kreş ne getirir ne götürür????

Konusu 'Bakıcı ve Kreş' forumundadır ve elifecrin44 tarafından 14 Nisan 2010 başlatılmıştır.

14 Nisan 2010
    Konu Sahibi : elifecrin44
  1. elifecrin44

elifecrin44 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba arkadaşlar,
    Yaklaşık 2 yaşındaki kızımı kreşe göndermek istiyorum. Bu yaşlarda çocuğunu gönderen arkadaşların fikirlerini ve deneyimlerini paylaşmalarını rica ediyorum.

Selamlar...

2. 15 Nisan 2010
  3. ummiye

ummiye Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba ben çocuk gelişimi mezunuyum o yaş için kreş çok erken çünki ilerdeki yaşlarda çocuk okuldan soğuması kolay oluyor.çok çabuk okuldan sıkılıyor 5 yaşından önce ana okullarına ve kreşlere göndermeyi tercih etmem benimde 4.5 yaşında oğlum var bende düşündüm ama ilerde herşeyi ana okulunda öğreneceği için 1. inci sınıfta diğer arkadaşlarından ilerde olacağı için sıkılacaktır bildiği şeyleri birdaha gösterdikleri için ilgilenmeyip soğuya bilir.

4. 15 Nisan 2010
  5. nergiz tunalxix

nergiz tunalxix Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    oğlum 2 yaşında. 19 ayından beri haftada 2 tam gün kreşe gidiyor. kreşten önce anne bile diyemiyordu baby tv bağımlısı olmuştu. şimdi inanılmaz ilerleme kaydetti. büyük adam gibi laflar ediyor. baby tv yi canı isterse o da sevdiği şeyleri izliyor kendi kapatıyor bitince.
    ben her açıdan çok faydasını gördüm.

tek yaşadığım zorluk kış döneminde verdiğimiz için 5 defa antibiyotik kullanmamızı gerektirecek derecede hastalık geçirdi. fakat onun da yaşı ile ilgisi yok 5 yaşında da gitse ilk sene sık sık hasta olacak.

3,5-4 yaş civarında kardeşinin gelmiş olmasını planlıyoruz o zaman tüm hafta vereceğim.

6. 15 Nisan 2010
  7. SARI KIZ

SARI KIZ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Bende büyük oğlumu (2,5 yaşında) geçen hafta yazdırdım, 2 haftada inanılmaz değişim gösterdi. Konuşması düzeldi, oyunlar öğrendi, kardeşine hiç bir oyuncağını vermezdi şimdi bütün oyuncaklarını paylaşıyor. Ben faydası olduğuna inanıyorum. Hastalık olucağı doğru ama çocuk psikoloğu bir arkadaşım ilk okuldada anaokuldada olucak bunlar, kreş en doğru seçim dedi.

8. 19 Nisan 2010
  9. daisy79

daisy79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    oğlum 18 aylıkken kreşe verdim şuan 20 aylık son iki aydır sürekli hasta kreşin en büyük dezavantajı bu sanırım çok sık hastalanıyorlar. aileden bakıcak birileri varsa en güzeli 3 yaşına kadar kreşe vermemek ama benim gibi başka seçenegi olmayanlar için yapacak bir şey yok malesef. bakıcı hiç düşünmedim iyi tanıdık bir referans olmadıktan sonra hiç tanımadığınız birine bırakmak kapıyı kapatıp çıkmak daha tedirgin ediyor beni tabiki tüm bakıcılar için geçerli değil çocuk egitimi alan biri evde sadece yemek ve uyku gibi ihtiyaçlarını değil zeka ve becerilerinide arttıracak biri olmalı.kreşin avantajlarıda var konuşması ve davranışları değişiyor ve benim oğlum gibi çok hareketli çocukları olanlar için enerjilerini kreşte kullanıyorlar ve evde dinlenerek geçiriyorlar vaktini, çalışan anneler için buda önemli sanırım.

10. 19 Nisan 2010
  11. esralmina

esralmina Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benimde kızım 2 yaşına girmeden okula gidecem diye ağlıyordu.2 yaşı dolunca kreşe verdim ve üç gün severek gitti sonra gitmeyeceğim diye ağlamaya başladı.sonra öğretmenler fln zorla alıyorlardı alışır diye ve öyle 12 gün devam etti şimdi gitmiyor.artık 2,5 yaşında ve eline kitap,gazete alıp okuyorum ,ders çalışıyorum,işim var ders yapıyorum gibi şeyler söylüyor ve şu son iki günde okula gideceğim demeye başladı.valla neyapacağım bilmiyorum.ben kreşe zorla giderken okuldanda soğuyacak diye korkmuştum.hatta ilk başta okula gideceğim diye ağlarken sütünü içersen büyürsün vegidersin derdim öyle içirirdim.kreş dönemi bittikten sonra süt iç dediğimde okula gitmeyeceğim derdi direk gerçi hala içiremiyorum ama...evde okula giden çocukta yok.bilmiyorum şimdi vermiş olsam gidermi..

12. 19 Nisan 2010
  13. melekce

melekce Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    benim kizimda 6 aydir haftada 2 gun ogleden sonralari gidiyor.kizim cok severek gidiyor krese.yasitlariyla oyun oynamak hosuna gidiyor paylasmayi ogreniyor.bende cok memnunum cunku o mutlu olunca bende mutlu oluyorum.

14. 21 Nisan 2010
  15. veronica

veronica Guest

benim var kreşe başladığından beri istisnasız her hafta hasta olup geliyor bizde kreşten alıcaz bakıcı aramaya başladık hangisi iyidir hangisi kötüdür bilemem ama tamamen şansmı desek acaba umarım siz memnun kalırsınız.

16. 23 Mayıs 2010
  17. selena80

selena80 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1.606
    Ödül Puanları:
    198
    Merhaba, oglunuzu 2.5 yasinda krese baslattiginizi ve memnun kaldiginizi yazmissiniz, benim oglum da su an 2.5 yasinda krese vermek icin bana erken geliyor, acaba siz tam gun ve hergun vererek mi baslamistiniz yoksa daha mi az?

18. 23 Mayıs 2010
  19. montesori

montesori metin's and kaan's mother Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    6 yıllık ana okulu ögretmeniyim oyun gruplarına sıcak bakıyorum 1-2 saatlik....
    ama tam yada yarım güm 36 aylıktan önce cok erken ilk baslarda severek gidebilirler belki ama sonra ki dönemler için sıkıntı yaratır anaokulları hastalık yuvası erken yasta gönderilirse cocuk pekcok sorunla karsılasabilir diye düşünüyorum