Krk bir tebessm

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve yesilim tarafından 23 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

23 Mayıs 2007
    Konu Sahibi : yesilim
  1. yesilim

yesilim Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    KIRIK BİR TEBESSÜM

Bazen soluk alamadığımı hissediyorum.Ne balkona çıkmak yetiyor,ne öylesine dolaşmak boş boş.Yazmakta istemedim o an.Ne durdururdu yüreğimin kanatlanmışlığını....Anılar mı...
    Sarı zarflara gruplar halindeki fotoğraflarımı koymuştum.Albümlere sığmıyor...Bebekliğim,çocukluğum,genç kızlığım,çocuklarım,dostlarım,ailem vs vs..yüzlerce..Siyah,beyaz ve renkli.
    Gözümü kapatıp birini alıyorum açınca...Canlarım şimdi hayatta olmayan arkadaşlarımın, dostlarımın tümü bir zarfta..Onları özlemişim.Her elime aldığımı uzun uzun hasretle seyrediyorum.

Kiminin eşi evlendi...Arkadaşlarımın bende anıları yaşarken,yeni eşe katlanamazdım.Yeni eş,çok çok iyi olabilir ..Affetsinler yapamıyorum..Beni bildiklerinden,hoş gördüler...görüşmedik.Karşılaşınca bir yerlerde,öylesine selâmlaşırız..Çocuklar koşar yanıma teyzemiz diye... Sık sık da evimize gelirler.

Fotoğrafların bazıları sararmış.Arada yazdıkları notlar,kartlar,mektuplar sapsarı.
    Düşünüyorum da,bana bir şey olursa bu anılar ne olacak.Kim hatırlayacak..Şimdi bende,ya sonra..Ben yırtıp atamam,yok edemem.Arada yarenlik ediyorum onlarla..
    .
    Fotoğrafların ne zaman,nerede,nasıl çekildiğini hatırlıyorum..Gözlerim doluyor,nasıl mutlu,umutla bakıyorlar..Hiç terk etmeyecekler gibi hayatı..
    Zarfa yerleştirirken,öpüyorum her birini,dualarımı yolluyorum.
    Bunalmışlık huzura dönüşüyor.Kırık bir tebessüm yerleşiyor dudaklarıma gün boyu.

Yeşilimin duyguları:çiçek:

2. 23 Mayıs 2007
  3. EU2

EU2 Guest

ahhhhhhhh yesilim.beni nerelere götürdün.ben hepsinden uzagim.senede bir ay gidiyorum.ama göremiyorum o arkadaslarimi.hepsi evlenmis.degisik yerlere savrulmus.tipki benim gibi.bir bilsen nasil özlüyorum.bir gün verseler tek gün bile yeter o eski günleri konussak neler vermezdim.ayyyyyyyy ya yine icime islettin ya helal olsun sana ya.ama düsünsene senden ücbin besyüz km. uzaktayim ama icime isliyebiliyosun.hersey gönlünce olsun.....

4. 23 Mayıs 2007
  5. sarxix papatya

sarxix papatya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    bende cok sık bakarım.anılara gıtmek guzel oluyor.

6. 23 Mayıs 2007
  7. yesilim

yesilim Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    ceyhanlı seninde herşey gönlünce olsun.teşekkürler canım eski arkadaşlarımız savrulmuşlar bir yerlere ..
    sarı papatya sağol

8. 23 Mayıs 2007
  9. esyn

esyn Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    yeşilim duygularına sağlık,birşeyler boğazıma düğümlendi şu anda,geçmiş beni de çok duygulandırır,tatlı veya acı geçmişten kalan ne varsa...

10. 23 Mayıs 2007
  11. selinns

selinns Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    yeşilim maalesef evlenince öyle oluyor,istesekte olmuyor görüşemiyoruz,geçen bir albüm aldım düzenleyeyim diye fotoğrafları ama yarıda kaldı,fotoğraflara teker teker baktıkca insanın aklına o güzel günler geliyor,gerilere gittim birden sonra bıraktım öyle:çok üzgünüm:

12. 24 Mayıs 2007
  13. seyran

seyran Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    ben bu ulkeye gelirken yanimdada anilarimla dolu bir yigin fotograf getirdim...gurbette bunlara bakar teselli olurum diye...ama geldigimde onlari bir kutu icinde dolabin bir kosesine koydum ve yillarca bakamadim o fotograflara ilk ve sonkez bakmistim ve saatlerce aglamistim...anladimki onlara her baktigimda cok icim yanacak...ama artik bakabiliyorum...

14. 24 Mayıs 2007
  15. Nixe

Nixe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    yeşilim insanın yüreğindeki duyguları o kadar güzel okşuyorsunki,malesef insan geçen her sene ,geçmişte bıraktığı bir kişiye sıkı sıkı tutunma ihtiyacı hissediyor.Bazen yapılabiliyor ama eğer senin anlattığın gibi hayatta değillerse yüreğiyle sarılıyor onlara...ben diyorumki yaşadığımız zamanı dolu dolu değerini bilerek yaşamalıyızki,yıllar geçipte açınca o sarı zarfı,kırıkta olsa tebessümümüz hiç eksik olmasın dudaklarımızda.

16. 24 Mayıs 2007
  17. ffcamdankalp

ffcamdankalp Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    unutulmuş isimlerde, bilinmez ki nasıl nerde
    şimdi yalnız resimler de eski dostlar eski dostlar...

anılarımı, resimlerimi, senin kadar güzel saklamak,
    öpüp yerine koymak isterim yeşilim,

ama vefa önemli yeşilim, yani İstanbul'da bir semt adı
    değil sadece, ama bazıları öyle biliyor bu illerde,

hani yanlış anlaşılmayayım diyede düzgün kurmak istiyorum cümlelerimi ama,
    ben görmedim dostumdan vefa...
    iyi günde kötü günde yanında olduklarım,
    kurdular hayatlarını düştüler kendi yollarına,
    bana çıkmadı yolları
    eskisi gibi olmuyor yani herşey
    o yaşadığın anda sıkışıp kalıyor bazı kimselerle..
    hayat işte herkesi farklı yere savuruyor,
    eskisi kadar sık görüşemiyor ama daha sık hatırlıyoruz..
    canları sağolsun mutlu olsunlar,

uzun zaman sonra bende bakmak istiyorum resimlerime
    senin gibi kırık bir tebessüm, buğulu bir gözle,

güzel duyguların yeşilim'i
    yüreğine sağlık

18. 24 Mayıs 2007
  19. Nisan21

Nisan21 Taze Bekar ( mihrace ) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    yeşilim ceyhanlının dediği gibi yine işledin içimize...

bende fotoğraflara bakmayı severim ve kırık bir tebessümle eskiyi hatırlarım...

size belki saçma gelebilir ben bir yerde yangın duysam ya da ona benzer bişey fotoğrafların yok olduğu aklıma gelir herşey yeniden yapılır ama onlar geri gelmez onlar geçmişimizdir anılarımızdır üzülürüm fotoğrafların yokolduğuna...