Kreşe giden çocuklar hiç iyileşmez mi???

Konusu 'Bakıcı ve Kreş' forumundadır ve sbtuba tarafından 12 Aralık 2007 başlatılmıştır.

12 Aralık 2007
    Konu Sahibi : sbtuba
  1. sbtuba

sbtuba Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Selamlar herkese. Eylül 2004 doğumlu bir kızım var. 2007 Mart ayından beri kreşe gidiyor ve çok çok çok sık hasta oluyor:KK43:
    kimle konuşsam evet ilk sene olur diyorlar ama bu kadar sık mı anlamıyorum. hasta oluyor, evde kalıyor, iyileşiyor veeee
    bir gün gidiyor akşamında ya ateşi çıkıyor ya burnu akıyor.
    ben mi kötümserim merak ediyorum.

2. 12 Aralık 2007
  3. ozicelcius

ozicelcius üçüzlerime kavuştum.:) Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    86
    sbtuba'cım bende cocuk gelişimciyim,okurken staj dönemim boyunca iyileşmedim,sürekli hastaydım....ama bir seneden sonra bagısıklık kazandım...durumunu cok iyi anlıyorum ama yapılabilecek bişey yok çünkü aksama kadar en az 10-12 cocuk biraradalar ve kendilerini koruyamıyolar.Biraz dişini sık....

4. 12 Aralık 2007
  5. Hxuxrrem Sultan

Hxuxrrem Sultan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    normal bence tam bu yaşlarda bağışıklık kazanıyorlar benim kızımda zatüre olmuştu ama çok şükür üç yıl oldu ufak tefek öksürükten başka bir hastalığı yok, merak etme düzelir bol bol c vitamini ver

6. 12 Aralık 2007
  7. gulbatum

gulbatum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ufff aynı dert bende de var oğlum tam iyileşti ilaçları bitti derken bi bakıyorum akşam yine hasta burun tıkalı yada akıyo yada ateş şaşırdım ne yapıcağımı
    şimdide sanırım her veli bu durumdan muzdarip boğaz kültür testi istiyolar okuladan

8. 12 Aralık 2007
  9. sbtuba

sbtuba Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    teşekkürler arkadaşlar.
    kızım en son zatürre oldu ve dün arkadaşlardan biri çocuğu zatürre oldu diye işi bırakan birinden bahsetti. Bana bir süre götürme diyorlar ama ben kamuda çalışıyorum ve bir süre gitmeme gii bir lüksüm yok ne yazık ki:KK43: kötü bir anne miyim diye kendimi sorguluyorum hep.hastalığın tekrarlamasından çok korkuyorum.

10. 13 Aralık 2007
  11. seyda_66

seyda_66 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    40
    Ödül Puanları:
    148
    aaaa aaahhhhh benim kizim krese baslayali iki yil oldu ama bir yillll
    cok hastalandi kirestemi evdemi bilmedim cünkü 2gün gitti bir hafta evde yatti ates ates cocuk yandi gitmedigim doktor kalmadi sonunda pskolojik dedi ev doktorumuz cünkü benden ve evden ayrilmak istemiyormus buda kizimda ates yapiyormus hic bir hastaligi olmadigi halde atesleniyorduuu allaha binlerce sükür bu yil iyi gidiyor arada bir hastaliyor ama o kadar deyil ilerde senin kizinda alisir ama iste annelikkk

12. 30 Aralık 2007
  13. dhilek

dhilek shizen & senritsu Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    3 yaşında kızımı ilk kreşe gönderdiğim sene çok sık hastalanıyordu. şimdi ana sınıfına gidiyor ve maşallah nadir hastalanıyor. sanırım kreşte ilk zamanlarında hasta ola ola bağışıklık sistemi kuvvetlendi.maşallah...:nazar:

14. 7 Mart 2008
  15. profiterol

profiterol Guest

kızlar benimde oğlum 2.5 yaşında bu sene kreşe vermeyi düşünüyorum böyle hastalık falan laflarını duyunca korkuyorum açıkçası bu zamana kadar babannesi baktı fakat artık başedemiyo canavar gibi bişey oldu zaten evde bile hemen hasta olan bi çocuk kim bilir kreşte nasıl olur senağlama

16. 8 Mart 2008
  17. ezgili

ezgili Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaşlar kreşlerde yada toplu yaşam alanlarında hastalanmaları normal,buda bağışıklık sistemlerini güçlendiriyor,buda iyi ,ama iyileşmesi için verdiğimiz antibiotiklere ,ilaçlara ne demeli

18. 9 Mart 2008
  19. ficipi

ficipi ............... Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146