Kreş için en uygun yaş nedir?

Konusu 'Bakıcı ve Kreş' forumundadır ve Lapetus tarafından 3 Haziran 2010 başlatılmıştır.

3 Haziran 2010
    Konu Sahibi : Lapetus
  1. Lapetus

Lapetus Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşlar 19.ayın içinde bi oğlum var.Kreş için en uygun yaş nedir.? 3 yaştan kasıt doldurunca mı yoksa 3 e basınca mı acaba.

2. 3 Haziran 2010
  3. Selayhus

Selayhus Dışı buz içi balım Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    153
    benim oglum ekim 2008 dogumlu ,ve ben bu sene eylüy ayinda krese vermeyi düsünüyorum.. aktif bir cocuk oldugu oynamayi eglenmeyi sevdigi icin gün boyu evde benimle yalniz sIKILiyor gibime geliyor..arkadas cevresi gelistikce cocugum icin daha iyi olacagini düsünüyorum. birde ben yurt disinda yasadigim icin tavsiye üzerine ilk basta ana dilini ögret denildi biz kreste nasil osa diger dil le konusacagiz.. o yüzden artik diger dili ögrenme yasininda geldigini düsünüyorum. Sanirim ayni yasitlar cocuklarimiz . hem ben tekrardan isime dönecegim icin en uygun olani bu diye düsünüyorum .

4. 4 Haziran 2010
  5. Lapetus

Lapetus Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Canım evet akranlar çocuklarımız.benim oğlumda ekim 2008 doğumlu.Bende çalışıyorum oğluma anane ve babane dönüşümlü bakıyo.Güzel bakıyolar içim rahat ama.Çocuk önceleri başka bi çocuk gördüğünde çok korkuyodu.Şimdilerde ise direk saldırıyo.bende aynı şekilde biraz sosyalleşmesi için kendi için iyi olacağını düşündüm.Çocuk sürekli dışarıyı istiyo çünkü.Bende 1 ay içinde önce alıp bi 2 saat götürücem.Eğer severse hafta 2 gün falan vericem baktımki sorunsuz gidiyo.Çocuğa faydası var kreşe vericem tam gün.Yavaş yavaş alıştırayım diyorum.Çünkü evde hep tek başına alışık olduğu için.Birden bocalamasın çocuk

6. 12 Haziran 2010
  7. matmazelita

matmazelita Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Arkadaşlar,kreş için uygun yaş her ne kadar 3 de denilse,bizim gibi çalışan annelerin bence en iyi çözümü,ya da bakıcıdan daha mantıklı gibi geliyor.Bence önemli olan,çocuğun akranları ile aynı sınıfta olması,yani bence gittiği sınıftaki en küçük olmamalı,yapabilirlikleri diğer çocuklardan az olduğunda ya da diğer çocuklar tarafından küçük diye ezilmeye başaldığında,kendini yetersiz ve eksik hissetmesi,okuldan soğuma gibi şeylerle karşılaşabiliriz.Bence bu nedenle yaş grubuna uygun bir sınıfta evde bir bakıcı ile geçirdiğinden çok daha güzel vakit geçirebilir,ve düzeni kişilerin ruh durumuna göre değil,eğitimli öğretmenlerin gerek duyduğu şekle göre düzenlenir.

8. 12 Haziran 2010
  9. tugce32

tugce32 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    bence 3,5 yaş civarı en uygunu çocuk kendini ve duygularını daha rahat ifade edebildiği zaman çünkü. ben kızımı 2,5 yaşında gönderdim hem kreşe alışamadı hemde onu orda bırakacağımdan falan çok korktu psikolojisi çok bozuldu. tabi her çocuk aynı olmaz birsüre sizde gidin orda durun durumuna göre bırakırsınız eğer istemez ağlarsa hiç bırakmayın derim.

10. 14 Haziran 2010
  11. Lapetus

Lapetus Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Evet canım tabiki eğer istemezse ağlarsa üzülürse kesinkikle bırakmam.Alışır yada alışsın diye bi takıntım yok yani.O nasıl mutlu olacaksa çocuk için hangisi faydalı olacaksa o şekilde olmalı.Bakalım kısmet artık.15 güne kadar bi götürücem durumuna göre de karar vericez artık

12. 3 Temmuz 2010
  13. motherofspring

motherofspring Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    3,5 yaşına kadar çocukların kreşe gönderilmesine sıcak bakmıyor uzmanlar. Ama çalışmak zorundaysan işte yapacak birşey yok. senağlama

14. 3 Temmuz 2010
  15. zlato

zlato Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    biz 2,5 yaşında kreşi denedik... ben kendim daha 9 aylıkken kreşe başlamışım annem çalıştığı için ... kreşin bana kattıklarını düşününce bana çok mantıklı gelip olumlu bakıyordum kreşe...

ve 2 yaş sonrası artık çocuklar arkadaş istiyorlar... sadece anne , baba, annenne ,babanne ,dedeler yetmiyor... kendi yaşıtlarıyla oynamak eğlenme ihtiyacı hissediyorlar...

ammmmaaaaaaaaaaaaaa benim oğlum kreşe hiç alışamadı... çok ters tepti bizde... bende zorlamanın hiç bir sonucu olmadığını ve zaten kim bakacak derdim de olmadığından 15.günden sonra devam etmedik... ki biz günde 2 saat ile başlayıp be yarım gün göndermeyi düşünüyordum...

demek istediğim her çocuk farklı... bazıları daha 1,5 yaşında kreşe mutlu mutlu giderken , bazıları ise benim oğlum gibi hiç sevmiyorlar...

bir de seçeceğiniz kreş çok önemli... güvenli ve temiz olmasının yanısıra , öğretmenlerin çocuklara olan yaklaşımı da çok önemli...

ben oğlumu kreşe götürürken gördüğüm 2-3 şey de hoşuma gitmediğinden belki zormamaya karar verdim...

bireysel bu kreş işi ...
    herkes şartlarını kendine göre değerlendirir , avantajlarını ve dezavantajlarını hesaplar öyle karar alıp uygulamaya geçer...

16. 3 Temmuz 2010
  17. jade

jade Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    Ben kızımı 2.5 yaşında verdim kreşe ...
    Çokta faydalı oldu.Disiplini öğrendi,arkadaşlığı,dostluğu öğrendi,saygıyı öğrendi bunlar hariç el becerisini geliştirdi aktif olmayı öğrendi okul da yabancılık çekmeyecek.
    Şimdi anasınıfına başlayacak bu sene kısmetse...

18. 3 Temmuz 2010
  19. kayra0620

kayra0620 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    okulöncesi öğretmeni olarak eğer imkanlarınız dahilinde ise çocuğunuzun 3 yaşını tamamlamasını bekleyiniz çünkü çocuklar 3 yaşına kadar anne ve evin ebağlı kendilerini bu şekilde güvende hissederler kaybetme anksiyetisi diye bir duygu yaşarlar 3 yaşına kadar terkedilmiş hissine kapılmamları için en uygun yaş3 yaşından sonradır ama bazen sartlar ailelri erken göndrmeye zorluyor