Kriz sonunda bizi de batırdı..

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve betican tarafından 1 Mart 2009 başlatılmıştır.

1 Mart 2009
    Konu Sahibi : betican
  1. betican

betican Guru Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    308
    Evet kızlar, daha önce maddi olarak çok sıkıntıda olduğumuzu anlatmışyım.
    Evimiz kira ( 550 tl) , ben çalışmıyorum ( oğlum 28 aylık,babanesi bakmıyor, anane yok, kreşler malum en az 400 tl) , bi yandan iş bakıyorum belki iyi bir yer çıkar diye, babamın çalınan arabasına karşılık araba almak için kredi çektik( toplam 9000 tl.400 ödeme ile) , en az 200 tl fatura, toplam 1000 tl kredi kartı borcu, oğlumun ihtiyaçları, yemek parası, eşimin yol parası derken zaten hiç bişey kalmıyor. Hatta gün geçtikçe daha da içeri giriyoduk.
    Tek umudumuz, eşimin 9 ay önce terfi ettiği zaman yapmadıkları zammı, yılbaşında daha fazla olacağını söylemeleriydi müdürlerinin. Aslında geçen ay almamız gereken zammı, bu ay yapacaklarını söylediler. Bugün de zam yapılmayacak, daha iyi bir iş bulan olursa gidebilir demişler.
    Eşim söyleyince başımdan aşağı kaynar sular döküldü.Aldığı maaş 1000 tl. ( yolu çıkınca 900 tl) İki aydır kirayı veremiyoruz. Bu zamla biraz olsun verebilecektik, ama yok.
    İkimizin de morali sıfır. Ne yapıcağımızı bilmiyoruz. Kimsenin de yardımı yok, olan da yardım etmiyor.
    Oğlumun ameliyatı var, ama elde avuçta para yok. Ev sahibi daha ne kadar idare eder bilmiyorum. 2-3 saat önce kayınvalidem aradı. Bana diyorki yemeyip, içmeyin kirayı verin. Zaten bu zamana kadar yemeyip içmeyerek veriyoduk, şimdi ne yapalım aç karnına mı oturalım.Zaten hiç bir extramız yok, ne gezme, ne giyim ne v.s. Daha nerden sıkıyım dedim. Umrunda değil. Dalga geçer gibi konuşuyor.Ne yapıcaz belki yakında ev sahibi çıkın der diyorum, bişey olmaz, idare edin diyor.
    Neyi idare ediyim daha. Zaten herşeyin en azını en ucuzunu yiyip içiyoruz. Onu da yemezsek, hasta olucaz.
    Ben anlamadım,insan der ki kızım merak etme, öyle bişey olursa benim kapım size açık, sokakta kalıcak haliniz yok ya der, ama nerde.
    Benim babamda da yok, o da kredi ödüyor, taksit ödüyor.
    Bana akıl verir misiniz? He bu arada ucuz ev bakıyorum ama yok.Kiralar yine uçmuş. Evlere temizliğe gidiyim diye buraya ilan verdim, herkese haber saldım cevap yok.
    SİZ NELER YAPTINIZ,NASIL ÇÖZÜMLER BULDUNUZ?
    LÜTFEN BENİMLEDE PAYLAŞIN , BELKİ Bİ ÇIKAR YOL BULURUM...

2. 1 Mart 2009
  3. glsh85

glsh85 Guest

üff uzuldum gercekten senın adına cnm yaaa :KK43:
    alah kolaylık versınn umarım sansınız acılır

4. 1 Mart 2009
  5. Afro

Afro minik prensesıyım Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    cnm cok üzüldğm ınsalah bı an önce hersey düzelrı sabret her gecenın ardında bı gunduzz war bıtanem

6. 1 Mart 2009
  7. snookie

snookie Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    130
    Ödül Puanları:
    153
    Çırpınışını anlıyorum canım daha öncede konuşmuştuk...

Ne yazık ki bizim ülkemizde kriz adı verilen gereksiz önlemler sadece belli kesimleri sarsıyor....

