Kriz bizim gibi kimleri nasl etkiledi.

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve binnur2008 tarafından 18 Aralık 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    18 Aralık 2008
    Konu Sahibi : binnur2008
  1. binnur2008

binnur2008 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar çok zor günler geçiriyorum.eşim zaten bizde kilometrelerce uzaklarda çalışıyor, sabrediyorduk en azında işi var diye ama şirketleri üç ay boyunca maaşlarını ödeyemeyecekmiş ne yapacağımı bilmiyorum.eşimin canı sıkılmasın diye idare ederiz diyorum üstüne üslük bide borçlarımız var.Benim gibi sıkıntıda olanlar varmı nasıl geçecek bu günler.

2. 18 Aralık 2008
  3. binnur2008

binnur2008 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    anlaşılan kimseyi etkilememiş.

4. 18 Aralık 2008
  5. EU3

EU3 Guest

Allah hepimizin yardımcıcı olsun canım bizim şirketimizde de hem işten çıkarılmalar oldu hemde 2 aydır maaş alamıyoruz .çok zor oluyor .hadi ben ailemle yaşıyorum mutlaka benimde cok ihtiyacım oluyor ama Allah ev geçindiren ve birtek buradan alacagı maaşa ihtiyacı olanların yardımcısı olsun .umarım en az zararla atlatırız ..

6. 18 Aralık 2008
  7. Teknolog

Teknolog ŞÜPHECİİ..... Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    allah yardımcınız olsun kriz diye diyee herkesin alım gücünü mecburan kısıtladılarr..şimdi piyasalarda kimse alım satım yapamıyorr herkesler korktu...biraz canlılık olursa krizde aşılmayacak birşey değil..türkiye neler gördü neler atlattı..sadece sabır ve tüketiminizi sıfır noktasına kadar kısıtlamayın derimm...biz ne kadar kısarsak okadar durgunlaşıyorr..çark böyle devam ediyorr...yoksa heryerde fabrikalar sustu..niye kimsede alım cesareti kalmadı..kriz geldi geliyor diyerek insanları korkuttular ..şimdi herkess işsiz kalıyorr...

Allah yardımcınız olsun...

8. 18 Aralık 2008
  9. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    canım bende bir firmada araç satış danışmanıyım.krizden önce ağustosta işten aryrılacaktım hamilelikten önce.beni salmadılar,dedilerki ssk nı ödeyelim ücretsiz izne ayrıl.doğumdan sonrada gel..
    kabul ettim bende haliyle..
    geçen ay bir telefon gel görüşelim dediler.tecrübeli elemana ihtiyacımız var gelebilirmisin diye sordular.bu göbekle nasıl geleyim dedim.o zaman bir bayan var onu işe alıcaz senin ssk nı durduralım seninle birlikte 10 kişiyi işten çıkartıyoruz dediler..
    doğumdan sonra gene gel dediler ama gitmicem o başka bir konu..
    yani inan işverenlerde ayakta zor duruyor..
    önceden aylık 50-60 araç satarken bir ayda sadece 10 satışla ne o plaza döner,ne ssklar,ne maaşlar ödenebilir..
    herkesi etkiledi.benim eşim de özel sektörde.korkuyoruz elbette.o da işten çıkarsa diye..
    bizim borcumuz harcımız yok şükürler olsun.o kadra dikkatli adım atıyoruzki.netice özel sektörde bugün varsın yarın yoksun..

10. 18 Aralık 2008
  11. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    krizin etkilemediği kimse kaldı mı?

ben işimi kaybedecek bir durumda değilim ama mesela eşimin işyerinde çıkarmalar başladı. işsiz kalırsa yandık.

hem iş garanti bile olsa, alım gücü azaldı artık.

geçen sene üşüyünce açardım kombiyi sıcacık otururdum ama bu sene aralık biticek ben hala açmadım kombiyi. hırka giyip oturuyorum.

eskiden toplu alışveriş yapardım. stoklardım herşeyi artık mecburen bittikçe alıyoruz.
    bunun gibi bir sürü şey..

ne diyelim ki, allah bu günümüzü aratmasın

12. 18 Aralık 2008
  13. BEBS

BEBS Guest

cnm kimseyi etkilememiş olurmu.ortalık hepimizce malum eşimde mali muşavir özel bir şirkette üç aydır maaş ödeyemiyor.kenarda biraz birikmişmiz olmasa çok zor durumda kalabilirdik.Allah daha zor durumda olanlara yardım etsin.nasıl döndürecekler geçim çarkını hiç bilemiyorum.üstelik 2009 un ilk altı ayı daha kötü gececek diyorlar.zaten ne iyi ki son zamanlarda.krizden çıkamıyorki bu memleket rahat bir yaşam tarzına kavuşsun insanlar.

14. 18 Aralık 2008
  15. nisansu

nisansu Mahkum bir hayat... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım çok geçmiş olsun....
    Ama emin ol herkesi etkiledi. Benim çevremde bir çok kişi işten çıkarıldı. İnsanlar artık alış veriş yapmaya korkuyor. Mesela ben bile mutfak masrafıda olsun, giyim kuşam olsun biraz daha tutumlu olmaya çaılışıyorum. Eşimin kendi iş yeri malesef işler yavaşladı.
    Allahım herkesi kurtarsın inşallah sıkıntılardan.:Saruboceq: Sizide....

16. 18 Aralık 2008
  17. serenalar

serenalar Boy 1.57kilo 81.7 gncl 79.7 hdf 70 Üye

Beğenildi:
    2.486
    Ödül Puanları:
    163
    kızlar bende çalışıyordum işten çıkarıldım krız nedenıyle işsızım maddı yonden çok etkılendım eşım çalışıyor allaha çok şukur çok zor allah yardımcımız olsun

18. 18 Aralık 2008
  19. bahar_1987

bahar_1987 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    sırnaşık şeysırnaşık şey İNANIRMISIN AĞLANACAK HALİMİZE AYNEN BÖYLE DELİ GİBİ TEPKİ VERİYORUM.5,5 AYLIK EVLİYİM HALİYLE BORCUMUZ VAR İKİMİZDE ÇALIŞIYORUZ AMA ALDIĞIMIZ MAAŞ TAKSİTLERİMİZE ANCA YETİYOR.BİRDE KİRADAYIZ.GEÇEN AYIN MAAŞINI DAHA DÜN ALDIK FAKAT YARISINI ALDIK VE BU AYIN MAAŞ GÜNÜ GELDİ VE NE ZAMAN YATACAĞIDA MEÇHUL.ALTINLARIM VARDI HEPSİNİ SATMAK ZORUNDA KALDIM VE MAAŞ BİTİNCE Kİ OTOMATİKMAN FATURALAR TAKSİTLER KİRA VS. HEMEN BİTİYOR SONRA SATTIĞIM ALTINLARIMIN PARASINI YİYORUZ YAPCAK BAŞKA BİŞEY YOK ODA BİTERSE NE YAPICAZ BİLMİYORUM.İFLASIN EŞİĞİNDE BİR ŞİRKET BORÇ İÇİNDEKİ BİZ İŞSİZ BİR ORTAM ALLAH HEPİMİZE KOLAYLIK VERSİN

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.