluğuna başladı

Aradan yıllar geçti şimdi iyi kazanıyor.Belki açık olan yere ortak olmak daha

iyi olabilir.

8. 26 Ekim 2009
  9. ArmutTatlisi

ArmutTatlisi Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Çok fazla bi bilgim yok ama çok pahalıya mal olduğunu biliyorum.Evraklar felan çok uğraşıyorsunuz harcadığınız parayı kazanmak oldukça güç oluyor zaman alıyor. Ama imkanınız varsa düşünebilirsiniz.

10. 26 Ekim 2009
  11. AnlamadanDinlemeden

AnlamadanDinlemeden HayaT BeNimLe GüSeL :)) Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    196
    ben bi ara biraz şöle bir sordum da bi köşede yüklü miktar olması gerekiyormuş,düze çıkana kadar,işler tam rayına girene kadar.

12. 13 Kasım 2012
  13. SeRaMikMoZaik

SeRaMikMoZaik Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,kreş olayı ne oldu,açtınız mı merak ettim..Bir ara ben de düşünmüştüm ama proseduru çok fazla olduğu için vazgeçtim.......