Hepimize ucundan kıyısından, kimimize daha büyük darbelerle izlerini bıraktı işte...

Allah büyük, hepimize yardımsı olsun ve hakkımızda herşeyin hayırlısı olsun...

Sen dua et çok mağdur olursanız da durum ortada kayınvaliden size kapısını açmak zorunda kendinizi toparlayana kadar evladını sokağa atacak kişilere anne sıfatını yakıştıramıyorum ben...

Gün doğmadan neler doğar hakkınızda hayırlısı...

8. 1 Mart 2009
  9. yapabileeğin bişi yok gibi gözüküyo.Allah yardımcınız olsun.Özellikle de minik yavrun için

10. 1 Mart 2009
  11. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    arkadaşım konunuzu Bir derdim var bölümüne taşıyorum...
    oradan devam edelim lütfen...

bu arada;gerçekten zor ,Allah yardımcınız olsun ama
    en azından eşinizin sigortası var değil mi,çocuğunuzun ameliyatını geciktirmeyin derim...
    sağlık herşeyden önde gelir...
    bu kriz ortamında eşinizle el ele vereceksiniz...
    kısılacak şeylerden kısacaksınız,
    iş arayacaksınız,olmadı evde çocuk bakacaksınız...
    inşallah en kısa zamanda bir iş bulur ve bütün sıkıntılarınız en aza iner...
    ama çocuğunuzun ameliyatını lütfen geciktirmeyin....
    sevgiler...

12. 1 Mart 2009
  13. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    çook üzüldüm.

Allah yardımcınız olsun..diyecekk söz bulamıyorum malesef bu kriz herşeyi mahvetti.. aile düzeninize huzurunuza birşey oolmasın sağlık olsun gerisi halolur inşalah.

14. 1 Mart 2009
  15. nnurayy

nnurayy annesinin bal-kaymagi Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    cok uzuldum gecmis olsun Allah yardimciniz olsun bakin bencede evde cocuk bakimi icin ilan verin,ev temizligi sizin icin cok zor cunku cocugunuz var nasil temizlige gideceksiniz ,el beceriniz varsa evde bir seyle orup satsaniz es dostun tanidik dukkanlara koyardiniz,bir arkadasim el ilani ile siparisle hamur isi,manti,baklava,icli kofte,yaprak sarma yapmaya basladi evlerinde yapamayanlar yada misafir gelicek hali vakti yerinde insanlara bunlari siparisle yapiyordu inan esinden cok kazanmaya basladi su krizde bile siparislerini yetistiremiyor bir kac kafeye pasta el yapimi turta yapiyor bunu deneyebilirsin bende isimi biraktim cok kazaniyordum ama kizim dogdu kendim buyutmek istedim HP bilgisayarlarinda calisiyordum ama simdi evden calisiyorum bir alim satim sitesi var gittigidiyor gib adini duymussundur Ebay iste Turkiyeden aldigim giyim,aksesuvar,taki,aklina gelecek ne varsa bu sitede satiyorum iyide kazaniyorum kayinvalidemin yaptigi cocuk sapka eldiven takimlari icin mail aliyorum siparis geliyor suan bu isten cok memnunum bilgisayardan isimi hallediyorum boyle bi sitede kendi emeklerini satabilirsin aklima gelenler bunlar

16. 1 Mart 2009
  17. Claries

Claries O bir anne:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Allah yar ve yardımcınız olsun arkadaşım çocuğunada acil şifalar diliyorum bu kriz hepimizide vurdu inşallah aydınlığa çıkarız kısa zamanda

18. 1 Mart 2009
  19. hadibakem

hadibakem oğlum bırakma anneni Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    canım benim
    emin ol birçok aile bu sorunları yaşıyor.
    neyapılır bir çözümü varmı bilmiyorum.
    ALLahım yardım etsin canım
    bol bol dua etcanım.
    inş. hayırlı bir kapı açılır.