Kreşte yapılanların hepsi sır :))

Konusu 'Bakıcı ve Kreş' forumundadır ve _ezelneva_ tarafından 25 Şubat 2010 başlatılmıştır.

25 Şubat 2010
    Konu Sahibi : _ezelneva_
  1. _ezelneva_

_ezelneva_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.875
    Ödül Puanları:
    148
    Oğlum 2 haftadır kreşe gidiyor , hiç birşey anlatmıyor yanıp yıkılıyorum oğlum ne yaptınız , ne şarkısı öğrendin sormadığım soru kalmıyor hepsine cevabı bu bir sır . Anneyle çocuk arasında sır olmaz diyorum ben sordukça bu okulla benim aramda diye dikiliyor. Oğlum bu arada 4 yaşında . Acaba benmi sormayı bilmiyorum sizinde başınıza geliyormu .

2. 25 Şubat 2010
  3. PassioneLore

PassioneLore herkes haddini bilecek ! Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    maasallah ne kadar prensıplı bır cocukmus

bence krese gıdıp ogretmenlerı ıle gorusun
    belkı ogretmenlerı anlatmalarını ıstemıyordur tembıhlemıslerdır
    degılse bıle onları dınleyecegınden aılenızle paylasın dıye ogretebılırler

4. 25 Şubat 2010
  5. UfuruktenPrenses

UfuruktenPrenses twitter@UfuruktenPrnses Üye

Beğenildi:
    866
    Ödül Puanları:
    203
    Acaba can sıkıcı birşey oluyorda mı anlatamıyor çocuk..?
    ben garipsedim,bence gidin br görüşün kreşle..

6. 25 Şubat 2010
  7. _ezelneva_

Beğenildi:
    1.875
    Ödül Puanları:
    148
    Öğretmeniyle sürekli görüşüyorum zaten bi problem yok , yemeğini yiyor , arkadaş edinmiş pek bi sıkıntı yok ama .Bi görüşmemizdede oğlumda yanımdaydı evde öğrendiğin şarkıları söylüyormusun Eren diye sordu öğretmeni bende açıkladım durumu öğretmenimizde gülüyor bişey demiyor yani.

8. 26 Şubat 2010
  9. denevst

denevst Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    sizin kreşinize has bişey sanırım sır olması. bende gönderiyorum herşeyi anlatıyor oglum ne yaptıklarını neler ögrendiklerini. ögretmenleri burda olanları anlatmayın aramızda bir sır diyor olabilir. 4 yaşındaki çocuk sır nedir onu bilmez ona ögretmeni sır nedir onu ögretmediyse tabi.

10. 26 Şubat 2010
  11. azelya55

azelya55 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    E peki öğretmen neden "bu bir sır" desinki? Çocuklar hemen herşeyi kapıyorlar, bir filmde böyle birşey gördüyse zihnine kazımıştır.

12. 26 Şubat 2010
  13. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.148
    Ödül Puanları:
    463
    benim oğlumda 3-4 yaşlarında hiçbişey söylemezdi naptınız okulda diye sorunca, o kadarda farklı taktik denerdim, şimdi 5,5 yaşında şimdi şimdi anlatıyor ama yinede genelde bilmiyorum, anlatmak istemiyorum gibi cevaplar veriyor neden deyince de canım anlatmak istemiyo diyor, zaten micazende ketumdur kendileri.

ama senin hikayeni biraz garipsedim, bence 4 yaşındaki bi çocuk "sır" kavramının mantığını kavrayamaz, ne bileyim ben olsam şüphelenirdim sürekli bu bi sır demesinden
    :hulya:

14. 26 Şubat 2010
  15. gecekusu

gecekusu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    113
    Kreşe ilk başladıklarında hoşlanmazmış çocuklar anlatmaktan. Benim oğlum da anlatmıyordu başlarda , sonraları yavaş yavaş şarkıları söylemeye başladı. Kreşten aldığım zamanlar ben mırıldanıyordum kendi kendime ( yanlış söylüyordum bazı yerlerini ) , bir süre sonra oğlum "söyleme" demeye başladı ve ben de neden diye sorduğumda " yanlış söylüyorsun" dedi , öğret o zaman dediğmde açıldı ve şarkıları öğretti bana . Bu işten çok keyif almıştı , afacan annesine öğetiyor :) . ılk dönemin ortalarında bütün velilerin bir arada olduğu bir toplantı yapıldı kreşte ve o toplantıda bütün veliler çocukların ingilizce şarkı da öğrendiğinin farkına vardı. Hepimiz şok olmuştık çünkü hiçbir çocuk bunu ev de söylememiş. :) ıkinci dönemin başından beridir oğlum keyfi yerinde ise , yorgun değilse anlatır bir sürü şey.

Sonuç olarak normal bir durum , sıkıştırmayın bence zamanla açılır :)

16. 27 Şubat 2010
  17. celsa

celsa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    akadaşım ben durumum ıyıyken 7 yıl mönce samsun oğlumu kreşe verdımm yemın ederımkı en ıyı kreşlerdendı uludağ çocuk yuvasıydı adı ..mert dıorkı olum 10 yaşında şimdık bana nasıl kıydında benı verdın oraya dıo ağlıo cırlıolarmışş son ses benım çocum olsun asla bırakmıcam dıor bu yaşta yeminlee ama her yer bır değil diceksınız orasııda sıze kalmış ben araştırıpta vermıştım zamanında ama kaç yıl gectı ancak dışa vuruor ancak anlatıor bılgınız olsun yınde çok dıkkatlı olun konuşturun zarflayın korkmayacağı etkılenmeyeceği sekilde allah yardımcınız olsun..evet zamanla açılır ama piskojiside ne olur laçkaa biz çocumuza barmaya kıyamasaken el parasını alıcak bıırde barıcak olduu bence öğrenın ve gerekenıde yağpın zaman gecmeden çocukalrımız bızım her şeyımız geleceğimizzz..

18. 1 Mart 2010
  19. _ezelneva_

Beğenildi:
    1.875
    Ödül Puanları:
    148
    Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim , umarım dediğiniz gibi zamanla açılırda anlatır , biraz biraz bu hafta sonu öğrendiği şarkıları söylemeye başladı.
    Oda nasıl Winnie the pooh dergisinin bu ayki hediyesi plastik mikrofonmuş onu aldı eline ne kadar öğrendiği şarkı varsa hepsini tek tek söylettik bi ben alıyorum mikrofonu elime bi Eren böyle böyle söylettik şarkıları.
    Boyamalar falan çok güzelleşti kreşi beğeniyorum güzel faaliyetler yapıyorlar zaten seneyede ana okuluna başlıycak onun için biraz daha içim rahat.