Krizde Çorap Satışları Patlamış

Konusu 'Moda Haberleri' forumundadır ve SoSweet tarafından 1 Eylül 2009 başlatılmıştır.

1 Eylül 2009
    Konu Sahibi : SoSweet
  1. SoSweet

SoSweet Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ekonomik kriz hepimizi 12′ den vurdu. Artık alışveriş merkezlerine bile pek uğramıyorum. Bu ekonomik krizden birçok sektör etkilendi ama çorap sektöründe tam tersi bir tablo varmış.
    Penti Yönetim Kurulu Başkanı Sami Kariyo, satışlarının artmasındaki faktörü şöyle açıklamış: “İnsanlar kriz dönemlerinde bütçelerinde mecburi olarak birçok kısıtlama yapıyorlar ama insanlarda özellikle de kadınlarda kendini yenilemek, küçük alışverişlerle mutlu olmak psikolojisi yaygınlaşıyor. Kadınlar kendilerini daha iyi hissetmek için çanta ve ayakkabı almak yerine çok daha düşük bir bütçeyle çorap satın alarak alışveriş dürtülerini gideriyorlar. Bu açıdan da bakıldığında çorabın kadını küçük dokunuşlarla yenileyen, fiyat olarak bütçesini sarsmayacak, kadına kendini iyi hissettirecek bir ürün olması satışları arttırıyor.” Sami Kariyo’ya bu konuda pek katılmıyorum. Tabiki ufak alışverişlerle de kendimizi mutlu hissedelim ama bu konunun çorap satışlarının bu kadar arttıracağını düşünmüyorum. Çorap satışlarınındaki patlamanının sebebini biraz modaya bağlamak gerekiyor. Çoraplar bu yaz sezonu ve 2009 2010 kış sezonunda yine trendler arasında.